Novinky v osobních financích: Půjčka na udržitelné bydlení za 3,19 %

Nejvíce nás tento týden ze světa osobních financí v redakci zaujala zpráva, že Modrá pyramida stavební spořitelna a Komerční banka od pondělí 4. března 2024 nabídnou příjemcům dotace z programu Oprav dům po babičce zvýhodněný úvěr s nízkým úrokem 3,19 procenta ročně se splatností až 25 let. Uvedená úroková sazba je platná po celou dobu splatnosti úvěru.
Dotační program Oprav dům po babičce podporuje komplexní renovace starších neúsporných domů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Půjčka na udržitelné bydlení umožňuje klientům získat úvěr na ekologické a energeticky úsporné rekonstrukce jejich bydlení až do výše 2,5 milionu korun bez nutnosti ručení nemovitostí. Kombinace nízké úrokové sazby spolu s až 25letou splatností znamená nízké měsíční splátky, díky kterým na rekonstrukci dosáhne výrazně větší množství klientů.

Dotační program Oprav dům po babičce podporuje komplexní renovace starších neúsporných domů. Podmínkou získání finančních prostředků je realizace důkladného zateplení, renovaci lze dále doplnit o všechna další opatření jako ve standardním programu Nová zelená úsporám. Záměrem dotace je upřednostnit renovace starších domů před novou výstavbou.

PSALI JSME:
Ministerstvo životního prostředí zpřísní podmínky pro program Nová zelená úsporám

mBank informovala, že se rozhodla i v období snižování úrokových sazeb ze strany České národní banky klientům do konce června 2024 garantovat sazby na spořicích účtech (mSpoření a eMax Plus pro fyzické osoby a eMax Business pro drobné podnikatele, pozn. red.). U mSpoření zůstává úroková sazba 5,5 procenta ročně, v případě spořicího účtu eMax Plus zůstává úroková sazba čtyři procenta.

KB Penzijní společnost uvedla, že se jako první na českém trhu rozhodla garantovat „státní příspěvky“ penzistům do konce roku 2025 formou „Věrnostní odměny“. Společnost zároveň od začátku března spouští kampaň se svou digitální influencerkou Just.inou, která má za cíl motivovat zejména mladší generaci spořit si na důchod.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Kdo z penzistů může mít „státní příspěvky“ až do konce roku 2025?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB