Parcelshopy už využívá každý čtvrtý Čech

Parcelshopy neboli výdejní a podací místa přepravců zná a využívá stále více Čechů. Dle průzkumu společnosti GLS realizovaného výzkumnou agenturou Ipsos v nich vyzvedává nebo odesílá balíky více než čtvrtina dotázaných (28,6 %). V roce 2016 přitom tuto službu využívalo jen 12,1 % lidí, tedy zhruba každý desátý.
Parcelshopy využívá téměř polovina zákazníků nakupujících v e-shopech. Reprofoto: pplparcelshop.cz

Více než čtvrtina dotázaných (28,6 %) v průzkumu uvedla, že si balíky nechává posílat právě do parcelshopů. Vloni jejich užívání uvedlo 19,7 % respondentů, předloni 15,6 % a v roce 2016 jen 12,1 %. Při nákupu v e-shopech si do nich nechává balíky posílat vždy, anebo alespoň ve většině případů, celá polovina dotázaných (50,3 %).

„Pro téměř polovinu uživatelů parcelshopů je důležité zejména to, že se nemusí časově vázat na kurýry, jako je tomu u doručování na adresu. Mohou si tak balík vyzvednout nebo podat podle vlastních časových možností, třeba až večer po práci,“ říká Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Mezi další výhody výdejních a podacích míst přepravců patří dle průzkumu také úspora za přepravné (30,8 %). Třetí nejdůležitější atribut potom představuje pohodlnost služby (13,1 %). Parcelshopy jsou totiž rozmístěny tak, aby byly v rozumné dojezdové vzdálenosti napříč celou Českou republikou. Jejich otevírací doba se řídí podle obchodů a provozoven, ve kterých jsou umístěny. Výjimkou není ani jejich nepřetržitý provoz.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB