O nás

Spolek (původně občanské sdružení) Finanční a ekonomický institut (FAEI), byl zaregistrován na sklonku roku 2013.

Vznikl jako platforma pro diskuse o otázkách, které se týkají každodenního života každého z nás. Ne nadarmo se říká, že „peníze jsou až na prvním místě“.

Jak je poctivě vydělat, jak je rozumně užívat a jak se o ně nenechat připravit? To jsou otázky, kolem kterých se točí naše realita.

Po dvou a půl letech interních diskusí jsme dospěli k tomu, že s naší činností nejenže chceme, ale musíme takzvaně vyjít ven. Institut má ambici stát se platformou pro diskusi odborníků i laiků, vysvětlovat a současně edukovat zejména střední vrstvu ve finanční a ekonomické sféře.

Nemáme pocit, že o ekonomické informace je u nás nouze. Naopak, tištěná i elektronická média a zpravodajské weby jich chrlí mnohem více, než kolik jich jakýkoli konzument informací vůbec může zvládnout přijmout a zpracovat. Jsou to ale informace objektivní, vyvážené a podávané bez úmyslu někoho zvýhodnit či někým manipulovat?

Tuzemský vývoj, který se odehrál od založení spolku, zejména to, čemu se říká berlusconizace médií, nás nutí o nestrannosti médií a jimi podávaných informací pochybovat. Největší mediální domy dnes vlastní největší hráči domácího byznysu a dochází ke stále těsnějšímu propojování politiky a velkých financí.

Proto jsme spustili tyto internetové stránky. Půjde o zpravodajský web, který se bude věnovat ekonomické a finanční problematice.

Nešlo nám o to vytvořit další poradnu zdarma, od toho jsou tu jiné subjekty. FAEI zde bude předkládat alternativní názory, respektovat pluralitu názorů a nebude vnucovat veřejnosti, co si má myslet, což činí některá takzvaně mainstreamová média. Naším cílem je poskytnout každému zájemci dostatek relevantních informací, aby si kdokoli, kdo si cení vlastního úsudku víc než vnucovaných názorových prefabrikátů, mohl na jejich základě udělat svůj vlastní názor.

Rolovat nahoru