Novinky v osobních financích: Platba na kontakt už od listopadu

Nejvíce nás v redakční poště tento týden zaujala zpráva Komerční banky, která informovala, že od listopadu pro své klienty spustí dlouho očekávanou službu – Platbu na kontakt. Ta bude dostupná jak v aplikacích MojeBanka a Mobilní banka, tak v nové mobilní aplikaci KB+.
Komerční banka informovala, že od listopadu pro své klienty spustí dlouho očekávanou službu – Platbu na kontakt. Ilustrační foto: Pixabay.com

Služba bude fungovat jednoduše. Telefonní číslo, které má klient již vedené u banky, si bude moct jeho majitel spárovat právě s jedním číslem účtu, zvoleným během registrace do služby. Plátce tedy nebude muset řešit, který účet je ten správný, stačí když mu příjemce sdělí telefonní číslo, kam má platbu zaslat.

Registrace do služby bude dostupná pro fyzické osoby občany a fyzické osoby podnikatele. Bude možná prostřednictvím mobilního i internetového bankovnictví. Jednorázovým kódem zaslaným na registrované telefonní číslo banka ověří, že jej má klient ve svém držení. Následně si klient vybere číslo účtu, ke kterému chce telefonní číslo spárovat.

Po standardní autorizaci banka zapíše požadované údaje do registru vedeného u České národní banky.  Limit pro Platbu na kontakt bude maximálně pět tisíc korun na jednu platbu. Aktuálně půjde o propojení telefonního čísla a čísla účtu, v budoucnu by banka ráda rozšířila i možnosti dalších identifikátorů, např. e-mail.

On-line tržiště Aukro a společnost Barion, která poskytuje specializované nástroje v oblasti on-line plateb, informovaly o navázaném partnerství. Jeho účelem je nabídnout zákazníkům efektivnější možnosti plateb na on-line tržišti skrze platební bránu Barion Smart Gateway. Díky tomu mohou zákazníci Aukra využívat platby přes Apple Pay a Google Pay.

Moneta Money Bank informovala, že rozšiřuje svou nabídku zelených úvěrů. Nově svým zákazníkům nabízí speciální úvěr na elektromobily a hybridy. Klienti jej získají nejen na nákup nových vozidel, ale i ojetin. V rámci úvěru je nabízena zvýhodněná úroková sazba, která je o jedno procento nižší než ta standardní. Výši splátek si lze navíc nastavit dle vlastních preferencí.

Moneta také uvedla, že začala podporovat platební službu Swatch PAY! Ta umožňuje bezkontaktní placení prostřednictvím speciálních modelů „klasických“ hodinek Swatch. Hodinky jsou opatřené NFC čipem, díky kterému lze nahrát přímo do hodinek platební kartu a následně s ní nejen platit, ale i vybírat hotovost z bankomatu.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB