Novinky v osobních financích: Na poště lze konečně zaplatit kartami

Tento týden jsme pro Vás vybrali čtyři zprávy z těch, které „přistály“ v naší redakční poště. Za nejdůležitější považujeme, že na České poště už je konečně možné platit kartami všech tuzemských bank, které vydávají karty Mastercard a Visa.
Ilustrační foto: Pixabay

ČSOB uvedla, že v celé obchodní síti České pošty je od začátku července možné platit za poštovní služby kartami společností Mastercard a Visa všech vydavatelských bank. Poskytovatelem platebních terminálů je ČSOB, exkluzivní poštovní partner pro poskytování bankovních a pojišťovacích služeb na České poště.

Česká spořitelna informovala, že její klienti mohou od tohoto týdne platit v obchodech a na internetu pomocí služby Google Pay. Pro aktivaci služby stačí přidat debetní nebo kreditní kartu Visa či Mastercard do aplikace Google Pay a mít mobilní zařízení s podporou technologie NFC a operačním systémem Android 5.0 (Lollipop) nebo vyšším.

PSALI JSME:
Apple Pay je tu. Češi budou utrácet více, častěji a požitkářsky

Moneta Money Bank nově nabízí jednoduché sjednání spořicího účtu online bez návštěvy pobočky s nadstandardní úrokovou sazbou 2 % ročně pro všechny. Při uložené částce do jednoho milionu korun lze naspořené peníze takto výrazně zhodnotit, a to zcela bez jakýchkoliv dalších podmínek nebo poplatků.

Equa bank zvýšila horní hranici pro čerpání Minutové půjčky až na 700 000 Kč. V krátké době jde o další krok, kterým vychází vstříc zájemcům o tuto neúčelovou spotřebitelskou půjčku. Letos v dubnu banka snížila její úrokovou sazbu o 1,1 procentního bodu na 4,8 % p.a. Navýšením horního limitu reaguje banka i na to, že Češi si spotřebitelské půjčky berou nejčastěji na pořízení zásadních věcí v jejich životě, na které potřebují větší hotovost.

PSALI JSME:
Spořicí účty: Dvě procenta od Monety. Někteří její klienti ale o nabídce nevědí

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru