Novinky v osobních financích: Sberbank snižuje sazby hypoték, polovina klientů Monety už zase splácí

Na konci června jsme informovali o tom, že Sberbank snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů na 2,19 % ročně. Po měsíci a půl šla banka ještě níž, o 0,4 procenta a s účinností od 10. srpna snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů – včetně refinancování – na 1,79 % ročně s délkou fixace na pět, sedm a deset let.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

U neúčelové americké hypotéky sazba klesla na 2,29 % ročně, informovala banka. „Chceme podpořit klienty v řešení bytové otázky i při refinancování stávající hypotéky,“ vysvětluje Roman Brychnáč ze Sberbank.

Skupina Moneta informovala, že poskytla odklady za 34 miliard a že polovina jejích klientů již začala znovu splácet. Jde celkem o 51 % klientů skupiny, kteří v polovině března požádali o odklad svých splátek a kteří své finanční závazky opět začali plnit. Koncem června vypršela první, tříměsíční lhůta platebního moratoria, kterou vedle zákonného půl roku stanovila sama banka.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Equa bank a Sberbank snižují sazby hypoték

„Podíl klientů, kteří se ve svých splátkách na hypotéku či spotřební úvěr zpozdili o více než měsíc, tvoří méně než jedno procento všech odložených splátek,“ uvedl Petr Toman, pod nějž sekce vymáhání pohledávek v bance spadá. Na svůj standardní splátkový kalendář tak v průběhu července letošního roku přešlo téměř 21 tisíc klientů banky.

Qerko informovalo, že uzavřelo partnerskou smlouvu s dalším velkým hráčem na poli stravenek, a pokrývá tak většinu tuzemského trhu. Na 350 tisíc uživatelů stravenkové karty Sodexo tak může nově platit ve stravovacích zařízeních s aplikací Qerko. QR kódy představují nejrychlejší metodu úhrady útraty v restauracích, což lidé ocení především v době obědů.

PSALI JSME:
Obědy v restauracích zdražují. A bude hůř

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Češi letos budou na vánočních dárcích šetřit

Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí celkem zhruba 55 miliard korun. To je o deset miliard korun méně než loni. Na vině je koronavirus. Některým lidem se kvůli stále hrozící …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru