Novinky v osobních financích: Čtyři banky budou od února sdílet své bankomaty

Tento týden přišla dobrá zpráva pro klienty Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank: Od 1. února příštího roku budou moci vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Dáváme palec nahoru!
Klienti Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank budou moci od 1. února příštího roku vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Celý projekt sdílení bankomatů zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití stávajících duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde zúčastněné banky své hotovostní služby zatím nenabízejí. Sdílení vybrané bankovní infrastruktury povede ke snížení spotřeby energií i dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí.

Air Bank informovala, že český a slovenský Home Credit začátkem příštího roku formálně přejdou pod Air Bank. Klienti žádnou změnu nepocítí, uvedla banka v tiskové zprávě. Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy (značka Zonky, pozn. red.) postupně sloučila s Air Bank, není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank a Zonky nově půjčí přes milion

Moneta Money Bank sdělila, že v programu Milostivé léto obdržela celkem 77 žádostí o odpuštění poplatků spojených s nesplacenými finančními závazky. Spolu s prvním kolem z přelomu loňského a letošního roku, ve kterém o prominutí poplatků žádalo 30 klientů, tak banka obdržela 107 žádostí v celkové výši dluhu bezmála 24 milionů korun.

Raiffeisenbank a Raiffeisen stavební spořitelna informovaly, že odpustily v rámci Milostivého léta II pohledávky za více než 12 milionů korun. V rámci druhého kola akce Milostivé léto využilo nabídku splatit dluhy vůči oběma subjektům 57 klientů, jimž byly odpuštěny pohledávky v celkové hodnotě více než 12 milionů korun. Akce trvala od 1. září do 31. listopadu 2022.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Spořitelna a Moneta se připojují k Milostivému létu II

Zavřít reklamu ×
  1. Nádhera . Škoda, že jsem u konkurence a mám 5 výběrů z jakýkoliv bankomatů zdarma. Ale každopádně palec nalec nahoru, je to krok dopředu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Do předčasného důchodu zamířil rekordní počet Čechů

Úřady evidují rekordní počty lidí, kteří míří do předčasného úřadu. Podle aktuálním údajů Českého statistického úřadu, které má redakce FAEI.cz k dispozici, bylo v roce 2022 nově přiznáno 44,6 tisíce starobních …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?