Novinky v osobních financích: Kdo z penzistů může mít „státní příspěvky“ až do konce roku 2025?

Už v titulku jsme naznačili, která zpráva ze světa osobních financí nás tento týden v redakci zaujala nejvíce. KB penzijní společnost informovala, že bude garantovat „státní příspěvky“ penzistům až do konce roku 2025, a to formou „Věrnostní odměny“. A jak to bude fungovat?
KBPS bude svým klientům, kteří již jsou v penzi, do konce roku 2025 připisovat čtvrtletní věrnostní odměnu ve výši státních příspěvků dle pravidel platných do konce letošního června. Ilustrační foto: Pixabay.com

KB penzijní společnost (KBPS) k uvedenému kroku přistoupila v návaznosti na legislativní změny v oblasti doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Úprava pravidel pro výplatu státních příspěvků, která bude účinná od 1. července letošního roku, se dotkne všech účastníků, ale negativní dopad bude mít zrušení státních příspěvků zejména pro osoby s již přiznaným starobním důchodem.

KBPS informovala, že svým klientům bude do konce roku 2025 připisovat čtvrtletní věrnostní odměnu ve výši státních příspěvků dle pravidel platných do konce letošního června.

Podmínkou je, aby měl účastník naspořenou částku na smlouvě alespoň ve výši 500 tisíc korun a nadále si pravidelně spořil alespoň 300 Kč měsíčně. Věrnostní odměnu mohou získat i ti, kteří si smlouvu převedou do KBPS od jiné penzijní společnosti.

Česká spořitelna uvedla, že spustila spořicí službu Platím a spořím. Funguje v mobilním Georgi a pomáhá klientům banky tvořit finanční rezervu tím, že jim každou platbu kartou automaticky zaokrouhlí na přednastavenou úroveň. Čím více klient platí kartou, tím více peněz se automaticky odesílá na jeho spořicí účet.

V tříměsíčním pilotním provozu služby si v mobilní aplikaci George aktivovalo 82 tisíc klientů. Celkem klienti provedli přes 3,9 milionu plateb kartou a připsali si tak na své spořicí účty souhrnnou částku přes 58,3 milionu korun. V průměru každý klient provedl měsíčně 16 plateb kartou a díky zaokrouhlení plateb na spořicí účet odeslal v průměru částku 240 korun.

Stavební spořitelna České spořitelny informovala, že 26. ledna spustila poradenství v oblasti dotací a že rozšiřuje možnosti financování úsporných rekonstrukcí. Nově je možné sjednat Úvěr od Buřinky pro budoucnost v kombinaci s dotací. Klienti spořitelny tak mohou získat nižší splátku až o desítky procent hned od začátku splácení.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB