Soud obstavil majetek „dluhopisové firmy“ EMTC – Czech

Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření, kterým v rámci insolvenčního řízení obstavil jak majetek akciové společnosti EMTC - Czech, tak jejího statutárního orgánu, Tomáše Bárty. „Veškerá oprávnění nakládat se soukromými i firemními účty tak přešla na insolvenčního správce, JUDr. Jaroslava Brože,“ informovala portál FAEI.cz Eliška Skřivanová z webu Rizikové dluhopisy.
Společnost EMTC - Czech zaslala na konci února insolvenčnímu soudu účetní závěrku a výkaz zisku a ztrát za rok 2018, tedy za účetní období předcházející insolvenčnímu návrhu. Z těchto dokumentů má být patrné, že její celkový roční úhrn obratu přesáhl částku 50 milionů korun a je tedy splněna podmínka reorganizovatelnosti. Reprofoto: FAEI.cz

Podnikatel Tomáš Bárta rovněž musí poskytnout veškeré informace o pohybech na příslušných účtech, sdělila. Z předběžného opatření podle Skřivanové vyplývá, že Bárta se musí zdržet jakýchkoli dispozic k veškerým účtům. Současně musí bezodkladně vydat insolvenčnímu správci přehled všech účtů, které měl nebo má od začátku ledna roku 2014.

A to včetně souvisejících dokladů, jež si správce vyžádá, a které se týkají výběrů hotovosti z příslušného účtu. Dále musí správci poskytnout informace o zůstatku na příslušném účtu, jakož i kompletní historii transakcí včetně přehledu úhrad z účtů či adresátech plateb. „Informace musí Bárta doložit také o došlých platbách a poskytnutých úvěrech,“ uvedla Skřivanová.

PSALI JSME:
Po Bártovi čelí insolvenci i jeho firma EMTC-Business

Městský soud zároveň uložil insolvenčnímu správci provádět veškerá opatření ke zjištění a k zajištění dlužníkových peněžních prostředků tak, aby nebyly ohroženy zájmy a nároky věřitelů.

„Předběžné opatření se však vztahuje pouze na tuzemské účty,“ vysvětlila Skřivanová z webu Rizikové dluhopisy. Podle ní je otázkou, zda a v jaké výši mohly být v mezidobí vyvedeny prostředky na zahraniční účty zmíněného podnikatele.

Bárta již dříve u soudu připustil, že některým věřitelům nosil v hotovosti desítky milionů korun, čímž mohl porušit tuzemské zákony a zároveň připravit ostatní věřitele o přibližně 70 milionů korun. Právě z důvodu pochybnosti o poctivém záměru podnikatele Bárty věřitelé aktuálně žádají o zpětvzetí povolení oddlužení a vyhlášení konkurzu na jeho majetek.

PSALI JSME:
EMTC přestala vyplácet úroky i jistiny a svolává setkání vlastníků dluhopisů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Je Porsche výrazně podhodnoceno? Trhy si to nemyslí

„Jsme přesvědčeni, že Porsche SE je výrazně podhodnoceno,“ uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Poetsch, ale zdá se, že trhy s tím nesouhlasí, protože akcie firmy se obchodují pod úrovní jejích konkurentů.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB