Novinky v osobních financích: Levnější hypotéky, stavebko bez poplatku

Dvě novinky ze světa osobních financí, které nám tento týden přistály v redakční poště, se týkaly bydlení: Zatímco Česká spořitelna informovala, že snižuje úrokové sazby u všech druhů hypoték, Raiffeisen stavební spořitelna do konce října nabízí nově uzavřené smlouvy bez poplatku za uzavření. Zprávy jsou seřazeny abecedně podle názvu.
Dvě novinky ze světa osobních financí, které nám tento týden přistály v redakční poště, se týkaly bydlení. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká spořitelna informovala, že v reakci na konkurenční prostředí snižuje od 9. září 2019 úrokové sazby u všech druhů hypoték, a to pro všechny klienty o 0,3 procentního bodu. Nejoblíbenější fixace hypoték na pět a osm let jsou nově dostupné od 2,44 %, desetileté fixace jsou úročeny od 2,54 %.

Česká spořitelna spouští aplikaci George klíč pro všechny klienty. Rok od spuštění ji používá 210 tisíc klientů, nyní spořitelna spouští kampaň s cílem převést na aplikaci George klíč většinu ze svých 1,5 milionů klientů. Aplikace nabízí klientům jednodušší, rychlejší a bezpečnější způsob přihlašování do digitálního bankovnictví a potvrzování plateb.

Česká spořitelna připravila promo nabídku zacílenou na děti. Při založení nového dětského účtu a pravidelném měsíčním kapesném lze získat částku až 300 Kč. Podmínkou je, aby rodiče na dětský účet v měsíci jeho založení a v každém z následujících pěti kalendářních měsíců pravidelně poslali alespoň 50 korun a Česká spořitelna pokaždé přidá dalších 50 Kč. Akce trvá až do 15. října 2019 a je možné ji využít do 15. narozenin dítěte.

PSALI JSME:
Rodina, základ hypotéky. Jak mohou rodiče pomoci dětem k bydlení?

ČSOB a Poštovní spořitelna informovaly, že útraty jejich klientů prostřednictvím platebních karet se v porovnání s loňskem letos o letních prázdninách zvýšily o 11 procent. Největší nákupy probíhaly o víkendech. Meziročně klesl objem peněz vybraných kartami ze zahraničních bankomatů, který se snížil o šest procent.

Broker Consulting informoval, že podle jeho Indexu podílových fondů za srpen 2019 se fondům se od začátku roku dařilo dobře. Největší nárůst (13,5 %) si v českých korunách připsaly akciové fondy. Pozadu nezaostaly ani fondy fondů (7 %), smíšené či balancované fondy (6,43 %) a dluhopisové fondy (6,42 %).

Raiffeisen stavební spořitelna začátkem září spustila akci na nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření. Jak novým, tak i stávajícím klientům nyní nabízí její sjednání bez poplatku za uzavření. Nulový poplatek za sjednání spořicí smlouvy platí pro cílovou částku 200 tisíc korun. To znamená, že klientům na poplatku ušetří dva tisíce korun. Nabídka potrvá až do 31. října 2019.

PSALI JSME:
Sezóna stavebního spoření se blíží. Víte, jak správně spořit?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nezvyklý novoroční zájem o korunu

V posledních letech byl jedním z faktorů vývoje kurzu koruny na přelomu roku rezoluční fond: České banky jsou nuceny do tohoto fondu platit určité částky založené na objemu vkladů jejich klientů k ultimu daného …

Dolar nejsilnější od června 2020

Dobrou kondici americké ekonomiky potvrdily předběžné výsledky amerického hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrté čtvrtletí. Ty byly pro trhy pozitivním překvapením. K mezičtvrtletnímu růstu HDP přitom nejvíce …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daně se týkají i zaměstnanců

Poradna
Také si myslíte, že se daně týkají především podnikatelů, protože za zaměstnance všechno zařídí mzdová účtárna? To je omyl! A navíc vás může stát dost peněz, protože zaměstnavatel může ve vašem případě uplatnit jen takové daňové zvýhodnění, k němuž mu dodáte podklady. A ty zase budete zajišťovat jen v případě, že se o uplatňovaných výhodách předem dozvíte.