Novinky v osobních financích: Dobré zprávy pro studenty

Přichystali jsme pro vás výběr ze zpráv, které nám bankovní domy poslali tento týden. S blížícím se koncem léta a začátkem dalšího školního roku nás v redakci zaujalo, že Česká spořitelna u dětského a studentského účtu zrušila poplatky za příchozí i odchozí SEPA úhrady v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru. Studenti také mohou zdarma vybírat hotovost z bankomatů ze sedmi zemí Evropy, kde Skupina Erste působí.
Ilustrační foto: Česká spořitelna

ČSOB nově nabízí půjčku i neklientům banky. Vše včetně podpisu smlouvy a načerpání peněz lze provést plně on-line a stihnout do pár minut. Zájemci si mohou půjčku vyzkoušet, a pokud ji vrátí do tří měsíců, dostanou všechny zaplacené úroky zpět. Stávající klienti si úvěrový produkt mohou vyřídit pohodlně přes internetové bankovnictví nebo Smartbanking.

Equa bank informovala, že devět měsíců od uvedení na trh vydělávají jejím klientům on-line investice v průměru 5,6 %. To je výrazně výše, než nabízí většina spořicích produktů na trhu a výrazně nad úroveň inflace, což je jedním z cílů dlouhodobého investování. Klienti si také mohou nastavit, že při každé platbě kartou automaticky odkládají navíc částku, kterou si zvolí (například 10 korun). Jakmile hodnota odložených peněz dosáhne 100 Kč, tak je částka investována.

PSALI JSME:
Nejzajímavější brigády pro studenty během prázdnin

Expobank CZ přesunula svou pobočku z Václavského náměstí do sousedství svého nového sídla na Pankráci. Provoz původní pobočky skončil v pátek 2. srpna, od pondělí 5. srpna mohou klienti vyřizovat své záležitosti v budově City Element na Praze 4. Ta přímo sousedí s budovou Trimaran, kde má banka od dubna své nové sídlo.

Raiffeisen stavební spořitelna spustila akci na nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření. Kdo si od 1. srpna sjedná spořicí smlouvu a vloží na stavebko minimálně 20 tisíc korun, získá od RSTS dva tisíce korun a navíc bude mít nárok až na 2000 Kč od státu. Pro získání prémie ve formě slevy z úhrady za uzavření smlouvy je třeba sjednat smlouvu v tarifu S 191 spolu s Felixovým spořením.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky. Odložením splátek si lidé nepomohou

Vláda a Česká národní banka (ČNB) reagují na současnou koronavirovou pandemii opatřeními, která se projeví v oblasti hypoték a dalších úvěrů. Ti, které koronavirus postihl, by měli mít možnost přerušit splácení …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Na vlastní kůži: Jak jsem se testovala na koronavirus

Rozhovor
Jednačtyřicetiletá Kateřina z nevelkého města ve středních Čechách je jednou z několika desítek tisíc lidí, kteří se už nechali testovat na nový koronavirus. Asi dva týdny se necítila dobře: Škrábalo ji v krku, kašlala, měla stále lehkou teplotu nad sedmatřicet stupňů. Na den, dva se jí ulevilo, ale pak se potíže znovu vrátily. „Doktorka mi doporučila, abych se nechala otestovat na nemoc Covid-19,“ řekla …
Rolovat nahoru