Novinky v osobních financích: PlatímPak v Equa bank

Opět jsme přichystali novinky z osobních financí – výběr z tiskových zpráv, které nám minulý týden přišly do naší redakční schránky, naleznete níže. První novinkou je, že Equa bank jako první česká banka začala poskytovat novou platební metodu pro nákupy v e-shopech – PlatímPak.
Ilustrační foto: Equa Bank

Tyto odložené platby umožňují zákazníkům e-shopů nakupovat na internetu a zaplatit za zboží až potom, co ho mají doma a v klidu si ho zkontrolují. Odložená platba je schválena do 60 sekund a zboží stačí zaplatit kdykoliv do 30 dní od nákupu. PlatímPak chce do budoucna konkurovat platbám na dobírku.

Sberbank zaznamenala výrazný nárůst zájmu o běžné účty. V dubnu přišla na trh s běžným účtem s odměnou pro aktivní klienty ve výši 1234 korun každý rok za jejich věrnost a navíc 1234 korun jednorázově za přechod z jiné banky. Počet klientů využívajících nový účet se meziměsíčně zvýšil o 40 procent.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nový spořicí účet i hypotéka on-line

Skupina Moneta poskytla již více než 77 tisíc odkladů splátek z poskytnutých půjček, úvěrů a hypoték v portfoliu úvěrů o objemu 31,5 miliardy Kč. Klienti mohou své splátky odložit buď v Internet Bance, nebo přes webový formulář.

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) se rozhodla podpořit klienty, kteří si chtějí sjednat stavební spoření z pohodlí domova. Připravila dárkový poukaz na nákup zboží z e-shopu společnosti Mall.cz v hodnotě 1 000 Kč pro každého, kdo si sjedná stavební spoření zcela on-line. Akce je platná do odvolání, případně do vyčerpání zásob poukazů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Neslyšící mají snazší komunikaci s bankéři

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating

Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, …

Hypotéky utržené ze řetězu

Podle zveřejněných dat serveru hypoindex.cz, která lze brát jako aproximaci na konci měsíce zveřejňovaných oficiálních dat České národní banky, byl objem nově poskytnutých hypoték (včetně refinancování) v loni …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půl milionů Čechů nesplatilo dluhy včas, letos jich nejspíš přibude

Analýza
Ke konci roku evidovalo sdružení SOLUS ve svém registru dlužníků, kteří dlouhodobě neplní své závazky, celkem 505 tisíc dospělých Čechů. Je to zhruba o 50 tisíc lidí méně než před rokem. Experti ale varují, že letos může tento trend nabrat opačný směr. Už se objevují první špatné zprávy, že dlužníků přibude.
Rolovat nahoru