Novinky v osobních financích: Začala výplata náhrad vkladů v likvidované kampeličce

Léto je v plném proudu, takže novinek v osobních financích tento týden moc nebylo. Přesto – jedna z nich je klíčová pro klienty dobrovolně likvidovaného Československého úvěrního družstva. Garanční systém finančního trhu totiž tento týden zahájil výplatu tzv. základní náhrady pohledávek z jejich vkladů v kampeličce.
Garanční systém vyplatí oprávněným osobám 100 % jejich vkladů, maximálně však do základního limitu 2 547 500 Kč na jednoho vkladatele. Ilustrační foto: Pixabay.com

Garanční systém informoval, že 24 klientům družstva v likvidaci vyplatí celkem 48,2 milionu korun. Průměrná výše vkladu na klienta tedy činí více než dva miliony korun. Ve všech případech jde o termínované vklady. Členské vklady klientů družstevních záložen ze zákona pojištění vkladů nepodléhají, a tudíž nebudou součástí výplaty náhrad.

Garanční systém vyplatí oprávněným osobám 100 % jejich vkladů, maximálně však do základního limitu 2 547 500 Kč na jednoho vkladatele (ekvivalent částky 100 000 eur dle kurzu vyhlášeného ČNB ke dni 2. srpna 2021, pozn. red.). Výplata bude probíhat po dobu tří let na vybraných pobočkách Komerční banky. Jde o první výplatu náhrad vkladů od roku 2016, kdy Garanční systém začal vyplácet klienty zkrachovalé ERB Bank.

PSALI JSME:
Z trhu mizí další kampelička, garanční systém vyplatí asi 50 milionů

Skupina ČSOB informovala, že přichází s letní nabídkou výhodnější Zelené hypotéky. Zájemci, kteří do 29. 8. 2021 uzavřou hypoteční úvěr k nemovitosti, která spadá do energetické třídy A nebo B, získají sníženou úrokovou sazbu o 0,2 procenta. Klienti zároveň mohou využít 30% slevu na pojištění nemovitosti Náš domov i další výhody. ČSOB tak odměňuje klienty, kteří se rozhodnou pro udržitelné bydlení.

ČSOB se udržitelnosti věnuje napříč celou skupinou. V minulém roce zavedla ČSOB banka platební karty z recyklovaných materiálů, poskytuje zvýhodněné Zelené půjčky na fotovoltaiku a další technologie umožňující zelené bydlení, klientům nabízí investice do udržitelných společností nebo zvýhodněný leasing na elektromobily.

PSALI JSME:
Banky postupně zelenají, ekologická hypotéka je výhodnější

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB