Novinky v osobních financích: Na čem ušetříte a jak utrácíte

Tento týden se nám v redakční poště sešel opravdový finanční pelmel tiskových zpráv bank a dalších finančních subjektů. Srovnali jsme to nejzajímavější z nových informací abecedně.
Aktuálně se dá nejvíc ušetřit změnou dodavatele elektřiny – v průměru 12 tisíc korun, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst. Foto: Depositphotos.com

Česká spořitelna ve své nejnovější hypoteční kampani „Spouštíme lavinu stěhování“, která je doprovázena i snížením úrokových sazeb u hypoték i amerických hypoték až o 0,25 procentního bodu, informuje, že k pořízení bydlení stačí mít našetřeno jen deset procent z ceny nemovitosti. Na zbytek vám dá banka hypotéku. Podmínkou jejího čerpání je, že se musí vztahovat na první bydlení v bytu. Cena bytové jednotky pak nesmí přesáhnout 5 milionů korun.

Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na říjnový privátní koncert Stereo MC’s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a uskuteční alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Zájem o hypotéky roste, ale...

Moneta Money Bank uvedla, že její klienti prostřednictvím svých chytrých telefonů a hodinek utratili od konce roku 2016 již více než 2,3 miliardy korun při více než pěti milionech transakcí. Platbu přes Apple Pay, kterou banka spustila letos v únoru, uskutečnili lidé ve více než dvou milionech případů, během nichž za objednané zboží a služby zaplatili přes jednu miliardu korun.

Projekt Index24 informoval s odvoláním na data internetového srovnávače finančních produktů Porovnej24.cz za první polovinu tohoto roku, že průměrná česká domácnost může za rok změnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 Kč. Přestože největším pravidelným výdajem zůstává pro Čechy i nadále hypotéka, nejvíce se dá aktuálně ušetřit změnou dodavatele elektřiny – v průměru 12 000 korun, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst.

UniCredit Bank informovala o novince v pravidelném investování. Odměnu ve výši dvou procent z hodnoty investice garantuje UniCredit Bank všem, kteří splní podmínky její nové kampaně. Pokud vydržíte pravidelně investovat po celý rok nejméně pětistovku, máte 2% odměnu z hodnoty investovaných peněz jistou.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Na poště lze konečně zaplatit kartami

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Dolar vítězí, viru navzdory

Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kam zmizelo 25 milionů od investorů? On-line hračkářství Bejbynet už vyšetřuje policie

Kauza
Otázkou, kam zmizelo 25 milionů korun od investorů do internetového hračkářství Bejbynet.cz, se už několik týdnů zabývá i Policie ČR. Vyplývá to ze zjištění portálu FAEI.cz. Na provozovatele e-shopu (a kamenné prodejny na Praze 3), společnost Midea, byl už koncem června prohlášen insolvenčním soudem konkurz s tím, že dlužník má pohledávky po lhůtě splatnosti ve výši téměř 68 milionů korun. Psali jsme zde.
Rolovat nahoru