Novinky v osobních financích: Spořitelna jako první banka v Česku vstupuje na pole gamingu

Podle průzkumu agentury NMS a České spořitelny se tzv. gamingu v ČR pravidelně věnuje 37 procent obyvatel, tedy 2,5 milionu lidí, kteří v průběhu hraní on-line her provádějí množství finančních transakcí. Proto se Spořitelna rozhodla vstoupit na globálně nejpopulárnější herní sociální síť Twitch, ne všichni hráči podle ní totiž vědí, jak odpovědně nakládat s penězi.
Podle průzkumu agentury NMS a České spořitelny se gamingu v Česku pravidelně věnuje 37 procent obyvatel, tedy 2,5 milionu lidí. Ilustrační foto: Česká spořitelna/VISA

„Máme potvrzené řadou výzkumů a studií, mimo jiné od respektovaného National Institute of Health, že gaming rozvíjí mnoho užitečných životních kompetencí, jako jsou znalost jazyků, schopnost rozhodování, týmovost, trpělivost, postřeh, kreativita nebo strategické myšlení,“ informovala Monika Hovorková, která ve Spořitelně odpovídá za značku a komunikaci.

Mastercard a foodora informovaly o svém novém partnerství, jehož účelem je podpořit Světový potravinový program OSN (SPP) v jeho misi na pomoc ukrajinským dětem, které trpí důsledky probíhající války. Z každé objednávky zadané v aplikaci foodora v době mezi 27. červencem a 6. Zářím a zaplacené kartou Mastercard získá SPP částku odpovídající celosvětovému průměru nákladů na jedno školní jídlo.

PSALI JSME:
Pořádně zapařit. Pandemie zvedla prodeje her jako o Vánocích

Crowdfundingová platforma Fingood informovala, že v prvním letošním pololetí s ní investovalo více než 11 tisíc Čechů. Za první pololetí čeští investoři přes platformu investovali do malých a středně velkých firem 466 milionů korun, meziročně o 63 procent více. Více než 12procentní průměrný výnos láká stále víc českých investorů, kteří hledají nový způsob zhodnocení svých peněz.

Společnost Sodexo Benefity informovala o průzkumu, který pro ni zpracovala agentura Ipsos. Ta se dotazovala zaměstnanců i firem na jejich postoj k benefitům. Zatímco firmy si myslí, že jejich zaměstnanci jsou s nabídkou benefitů spokojeni, skutečnost tomu úplně neodpovídá. Zaměstnancům chybí finanční odměny, příspěvky na dovolenou nebo sick days.

PSALI JSME:
Inflace posílila zájem zaměstnanců o finanční benefity

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.