Novinky v osobních financích: Dva ze tří lidí nemají s platbou pomocí QR kódů žádnou zkušenost

V redakci nás tento týden zaujala tisková zpráva start-upu Advanto, který má ambici změnit finanční chování Čechů tím, že budou mít možnost vybrat si část mzdy za odpracovanou práci kdykoliv před výplatou. Jedním z prvních velkých zaměstnavatelů, kteří službu Advanta svým zaměstnancům nabízejí, je česká asistenční a kurýrní služba DoDo.
Dva ze tří lidí nemají s platbou pomocí QR kódů žádnou zkušenost. Ilustrační foto: Pixabay.com

Jak to funguje? Na rozdíl od běžných finančních produktů není „Mzdový bankomat“ od Advanta spotřebitelský úvěr. Zaměstnanec si v mobilní aplikaci zjistí, kolik již odpracoval za daný měsíc hodin a k jaké výši financí má přístup. Částku, kterou se rozhodne vybrat, mu „bankomat“ pošle na účet. Jeho výplata pak bude ponížena o „vybranou“ částku. Transakční poplatek je podle start-upu v řádu desetikorun.

Sberbank informovala o svém novém průzkumu k on-line bankovnictví. Nejčastějšími finančními operacemi jsou podle něj sledování pohybu na účtu a provádění běžných plateb. Tři ze čtyř Čechů (77 %) k tomu především trvalé platby a šablony (61 %). Novějšími způsoby plateb, například přes QR kódy, platí jen pětina lidí (22 %), dvě třetiny dotázaných (65 %) nemá s QR kódy zkušenost žádnou.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Karanténa připravila o část příjmů téměř dvě pětiny Čechů

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovala, že přidala do svého portfolia služeb novinku pro klienty České spořitelny v podobě sjednání Úvěru od Buřinky on-line prostřednictvím internetového bankovnictví George. Od spuštění v květnu tento způsob pořízení úvěru na rekonstrukci využilo již více než 350 klientů. Maximální výše úvěru přes on-line sjednání je aktuálně milion korun bez zajištění a se splatností až 20 let.

Realitní kancelář Maxima Reality zkoumala zkušenosti a obavy Čechů při prodeji nemovitostí. Z průzkumu vyplynulo, že desetina Čechů prodala nemovitost pod cenou a polovina lidí (51 %) zná ze svého blízkého okolí někoho se stejnou zkušeností. Nejčastěji lidé prodávají pod cenou, protože chtějí urychlit prodej bytu či domu (44 %) a potřebují získat rychle peníze (21 %).

PSALI JSME:
Kupujete zadluženou nemovitost? Pozor, ať neskončíte na ulici

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Běžný Pražan si už nový byt nemůže dovolit. Kde se ceny zastaví?

Analýza
Ani koronavirová pandemie nezastavila zdražování nových bytů a rodinných domů. V hlavním městě, kde jsou průměrné ceny nemovitostí nejvyšší, si už podle tamního Institutu plánování a rozvoj jsou aktuální prodejní ceny už mimo příjmové možnosti běžně vydělávajících Pražanů. Ceny ale rostou také v dalších městech a pro mnohé lidi jsou nedostupné.
Rolovat nahoru