Novinky v osobních financích: Česká spořitelna bude nabízet Corrency

Tento týden byl na novinky v osobních financích poměrně chudý. Ze zpráv, které k nám do redakce přišly, nás nejvíce zaujala následující: Česká spořitelna se dohodla se společností CorCo Systems na obchodním zastupování a distribuci služby Corrency. Bankéři České spořitelny tak budou nabízet produkt Corrency municipalitám.
Česká spořitelna se dohodla se společností CorCo Systems na obchodním zastupování a distribuci služby Corrency. Ilustrační foto: Corrency

Inovativní služba Corrency kombinuje výhody kreditů, resp. slevových poukázek, které urychlují poptávku. Občané s trvalým bydlištěm v dané municipalitě či městské části získají od radnice příspěvek na útratu za zboží a služby nabízené v dané lokalitě. Pro obchodníky to je příležitost zvýšit své tržby a počet zákazníků.

Projekty Corrency aktuálně běží v Ostravě, Prostějově, v Praze 14, v městské části Praha – Kolovraty, úspěšně proběhly na Praze 1 (poprvé v roce 2022, obec připravuje opakování, pozn. red.), Praze 18 (poprvé v roce 2022, opakovaně od 1. 7. 2023) a v Kyjově (poprvé 2021, opakování 2024), implementace je schválena městem Aš.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank a O2 sázejí na synergie, spojují síly a nabízejí odměnu

Air Bank informovala, že v pondělí 19. června 2023 otevře svou pobočku na pražské Letné na adrese Strossmayerovo náměstí 967/12, 170 00 Praha 7. Pobočková síť se tím ale nerozšiřuje, banka totiž v dubnu ukončila provoz své pobočky na Náměstí Republiky. Banka tak napříč Českou republikou opět provozuje celkem 32 poboček, což je z jejího pohledu optimální počet poboček.

Saxo Bank uvedla, že počet jejích klientů celosvětově přesáhl jeden milion. Je to jen několik týdnů, co banka oznámila, že celkový objem aktiv jejích klientů překročil 100 miliard dolarů. Banka, která má od roku 2009 jednu ze svých poboček také v Praze, neuvedla, kolik klientů má v Česku, respektive v regionu CEE.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Saxo Bank nabízí úrok až 6,42 procenta. Ale jen opravdu bohatým

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Změny v povinném ručení se dotknou i vás

Analýza
Kdo si myslel, že jsme si všechny změny v legislativě odbyli se začátkem roku, měl by zbystřit. S dubnem nám do života vstupují nová nařízení ohledně povinného ručení. Povinnost se rozšiřuje na více druhů vozidel, nově se týká provozovatele místo vlastníka a zvyšují se limity pro pojistné plnění.