Parní turbína Doosan Škoda Power zamíří do Glasgow

Společnost Doosan Škoda Power informovala, že byla vybrána za dodavatele parní turbíny pro spalovnu South Clyde Energy Centre ve Skotsku. Projekt je další z řady plánovaných zařízení pro energetické využití odpadu v zemích anglické koruny.
Společnost Doosan Škoda Power dodá parní turbínu pro spalovnu South Clyde Energy Centre ve Skotsku. Ilustrační foto: South Clyde Energy Centre

Ročně by měla zlikvidovat až 350 000 tun nerecyklovatelného odpadu ze skládek. Očekává se, že spalováním může do sítě dodat přibližně 45 MWh elektrické energie, což je pro představu ekvivalent spotřeby energie 70 000 domácností.

Projekt vyvíjí společnost Fortum Glasgow Ltd, ve které mají rovný podíl Fortum a Green Investment Group, součást investičního fondu Macqauire Asset Management. První megawatty elektrické energie by se v rámci komerčního provozu měly vyrobit do konce roku 2025.

PSALI JSME:
Doosan Škoda Power zajistí modernizaci teplárenského bloku Elektrárny Opatovice

Svým technickým řešením a rozsahem dodávky je projekt pro South Clyde Energy Centre další důležitou referencí Doosan Škoda Power v segmentu spaloven a zároveň pokračováním úspěchu na trhu Velké Británie, kde společnost v současné době realizuje větší množství projektů v různém stádiu dodání.

Doosan Škoda Power ve svém plzeňském závodě navrhne, vyrobí a dodá prověřený jednotělesový model DST-G20 s výkonem 45 MW. Součástí dodávky je rovněž převodovka, generátor a vzduchem chlazený kondenzátor. Plzeňská firma je také odpovědná za kompletní montáž.

PSALI JSME:
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nvidia hvězdou letošního roku

Společnost Nvidia i nadále vyráží dech a zastínila ostatní jako jednoznačná hvězda roku 2023, která od začátku roku raketově vzrostla o úžasných více než 180 procent. Nechává Metu v prachu a s neuvěřitelným 119% …

České banky mají za loňský rok rekordní zisky

Zisk bank a spořitelen v Česku loni poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 miliard korun, když dosáhl úrovně 102,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnila Česká národní banka. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB