Novinky v osobních financích: Zájem o hypotéky roste, ale…

Ačkoli se hypotečnímu trhu v červnu dařilo zase o něco lépe, v poločase hypotéky na minulé roky ztrácejí – vyplývá to z aktuálního Fincentrum Hypoindexu. Již druhý měsíc za sebou však objemy hypoték překročily hranici 15 miliard korun. Zájem o hypotéky tedy roste, ale zatím to na dohnání propadu ze začátku roku nestačí. Přinášíme týdenní přehled vybraných tiskových zpráv ze světa osobních financí.
Ilustrační foto: Pixabay

Podle Fincentrum Hypoindexu průměrná úroková sazba v červnu klesla na 2,76 procenta. Levnější hypotéky do bank v šestém měsíci přilákaly do bank 7 119 klientů, což je o 142 víc než v květnu. V meziročním srovnání byl letos počet hypoték nižší, a to o více než 1900 hypoték.

Broker Consulting ve spolupráci s Conseqem přichází s novým podfondem OK Smart BOND. Jde o dluhopisový fond určený zejména pro konzervativnější investory s doporučeným investičním horizontem 3 až 5 let. Čtvrtinu portfolia tvoří české korporátní dluhopisy.

ERGO pojišťovna pro letošní sezonu spustila inovovanou nabídku cestovního pojištění s rozmanitými tarify podle preferencí zákazníka. Základní tarif pro cesty po Evropě zahrnuje pojištění léčebných výloh, asistenční služby, novou službu letového asistenta, pomoc v nouzi, zubní ošetření a ztrátu cestovních dokladů. Nové cestovní pojištění také zvyšuje dosavadní limity pojistného krytí.

UniCredit Bank informovala, že pro své klienty spouští službu Apple Pay. Nová služba je dostupná pro klienty UniCredit Bank s kartou Mastercard, kteří vlastní některé zařízení Apple. S Apple Pay mohou klienti bezkontaktně platit v obchodech, na internetu i vybírat hotovost z bankomatů s bezkontaktní technologií.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Na poště lze konečně zaplatit kartami

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nízké úrokové sazby ničí důchodové systémy

Průběžné důchodové systémy se dlouhá léta jevily jako méně efektivní než fondové systémy. Extrémně nízké úrokové sazby to však mění. Důchodové fondy v mnohých případech snižují kupní sílu úspor. Lidé by se při …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru