Odolný americký trh práce přináší úlevu vystresovaným investorům

Názor
Americká ekonomika vytvořila v únoru podle odhadů 311 000 nových pracovních míst, což je prudký pokles oproti nadprůměrným 504 000 místům v lednu, ale stále je to výrazně nad dlouhodobým průměrem 200 000 míst. Míra nezaměstnanosti se zvýšila na 3,6 procenta, tedy z 50letého minima, zatímco růst průměrného výdělku se oproti předchozímu měsíci ochladil na 0,2 procenta.
Americká ekonomika vytvořila v únoru podle odhadů 311 000 nových pracovních míst, což je prudký pokles oproti nadprůměrným 504 000 místům v lednu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

To do jisté míry uklidní nervózní trhy, které se obávají přilnavé inflace a očekávání růstu úrokových sazeb. Jakýkoli oddech však může být krátkodobý před úterní klíčovou zprávou o inflaci a zasedáním Fedu (americké centrální banky, pozn. red.) 22. března, na které teď investoři kladou převažující šance na opětovné zrychlení zvyšování sazeb na 0,5 procenta.

Zatímco odolný trh práce bude i nadále držet na uzdě obavy z krátkodobé recese a podnikových zisků, jde o klasický případ „dobré ekonomické zprávy jsou špatnou zprávou pro investory“, kteří se zaměří na riziko vyšších a dlouhodobějších úrokových sazeb Federálního rezervního systému (Fed), které jsou nutné k ochlazení stále více ulpívající 6% inflace a generačně napjatého trhu práce.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Napjatý americký trh práce

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Česko ruské IT speciality nepotřebuje

Než začala válka, byl každý třetí expert na informační technologie, který pracoval v českých firmách a pocházel ze zemí mimo Evropskou unii, Rus. Pětinu pak tvořili odborníci z Ukrajiny a Běloruska.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.