Novinky v osobních financích: Také platíte hodinkami?

Co nás minulý týden v redakci zaujalo ve světě osobních financí? Zpráva mBank o tom, že její klienti – jako první v tuzemsku – mohou nově platit i pomocí hodinek Amazfit. Podle názvu jsme se původně domnívali, že jde o „hodinky od Amazonu“, ale jejich výrobcem je ve skutečnosti na názvu internetového giganta poněkud parazitující čínský výrobce, společnost Zepp, založená v září 2015.
Poté, co mBank na konci května představila platební prsten coby nový způsob bezhotovostního placení, přichází s rozšířením plateb pomocí hodinek Amazfit čínského výrobce. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Vzhledem k počtu klientů banky a statistické pravděpodobnosti, je zřejmé, že o žádnou masově používanou službu nepůjde. „Chtěli bychom klientům umožnit, aby platili vždy tím, co mají zrovna po ruce, a neměli u nás žádná omezení,“ vysvětlil produktový manažer platebních karet Michal Staněk. Klienti banky již nyní mohou platit Garmin Pay, Xiaomi Pay, Google Pay, Apple Pay a SwatchPay.

Air Bank informovala, že i letos bude odměňovat své klienty na cestách. Z každé platby zaplacené kartou u obchodníků v zahraničí získají jedno procento zpět na účet. Klienti, kteří zároveň využívají výhody společné nabídky Air Bank a operátora O2, mohou ze svých plateb v zahraničí získat zpět dokonce dvě procenta. Celkem mohou klienti v rámci této nabídky získat zpět na účet až tisíc korun.

Česká bankovní asociace uvedla, že pro cestovatele připravila rady, které se jim mohou při cestě do zahraničí hodit. Asociace předně doporučuje mít s sebou i nějakou menší hotovost na drobné výdaje. Když vám terminál nebo bankomat v zahraničí nabídne možnost zvolit si mezi platbou s konverzí (v korunách) či bez konverze (v místní měně), vždy zvolte možnost platby bez konverze.

Spořitelna sdělila, že v mobilním Georgi spustila personalizované tipy s cílem zvýšit finanční zdraví uživatelů. Tipy se generují na základě transakční historie klienta a jeho finančního chování a mají nejen charakter rad, ale také kvízů a jednoduchých analýz. Osobní postřeh? Banka by měla uživatelům umožnit deaktivaci těchto tipů a kvízů, a to zejména těm, kdo chodí do banky platit a ne hrát kvízy.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB