Novinky v osobních financích: Equa bank a Sberbank snižují sazby hypoték

Dvě v tuzemsku působící banky – Equa bank a Sberbank – tento týden naši redakci informovaly, že snižují úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Equa bank je o dvě desetiny procenta levnější, ale u refinancování hypoték. U klasické hypotéky činí rozdíl desetinu procenta.
Jen za poslední tři měsíce se u Equa bank zvedl zájem o hypotéky na koupi chat a chalup o 30 %. Foto: FAEI.cz

Equa bank informovala, že od 23. června snižuje sazby hypoték až o 0,3 %. Refinancovat hypotéku lze nyní u banky již od 1,99 % p.a. Hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu s fixací na tři nebo pět let lze nyní nově pořídit s ročním úrokem od 2,09 procenta. Podle banky se jen za poslední tři měsíce zvedl zájem o hypotéky na koupi chat a chalup o 30 %.

Sberbank uvedla, že s účinností od 22. Června snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů na 2,19 % ročně. Klienti tak získají na pořízení bydlení či refinancování stávající hypotéky sazby s délkou fixace na pět, sedm, či deset let. U neúčelové americké hypotéky sazba klesla na 2,69 % ročně.

Up Česká republika spouští od června službu Apple Pay. Majitelé iPhonu či Apple Watch si tak mohou připojit svou eStravenku do aplikace a platit bezkontaktně mobilním telefonem nebo hodinkami u všech smluvních partnerů Up Česká republika, kteří přijímají eStravenku.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází s akcí na podporu stavebního spoření pro děti a mladistvé. Prémii až 2000 Kč je možné získat ke každé smlouvě uzavřené pro mladého klienta do 22 let. Pokud bude smlouva uzavřena zcela on-line, bude dále zvýhodněna poukazem na nákup zboží z e-shopu Mall.cz v hodnotě tisíc korun.

Česká spořitelna uvedla, že její klienti, kteří mají nebo uzavřou cestovní pojištění pro dlouhodobé nebo jednorázové cesty do zahraničí, jsou automaticky pojištěni proti onemocnění koronavirem. Pojištění platí pro cestování do zemí s nízkým a středně vysokým rizikem.

Moneta Money Bank informovala, že její klienti nyní mohou žádat o odklady splátek i prostřednictvím mobilní aplikace Smart Banka. Od poloviny března banka eviduje 83 tisíc žádostí o odklad, zájem o ně však postupně klesá. Moneta již odložila splátky z úvěrů a hypoték v celkovém objemu necelých 34 miliard korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Rok od spuštění Apple Pay

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Dolar vítězí, viru navzdory

Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: Ucpaná slovinská hranice

Téma týdne
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží. Tento díl věnujeme právě cestě na Istrii i zpět domů.
Rolovat nahoru