Parcelshopy už využívá každý čtvrtý Čech

Parcelshopy neboli výdejní a podací místa přepravců zná a využívá stále více Čechů. Dle průzkumu společnosti GLS realizovaného výzkumnou agenturou Ipsos v nich vyzvedává nebo odesílá balíky více než čtvrtina dotázaných (28,6 %). V roce 2016 přitom tuto službu využívalo jen 12,1 % lidí, tedy zhruba každý desátý.
Parcelshopy využívá téměř polovina zákazníků nakupujících v e-shopech. Reprofoto: pplparcelshop.cz

Více než čtvrtina dotázaných (28,6 %) v průzkumu uvedla, že si balíky nechává posílat právě do parcelshopů. Vloni jejich užívání uvedlo 19,7 % respondentů, předloni 15,6 % a v roce 2016 jen 12,1 %. Při nákupu v e-shopech si do nich nechává balíky posílat vždy, anebo alespoň ve většině případů, celá polovina dotázaných (50,3 %).

„Pro téměř polovinu uživatelů parcelshopů je důležité zejména to, že se nemusí časově vázat na kurýry, jako je tomu u doručování na adresu. Mohou si tak balík vyzvednout nebo podat podle vlastních časových možností, třeba až večer po práci,“ říká Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Mezi další výhody výdejních a podacích míst přepravců patří dle průzkumu také úspora za přepravné (30,8 %). Třetí nejdůležitější atribut potom představuje pohodlnost služby (13,1 %). Parcelshopy jsou totiž rozmístěny tak, aby byly v rozumné dojezdové vzdálenosti napříč celou Českou republikou. Jejich otevírací doba se řídí podle obchodů a provozoven, ve kterých jsou umístěny. Výjimkou není ani jejich nepřetržitý provoz.

PSALI JSME:
Opravdu prostojíme ve frontě na poště až deset dnů ročně?

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Dopřejme volné neděle i prodavačkám

Ačkoliv podzimní uzavření prodejen potravin v neděli působilo vzhledem ke kontextu epidemie nesmyslně, ve finále přineslo i zásadní pozitivum. Chování českých spotřebitelů totiž rozptýlilo jakékoliv obavy ze změn …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chybějící poptávku dohání vláda. To nikdy nemůže být fér,“ říká bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer

Rozhovor
Pandemie působí ztráty na lidských životech i na hospodářství. „Méně se setkáváme, méně se radujeme, méně jsme v obchodech, takže méně utrácíme a firmy méně investují,“ konstatuje v rozhovoru Miroslav Singer, bývalý guvernér České národní banky. Chybějící poptávku pak podle něj dohánějí vlády. „Že to nikdy nemůže být fér, je jasné,“ dodává.

Otevřená náruč Raiffeisenbank

Krátce poté, kdy se veřejnost dozvěděla o akvizici úspěšné Equa bank, otevřela Raiffeisenbank svou náruč (dlouhé a …
Rolovat nahoru