Novinky v osobních financích: Češi dluží svým sousedům 170 milionů korun na nedoplatcích

Dnešní skládačku ze světa osobních financí začneme netradičně, a sice údaji Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD). Podle nich Češi dluží svým sousedům 170 milionů korun na nedoplatcích.
Podle Svazu českých a moravských bytových družstev Češi dluží svým sousedům 170 milionů korun na nedoplatcích. Ilustrační foto: FAEI.cz

Obyvatelé bytových domů tak často musejí nedoplatky svých sousedů za energie či další služby uhradit z vlastního a sami se tak mnohdy dostávají do finančních problémů. Podíl nevymahatelných pohledávek přitom postupně narůstá.

Dluhy primárně vznikají dlouhodobým neplacením záloh a poplatků spojených s užíváním bytů a správou společných částí domu, které se v jednotlivých družstvech a společenstvích vlastníků jednotek (SVJ) rozpočítávají mezi obyvatele domu.

PSALI JSME:
S novým bytem si kupujete také sousedské nešvary a dluhy

Moneta Money Bank informovala, že rozšiřuje své investiční spektrum o šestici nových podílových fondů ve třídě eur. Klientům, kteří hledají cesty, jak zhodnotit své úspory, tak již nabízí investice do celkem 42 investičních fondů, a to jak v eurech, tak v korunách. Nově zařazené fondy jsou až do konce září nabízeny bez vstupních poplatků.

KB Pojišťovna uvedla, že otevírá pro investory nový zajištěný fond Stabilita 5, přičemž garantuje minimální návratnost investic 110 procent. Fond je nabízen v období od 28. srpna do 8. prosince novým i stávajícím klientům v rámci investičního životního pojištění Vital Invest a Vital Platinum Private, který je v nabídce Komerční banky. Splatnost fondu je, jako u minulých tranší, šest let.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Investice prostřednictvím bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.