Novinky v osobních financích: Čtyři banky budou od února sdílet své bankomaty

Tento týden přišla dobrá zpráva pro klienty Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank: Od 1. února příštího roku budou moci vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Dáváme palec nahoru!
Klienti Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank budou moci od 1. února příštího roku vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Celý projekt sdílení bankomatů zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití stávajících duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde zúčastněné banky své hotovostní služby zatím nenabízejí. Sdílení vybrané bankovní infrastruktury povede ke snížení spotřeby energií i dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí.

Air Bank informovala, že český a slovenský Home Credit začátkem příštího roku formálně přejdou pod Air Bank. Klienti žádnou změnu nepocítí, uvedla banka v tiskové zprávě. Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy (značka Zonky, pozn. red.) postupně sloučila s Air Bank, není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank a Zonky nově půjčí přes milion

Moneta Money Bank sdělila, že v programu Milostivé léto obdržela celkem 77 žádostí o odpuštění poplatků spojených s nesplacenými finančními závazky. Spolu s prvním kolem z přelomu loňského a letošního roku, ve kterém o prominutí poplatků žádalo 30 klientů, tak banka obdržela 107 žádostí v celkové výši dluhu bezmála 24 milionů korun.

Raiffeisenbank a Raiffeisen stavební spořitelna informovaly, že odpustily v rámci Milostivého léta II pohledávky za více než 12 milionů korun. V rámci druhého kola akce Milostivé léto využilo nabídku splatit dluhy vůči oběma subjektům 57 klientů, jimž byly odpuštěny pohledávky v celkové hodnotě více než 12 milionů korun. Akce trvala od 1. září do 31. listopadu 2022.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Spořitelna a Moneta se připojují k Milostivému létu II

Zavřít reklamu ×
  1. Nádhera . Škoda, že jsem u konkurence a mám 5 výběrů z jakýkoliv bankomatů zdarma. Ale každopádně palec nalec nahoru, je to krok dopředu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.