Objevte kouzlo Slovinska: Jezero Bled, Národní park Triglav, Hrad Predjama a Piranské pobřeží

Slovinsko je krásná země a nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Máme pro vás několik tipů na zajímavá místa, která byste ve Slovinsku určitě neměli minout.
Jezero Bled je klenotem mezi evropskými jezery. Vytváří dokonalou kulisu se svým malebným ostrovem umístěným uprostřed jezera, na kterém se nachází gotický kostel. Foto: AdobeStock

Jezero Bled

Jezero Bled je opravdu klenotem mezi evropskými jezery. Toto jezero vytváří dokonalou kulisu se svým malebným ostrovem umístěným uprostřed jezera, na kterém se nachází gotický kostel. Návštěvníci si mohou vychutnat procházku po nádherné promenádě kolem jezera, která nabízí úžasný výhled na horské vrcholky, jezero a ostrov.

Bledské jezero je ideální pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou. V letním období si můžete vyzkoušet plavání v krásně čisté vodě jezera, rybaření a jízdu na kole po cyklostezkách v okolí. V zimě mohou návštěvníci využít běžecké tratě.

Nejen samotné jezero, ale i okolní krajina nabízí nespočet krásných míst k prozkoumání. Návštěvníci mohou navštívit například Bledský zámek, který se tyčí nad jezerem, nebo si užít relaxaci v jedné z mnoha lázní a wellness center v okolí. Pro ty, kteří chtějí trochu adrenalinu, jsou k dispozici různé druhy vodních sportů, jako například windsurfing nebo wakeboarding.

Národní park Triglav

Národní park Triglav je jedinečné místo pro milovníky turistiky a horské přírody. Park se nachází v pohoří Julských Alp a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků. Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je pěší turistika. Je zde mnoho tras různé obtížnosti a délky, od krátkých vycházek až po vícedenní treky.

Pro zdatnější turisty je možné vystoupit na nejvyšší vrchol Slovinska – Triglav, který se tyčí vysoko nad okolní krajinou. Národní park Triglav je také ideálním místem pro cykloturistiku. Kromě běžných silničních kol je zde možné využít i horská kola na různorodých terénech. Mezi nejpopulárnější cyklotrasy patří cesta podél řeky Soči, která nabízí krásné výhledy na okolní hory.

Milovníci vodních sportů si v parku rovněž přijdou na své. K dispozici jsou řeky vhodné pro raftování, kajakování a kanoeing. V blízkosti parku se také nachází jezero Bohinj, které je ideální pro plavání a vodní sporty.

V okolí parku najdete i mnoho malebných horských městeček, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Kranjska Gora, Bled a Bohinj. Tyto městečka nabízejí mnoho kulturních a historických památek, ale také restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Největší jeskynní hrad na světě Predjama je tak neobyčejný a jedinečný, že se řadí mezi deset nejvíce fascinujících hradů světa. Foto: AdobeStock

Hrad Predjama

Hrad Predjama je oblíbeným turistickým cílem, a to především díky své unikátní poloze a historii. Jde o středověkou pevnost, která byla postavena ve 13. století. Hrad si získal velkou slávu díky rytíři Erasmu, který se zde skrýval před svými pronásledovateli. Erasmus byl známý tím, že se snažil bojovat proti korupci, a byl proto pronásledován.

Hrad Predjama mu poskytl útočiště po několik let, dokud nebyl nakonec zabit. Při prohlídce hradu se dozvíte o životě a osudech rytíře Erasma, stejně jako o historii hradu samotného. Můžete prohlédnout mnoho historických exponátů, jako jsou brnění, zbraně, nástroje a další artefakty.

Některé části hradu jsou zpřístupněny turistům, takže si můžete prohlédnout například kuchyni, kapli, nebo i původní ložnici rytíře Erasma. Z hradu Predjama se rovněž nabízí krásný výhled na okolní krajinu a přilehlé skály. Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě navštivte tento zajímavý hrad.

Piranské pobřeží

Piranské pobřeží je nejen krásným městečkem s úzkými uličkami a starým přístavem, ale také nabízí mnoho dalších zajímavých aktivit. Pokud rádi plavete, můžete si vychutnat koupání v Jaderském moři, a pokud máte rádi vodní sporty, jako je například potápění nebo windsurfing, můžete si je v okolí vyzkoušet.

Kromě toho se zde nachází mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je například černá rýže nebo jídla z čerstvých mořských plodů. Doporučujeme také navštívit místní muzea, která vám poskytnou zajímavý pohled na historii tohoto regionu a jeho kulturního dědictví.

Pokud rádi procházíte malebnými uličkami, nezapomeňte navštívit náměstí Tartini, které je největším náměstím v Piranu a kde se často konají kulturní akce. Z náměstí Tartini můžete vyrazit na procházku po městě, kde se nacházejí krásné historické stavby a památky, jako například kostel svatého Jiří, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a mnoho dalších.

Slovinsko je země plná nádherné přírody, kulturních památek a zajímavých míst. Pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, určitě stojí za to navštívit tuto zemi. Před cestou doporučujeme pořídit slovinskou dálniční známku prostřednictvím Vignetteslovenia.si, kde si můžete zakoupit dálniční známku z pohodlí domova a v českém jazyce. Dále na stránkách naleznete všechny důležité informace pro řidiče, kteří se touto zemí chystají navštívit nebo projíždět dále do Chorvatska.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB