Novinky v osobních financích: Spotřebitelské úvěry v září za 6,45 % ročně

Ze všech „bankovních“ zpráv, které jsme v tomto týdnu dostali do redakce, jsme shledali za nejzajímavější tu ze společnosti Broker Consulting. Firma informovala, že průměrná sazba neúčelových spotřebitelských úvěrů v září 2019 dosáhla hranice 6,45 % ročně. Meziročně sice klesla o 0,35 procentního bodu, ale oproti srpnu se zvýšila téměř o půl procenta. A dále, jak už je zvykem, firmy hezky podle abecedy.
Průměrná sazba neúčelových spotřebitelských úvěrů v září 2019 dosáhla hranice 6,45 % ročně. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká spořitelna informovala, že její klienti mohou nově platit bezkontaktně i pomocí chytrých hodinek s Garmin Pay a Fitbit Pay. Do mobilní aplikace v telefonu stačí zadat údaje o kartě Visa nebo Mastercard a aktivovat si ji pro placení hodinkami.

Equa bank informovala, pokračuje v rozšiřování obchodní sítě. V pondělí otevřela další novou pobočku, tentokrát ve Znojmě. Klienti banky mohou navštívit již 57 obchodních míst Equa bank po celé České republice.

finGOOD, crowdfundingová platforma, mění své podmínky a nově nabízí investice bez poplatku. Investoři tak nově neodvádí vstupní poplatky ani poplatky z výnosu investice.

PSALI JSME:
Některé firmy v tom mají hokej. Neví, kým jsou

Moneta Money Bank uvedla, že k letošnímu prvnímu prosinci zavádí tři největší změny: Zlevnění poplatků za platby v eurech v rámci Evropského hospodářského prostoru (EHP), tuzemské peněžní převody do deseti sekund a také mnohem jednodušší ověřování plateb u nákupů na internetu.

Raiffeisen stavební spořitelna zareagovala na aktuální situaci na hypotečním trhu a od 25. září snížila úrokovou sazbu úvěru se zajištěním nemovitostí HYPOsplátka o 0,15 procentního bodu ve všech fixacích. Nově bude spořitelna klientům úvěr nabízet s úrokovou sazbou od 1,99 % ročně a nadále bez poplatku za uzavření úvěrové smlouvy.

Sberbank od pondělí plošně snížila úročení hypotečních úvěrů. Nejnižší možnou sazbou je nyní 2,49 % ročně pro FÉR hypotéku s fixací na pět, sedm a deset let. U neúčelové Americké hypotéky banka snižuje klientskou sazbu na 2,99 % ročně pro pětiletou fixaci.

PSALI JSME:
Kalkulačka refinancované hypotéky Refinanso „fixluje“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB