Podnikatel Tomáš Bárta se ohradil proti informacím webu rizikovédluhopisy.cz

Kauza
Podnikatel Tomáš Bárta, spojovaný s kauzou skupiny firem kolem akciové společnosti EMTC – Czech, zaslal redakci portálu FAEI.cz reakci na včera zveřejněný článek Soud poslal skupinu EMTC do konkurzu. Jak jsme informovali, soud tak definitivně rozhodl o způsobu řešení v aktuálně největší dluhopisové kauze v Česku.
Podnikatel Tomáš Bárta se ohradil proti informacím webu rizikovédluhopisy.cz. Reprofoto: ochranainvestorupopravde.cz

„Přestože v poslední době došlo k pádu více dluhopisových titulů, tak (web – pozn. red.) rizikové dluhopisy píše stále jen a jen o mě,“ uvedl Bárta ve své reakci. Podle něj je vysvětlení nasnadě. „Jde o portál, který skrytě založila Bohemia Energy – a to jen a jen z důvodu aby co nejvíce očerňovala mé jméno v očích široké veřejnosti, a tím zastínila své podvodné jednání, kdy musím již sedmý rok obhajovat desetiprocentní podíl v této společnosti, který jsem zcela legitimně získal na základě splnění smluvně ujednaných podmínek,“ napsal Tomáš Bárta s tím, že o tom již rozhodl jak Obvodní soud pro Prahu 3, tak odvolací Městský soud a rozsudek byl potvrzen i Nejvyšším soudem ČR.

Podle Bárty je web rizikovedluhopisy.cz „záměrně hostován nedohledatelnou strukturou v zahraničí a tváří se, že má ambici chránit spotřebitele před nákupem rizikových cenných papírů“. „Ve skutečnosti jde o projekt společnosti Bohemia Energy vymezující se pouze vůči mé osobě,“ konstatoval podnikatel.

Tomáš Bárta dále vysvětlil, že „hlavním aktivem celé skupiny EMTC byla tvorba zábavně-vzdělávacích aplikací pro předškolní děti z celého světa, pod hlavičkou Lipa“. Stěžejní aplikace se, jak Bárta uvedl, jmenuje Lipa Land a je ve své kategorii největším celosvětovým produktem s více než 25 hrami, dvěma sty kapitolami pohádek, více než 170 aktivitami na doma a na ven.

PSALI JSME:
Soud poslal skupinu EMTC do konkurzu

„To vše je plně lokalizováno do devíti světových jazyků,“ podotkl Bárta s tím, že aplikace, která má do dnešního dne přes 3,7 milionu stažení, získala více než dvacet celosvětových ocenění za svoji vzdělávací hodnotu a bezpečnost v rukou dětí. „V současné době se ve spolupráci s insolvenčním správcem a společností Deloitte připravuje prodej tohoto aktiva,“ informoval podnikatel.

Podle Tomáše Bárty není pravdou informace, kterou redakci FAEI.cz poskytl Marek Hermann ze serveru Rizikové dluhopisy, že společnost EMTC – Czech nezpracovala účetní závěrku za rok 2019. „Ta byla zpracována společností Apogeo a odeslána v termínu na finanční úřad. Jistě se lze na tuto skutečnost doptat přímo příslušného finančního úřadu, který jistě tuto skutečnost potvrdí,“ uvedl Tomáš Bárta. (Za redakci FAEI.cz budiž dodáno, že státní instituce se k podobným informacím ze zásady nevyjadřují – pozn. red.).

Jak Bárta dále informoval, „polovinu všech přihlášených pohledávek netvoří majitelé dluhopisů, ale skupina ovládaná Ing. Petrem Bujnochem a z menší části pak společností Bohemia Energy“. „Po odečtení těchto dvou subjektů zbývá cca 750 milionů pohledávek majitelů dluhopisů, které jsem v naprosté většině uznal, neboť je považuji za oprávněné pohledávky,“ sdělil podnikatel.

PSALI JSME:
Soud obstavil majetek „dluhopisové firmy“ EMTC - Czech

Akciová společnost EMTC – Czech má podle Bárty na svých účtech a v pokladně částku dva miliony korun. „Ale také se například soudí se společností Bohemia Energy o částku 105 milionů Kč z důvodu nevyplacení provizí za již odsouhlasené provizní reporty, kdy tato částka představuje odškodnění za porušenou smlouvu o obchodním zastoupení a byla právně posouzena jako zcela vymahatelná,“ napsal Bárta.

Podnikatel také připomněl, že EMTC – Czech je 99% majitelem společnosti Lipa Learning s.r.o. která vlastní „stěžejní aplikaci“ a má za touto dceřinou společností zásadní pohledávku ve výši 150 milionů Kč, kterou si také do řízení přihlásila. Bárta také zmínil „daleko menší částku“, jíž má být druhá část úhrady od společnosti T-Mobile za převod rámcové smlouvy, která se má podle něj „dofakturovat na konci tohoto měsíce“.

V závěru svého vyjádření Tomáš Bárta uvedl, že insolvenčnímu správci poskytuje součinnost při řešení prodeje majetku všech dceřiných společností a zejména společnosti Lipa Learning a vysvětlil, že společnost EMTC – Czech „nebyla klasickou výrobní společností, ale zastřešující mateřskou společností, která vlastnila dceřiné společnosti, v nichž probíhaly podnikatelské záměry“. Podle Bárty jim poskytovala financování a zejména organizační a právní záštitu.

PSALI JSME:
Šest let k rentabilitě nestačilo. EMTC má nyní začít vydělávat na aplikaci Lipa Learning

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Růst výnosů neprospívá zlatu

Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory …

Nadšení na kryptotrhu střídá únava

V minulém týdnu dosáhlo nového absolutního maxima hned několik kryptoměn a mezi nimi byly i bitcoin a ethereum. Tento týden se ovšem vítr obrátil a trh s kryptoměnami se začal propadat. Spekulativní investoři na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru