Novinky v osobních financích: Lepší bankovní služby pro neslyšící a nevidomé

Tento týden nás v redakci nejvíce zaujaly tiskové zprávy dvou bank – ČSOB a České spořitelny. Ta informovala, že na všech pobočkách umožňuje neslyšícím klientům on-line tlumočení do znakového jazyka nebo přepis mluveného slova, zatímco ČSOB zdokonalila své služby pro nevidomé klienty.
ČSOB zdokonalila své služby pro nevidomé klienty. Foto: ČSOB

Česká spořitelna nově umožňuje ve všech svých pobočkách neslyšícím on-line tlumočení do znakového jazyka nebo on-line přepis mluvené řeči. Stává se tak nejdostupnější bankou pro lidi s různým druhem handicapu. Díky aplikaci, kterou mají bankéři k dispozici přímo v tabletech na pobočkách banky, mohou neslyšící nebo nedoslýchaví klienti pohodlně komunikovat s bankéři či po telefonu se zákaznickou linkou.

ČSOB informovala, že zdokonaluje své služby pro nevidomé klienty. Od října banka spustila provoz vylepšených bankomatů, které jsou přizpůsobeny jejich potřebám. Téměř na tisíci bankomatů ČSOB se tito klienti mohou bezpečně obsloužit i bez asistence.

Společnost Mastercard zveřejnila statistiky, z nichž vyplývá, že celkový počet transakcí platebními kartami v České republice za první tři letošní kvartály meziročně vzrostl o 18 procent. V e-shopech byl růst v porovnání se stejným obdobím loňského roku 58procentní. V kamenných obchodech se součet plateb meziročně zvedl o 15 procent.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Skoro třetina mladých do banky vůbec nechodí

Expobank CZ informovala, že její NEO účet mezi doplňkovými službami kromě možnosti investice do kryptoměny a do startupových společností nabízí také spoření do zlata. Nově jej rozšířila o stříbro. Klienti mohou do obou zmíněných drahých kovů investovat již od 500 korun měsíčně.

Broker Consulting na základě Indexu hypotečních úvěrů za září 2019 informoval, že průměrná sazba úvěrů na bydlení v minulém měsíci klesla na 2,60 %, p. a., což znamená pokles oproti srpnu o 0,21 procentního bodu.

Pojišťovna UNIQA se rozhodla pro smlouvy sjednané do konce tohoto roku navýšit smluvní pojistná plnění v rámci životního pojištění pro invaliditu nejtěžšího stupně. Pojišťovna nyní nabízí tzv. bonusové krytí pro připojištění III. stupně invalidity a pojistné plnění zvyšuje při závažném úrazu na dvojnásobek, respektive na trojnásobek, dojde-li k újmě při dopravní nehodě.

Wüstenrot nabízí od 1. října hypotéky s výhodnějšími sazbami. Nejnižší úroková sazba začíná od 2,33 % ročně. Banka zároveň prodloužila do 31. prosince 2019 poplatkové prázdniny.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Levnější hypotéky, stavebko bez poplatku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky zakončí rok nad šestiprocentní hranicí

Hypoteční sazby ani na konci letošního roku neprolomí šestiprocentní hranici a zůstanou těsně nad ní. Průměrná nabídková úroková sazba se podle Swiss Life Hypoindexu na začátku prosince dostala na 6,02 procenta, což …

Meziroční inflace v eurozóně výrazněji klesla

Meziroční inflace v eurozóně klesla výrazněji, než očekával trh (2,7 %), když z říjnových 2,9 procenta zpomalila na 2,4 procenta v listopadu. Rovněž jádrová inflace značně zpomalila (o 0,6 p. b. na 3,6 procenta …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.