Očkování začíná i u praktiků, ale většina z nich nemá čím

Od pondělí se do očkování proti covid-19 mají zapojit více než čtyři tisíce praktických lékařů. Jenže: nemají dost vakcín ani stříkaček. „Pokud to myslíte s očkováním nejrizikovějších pacientů v našich ordinacích skutečně vážně, dejte pro ně v březnu sto dávek vakcíny každému praktikovi zapojenému do očkování,“ vzkazuje vládě předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.
Očkování začíná i u praktiků, ale většina z nich nemá čím. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ve věkové skupině 80+ podle něho stále zbývá naočkovat přes 200 000 lidí, tedy více než polovinu osob. Tito lidé se dosud neregistrovali v centrálním rezervačním systému a nikdo jiný, než jejich praktik, je naočkovat nedokáže.

„Praktikům chybějí vakcíny a injekční stříkačky. Nedostanou dokonce ani všechny vakcíny Astra Zeneca, které byly původně určeny pouze pro použití v ordinacích praktických lékařů,“ upozornil Šonka.

Značná část dodávky této vakcíny je v očkovacích centrech. Navíc některé kraje se zapojením praktických lékařů nepočítají. Například Karlovarský kraj, který oznámil, že se zapojením praktiků vůbec nepočítá a všechnu vakcínu Astra Zeneca pošle do velkokapacitního očkovacího centra v KV Aréně.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 3
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. lu luděk

    To je jak v blázinci .S velkou slávou se lidem oznámí že praktici budou očkovat ,fajn ale ve třetím řádku stojí nemaj vakcíny nebo injekce ,jsme ještě v normálním státě nebo v džungli.A to na přípravu měl stát čas od prosince-neschopnost ČR je známá po celém světě

  2. Pe Petr

    Vakcína vyrobená za ani ne 1 rok nemůže být účinná……Minimální doba je alespoň 3 roky.O vakcíně si myslím své,vojsko odmítlo vakcínu a vojáky stáhly z nemocnic,Německo vakcínu rozdává(místní taky nemají zájem),takové Polsko léčí lékem osvědčeným 40 let Isoprinosine a Bangladéž už je díky léku Ivermectin zcela zbaveno problému zvaný Covid 19….A dalších přibývá!