Nejzajímavější brigády pro studenty během prázdnin

S blížícími prázdninami se zejména studenti začínají poohlížet po letních brigádách. Nejžádanější jsou pozice, které nabízejí zajímavé prostředí, pestrou pracovní náplň, příjemný výdělek i časovou flexibilitu. Jaké nejzajímavější brigády lze nalézt na pracovních portálech a kolik si mohou studenti vydělat za měsíc činnosti, která je pro ně spíše zábavou, než prací?
Ilustrační reprofoto: animationpoint.cz

Hotelový fotograf na Kanárských ostrovech, barista v londýnské kavárně či animátor na řeckém ostrově Rhodos. To je jen zlomek nabídky, z níž si zájemci o letošní letní brigádu mohou vybírat. Pro ty, kteří nechtějí zůstat v Čechách, ale plánují poznat jinou zemi, zdokonalit se v tamním jazyce a vydělat si zajímavé peníze, je to ideální příležitost. Tak třeba kavárenský řetězec Costa Coffee v centru Londýna nabízí až trojnásobek výdělku, než jaký by brigádníci na stejné pozici dostali v Praze.

Amatérské fotografy jistě zaujme poptávka po hotelovém fotografovi na Kanárských ostrovech. Kromě nabízeného ubytování a stravy si vybraný uchazeč měsíčně přijde na 700 eur čistého plus bonusy za prodané fotografie.

Za zmínku stojí i moderní forma pohovoru. S budoucím zaměstnavatelem si totiž zavoláte přes Skype. Pokud se domluvíte, vašemu letnímu dobrodružství třeba v okolí Las Palmas již nestojí nic v cestě.

PSALI JSME:
Brigádníci jsou líní, ale vydělají si více

Velmi žádané jsou i pozice animátorů. Zvláště rodinné hotely si bez těchto oblíbených služeb nedokážou představit. Výdělky animátorů se obvykle odvíjejí od jejich zkušeností a destinací hotelu. Nejlepší podmínky animátorům aktuálně nabízejí ve Španělsku – až 980 eur za měsíc. Podmínkou je ale dobrá znalost minimálně jednoho světového jazyka, plnoletost a společenská povaha.

„S žádostí o takovou brigádu by uchazeči neměl příliš otálet. Některé hotely nabízejí animátorské služby už před hlavní sezónou. A v České republice většinou probíhá jedno výběrové kolo,“ doporučil Radovan Hypš, ředitel pracovního portálu JenPráce.cz.

„Animátor je člověk, který lidem zpříjemňuje dovolenou. Inspiruje je k dělání toho, co doma nedělají. Pomáhá jim se aktivně odreagovat,“ říká Naty, která s CK Alexandria animovala už pět sezón.

PSALI JSME:
U letních brigád se nevyplatí vydělat víc než 10 tisíc

Zvýšený zájem ale není jen o příležitostnou práci v zahraničí. Poptávka je i po práci v Česku. Zejména v oblasti pohostinství, hotelech či na příležitostných akcích, na něž jsou žádány hostesky či promotéři.

Za prezentaci určitého produktu si může šikovný brigádník přijít až na 200 korun za hodinu, což je nad celorepublikovým průměrem.

Přestože běžná hodinová sazba meziročně stoupá, na letních brigádách si mohou studenti vydělat v průměru 130–160 korun za hodinu.

Nejvíce peněz si odnášejí brigádníci v hlavním městě, a to často až dvojnásobek průměrné odměny.

PSALI JSME:
Když pravidelný plat nestačí: téměř dvě třetiny Čechů si přivydělávají

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Zaměstnání

Stravenky zrušme, pomůže to celé ekonomice

Ministerstvo financí chce nabídnout zaměstnavatelům, aby místo stravenek dávali zaměstnancům rovnou nezdaněné peníze. Samozřejmě v odpovídajícím množství, tedy v množství limitovaném. Pokud by návrh prošel, zvýšila …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Návrat Milana Janků mezi developery komplikují nové dluhy a insolvence

Analýza
O insolvenčním řízení se společností Geone Holešovice One, jejíhož jednatele, developera Milana Janků, u soudu zastupuje bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, informoval v polovině loňského prosince portál FAEI.cz jako první. A doposud také jako jediné z tuzemských médií. Máme novinky a v příštích dnech přineseme další souvislosti.
Rolovat nahoru