Otevřená náruč Raiffeisenbank

Krátce poté, kdy se veřejnost dozvěděla o akvizici úspěšné Equa bank, otevřela Raiffeisenbank svou náruč (dlouhé a složité jednání – pozn. aut.) také vyhnancům z nizozemské ING Bank. Čím se Raiffeisenbank pokusí udržet klienty Equa bank ještě není známo (dlouhé a složité jednání), ale zcela jistě se ví, že klienti banky ING se alespoň rok budou mít v „Rajfce“ jako v bavlnce.
Kromě lákavé úrokové sazby nabídne Raiffeisenbank bývalým klientům ING také jednorázovou odměnu pět set korun. Ilustrační foto: FAEI.cz

V případě, že si tam sjednají běžný účet, dostanou zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % do 300 tisíc korun. Nad tento limit bude zůstatek úročen sazbou 0,2 procenta. Obě úrokové sazby ale, jak to u vábniček bývá, platí jen 12 měsíců.

Pochopitelnou podmínkou pro získání akčních úrokových sazeb je převod peněz z ING Bank. Nabídka platí i pro klienty Raiffeisenbank, kteří mají také účet v ING. Pokud si i tyto peníze převedou do Raiffeisenbank, platí zvýhodněné úrokové sazby pouze na ty z ING. Jinak od 5. ledna Raiffeisenbank má na běžném účtu úrok 0,00 %.

PSALI JSME:
ING v Česku skončí s osobním bankovnictvím, její klienti dostanou nabídku od Raiffeisenbank

Kromě lákavé úrokové sazby nabídne Raiffeisenbank bývalým klientům ING také jednorázovou odměnu pět set korun, a to právě za převedení prostředků na nový nebo již existující běžný účet v Raiffeisenbank. Není to ovšem automatické. O bonus je třeba poprosit prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Vyhazov z ING Bank, která se nově hodlá věnovat jen výnosnější korporátní klientele, dostalo zhruba 375 tisíc klientů, kteří by, pokud by všichni přešli do Raiffeisenbank, posílili členskou základnu na víc než milion lidí. Žlutočerná banka sice dlouhodobě počet klientů neuvádí, ale média jejich počet odhadují na 700 tisíc.

PSALI JSME:
Co čeká klienty Equa bank v novém dresu? Penzisté s průměrným důchodem nebudou mít šanci na výhodnější spoření

Pokud by do Raiffeisenbank přešli i všichni klienti Equa bank, kterých je 477 tisíc, dostala by se rakouská banka do silné čtyřky celkovým počtem klientů nad 1,5 milionu. A to už je síla velmi blízká Komerční bance.

Vody však může rozvířit Moneta, pokud se spojí s Air Bank. Tento subjekt by měl přes dva miliony klientů a v tomto parametru by obsadil třetí místo na českém bankovním trhu za Českou spořitelnou a ČSOB.

PSALI JSME:
Skupina PPF plánuje ovládnout Monetu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru