Nvidia překonala očekávání

Názor
Nepřekvapivě byla horkým tématem diskuse umělá inteligence (AI) a sebevědomý výhled, který Nvidia nabídla, poukazuje na silnou poptávku, kterou společnost po svých čipech zatím zaznamenala v roce 2023, kdy se AI dostává do popředí zájmu.
Nvidia ovládá přibližně 80 procent trhu s grafickými procesory. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nvidia má skvělou pozici, aby z tohoto zrychlujícího se trendu AI profitovala, protože společnosti včetně Microsoftu a Alphabetu se předhánějí v integraci této technologie do svého podnikání. Nvidia ovládá přibližně 80 procent trhu s grafickými procesory a vzhledem k tomu, že na této technologii závisí tolik inovací, optimismus investorů kolem systémů AI roste a Nvidia bude z rostoucí poptávky těžit.

Prodeje stolních počítačů klesly, ale tržby byly lepší, než se předpokládalo, a světlým místem byly zejména hry, u nichž se objevily první známky oživení poptávky – jak především díky znovuotevření trhu v Číně a novému partnerství s Microsoftem v oblasti her.

PSALI JSME:
Pořádně zapařit. Pandemie zvedla prodeje her jako o Vánocích

Tyto výsledky byly vyšší, než investoři očekávali po rozsáhlém zpomalení výdajů na PC a hry. Akcie již mají za sebou skvělý začátek roku, kdy posílily o zhruba 42 procent, čímž se zařadily mezi nejvýkonnější společnosti na Nasdaqu a překonaly své konkurenty.

Přestože se zdá, že současná rally poháněná technologiemi bude trochu ztrácet na síle, investoři do společnosti Nvidia se mohou těšit na příští rok.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy v plusu, při podpoře z technologického sektoru

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.