Policie získala mobilní biometrické sady pro ochranu hranic

Policie ČR získala nové pomocníky při ochraně hranic a Schengenského prostoru. Jsou jimi speciální biometrické mobilní inspekční sady, takzvaný ID KIT. Je určen pro identifikaci osob v terénu. Zařízení navrhl, vyrobil a v počtu 19 kusů v těchto dnech policii dodal tým Vítkovice IT Solutions, spadající pod společnost Vítkovice.
Speciální biometrická mobilní inspekční sada, tzv. ID KIT, je určena pro identifikaci osob v terénu. Foto: Vítkovice IT Solutions

„Kufr s ID KITem obsahuje čtečku otisků prstů a dlaní, čtečku dokumentů, kameru, modem, laptop se speciálním softwarem, externí baterii a převodník napětí. Komponenty slouží k získání všech potřebných biometrických údajů kontrolované osoby, podobně jako je to při stacionární hraniční kontrole na letištích,“ popisuje Vladimír Měkota, generální ředitel akciové společnosti Vítkovice IT Solutions.

Bezmála dvě desítky mobilních inspekčních sad již používají krajská ředitelství policie. Další tři jsou určeny pro Ředitelství služby cizinecké policie ČR v rámci projektu zavedení nového evropského informačního systému Entry Exit System (EES). Ten má za cíl zlepšit správu vnějších hranic Schengenského prostoru, předcházet nedovolenému přistěhovalectví a usnadňovat řízení migračních toků.

PSALI JSME:
Strach z nelegální migrace startuje programy vojenských firem

Systém bude zaznamenávat a uchovávat údaje o vstupu, výstupu, či odepření vstupu státním příslušníkům třetích zemí, kteří překračují vnější hranice členských států za účelem krátkodobého pobytu.

Čtečka otisků prstů umožňuje snímat i palcovou stranu dlaně, rolované špičky prstů nebo více prstů najednou. Celostránková čtečka dokumentů načítá údaje ve čtyřech světelných spektrech, ověřuje pasy, občanské i řidičské průkazy, víza, povolení k pobytu nebo jiné identifikační dokumenty.

O připojení zařízení na méně dostupných místech se stará LTE dual SIM modem se dvěma výkonnými anténami. Napájení až na šest hodin zajišťuje baterie pomocí převodníku napětí, který se dá rovněž použít pro zapojení do zásuvky v automobilu.

PSALI JSME:
Policie vloni zadržela 2 500 Arabů pobývajících v ČR nelegálně

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Westinghouse představil malý modulární reaktor

Společnost Westinghouse Electric Company tento týden představila svou nejnovější jadernou technologii, malý modulární reaktor AP300, jednosmyčkový tlakovodní reaktor o výkonu 300 MWe. Jeho konstrukce vychází z …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB