Pomoc Ukrajině: Od peněz, přes práci až po generátory a rozbrušovačky

V průběhu celého týdne jsme dostávali do redakce zprávy o tom, jak firmy pomáhají válkou zasažené Ukrajině nebo jak se zapojují do pomoci uprchlíkům. Protože není v našich silách zpracovávat tyto texty každý den, přinášíme redakční výběr těchto aktivit za končící týden.
Společnost Hecht Motors poslala na Ukrajinu materiální pomoc ve formě generátorů, motorových pil, rozbrušovacích pil, prodlužovacích kabelů a dalšího vybavení. Foto: Hecht Motors

Skupina Pale Fire Capital, která už 24. února informovala, že poslala týden na pomoc a podporu Ukrajiny jeden milion dolarů a připravila 250 lůžek pro ukrajinské uprchlíky, tento týden uvedla, že dohromady zajistila už přes 500 lůžek pro uprchlíky. Kapacita prvního objektu, jehož provoz koordinuje Organizace pro pomoc uprchlíkům, byla naplněna už v pondělí. Provoz druhé lokality bude zahájen ve středu a koordinovat ho bude Skautský Institut.

Společnost Colliers, globální poskytovatel realitních služeb v sektoru komerčních nemovitostí, nás informovala, že ukončuje činnost v Rusku a Bělorusku. Společnost se nyní soustředí na podporu ukrajinských kolegů, kteří zůstávají v zemi, těch, kteří hledají útočiště, a rodin pracovníků, kteří byli postiženi. Pobočky firmy v sousedních zemích aktivně poskytují dočasné ubytování, peněžní podporu a další nezbytné věci.

„Jsem zděšen a zarmoucen zbytečnými ztrátami na životech a vyhnáním milionů Ukrajinců z jejich domovů. Nemůžeme a nebudeme nečinně přihlížet. Naše rozhodnutí odejít z Ruska a Běloruska jsme učinili s pevným přesvědčením,“ uvedl Jay Hennick, globální předseda představenstva a generální ředitel společnosti Colliers. Foto: Colliers

Společnost VGP se rozhodla darovat charitativní příspěvek ve výši tří milionů eur na podporu uprchlíků z Ukrajiny na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku, kde má své dlouhodobé zastoupení. S ohledem na naléhavé a prvořadé humanitární potřeby uprchlíků z Ukrajiny se VGP rozhodla rozdělit dar mezi tyto tři země – tedy jeden milion eur pro každou z nich.

Tesco, jeden z největších soukromých zaměstnavatelů v České republice, reaguje v souvislosti s ukrajinskými uprchlíky přicházejícími do Česka nabídkou až 500 neobsazených pracovních pozic. Firma se rovněž zavázala zaměstnancům, kteří museli odjet na Ukrajinu na základě povolávacího rozkazu, vyplácet po dobu minimálně tří měsíců od jejich odjezdu mzdu dle jejich průměrné mzdy. Firma tak chce umožnit svým zaměstnancům zajistit rodinné příslušníky, kteří zůstanou v ČR.

PSALI JSME:
Milion dolarů a výzva k podpoře Ukrajiny

Outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet se připojilo k vlně podpory ukrajinských maminek s dětmi, které hledají azyl v ČR. Sbírku humanitární pomoci ohlásilo v pondělí 7. března. Jako speciální sběrné místo byl vyčleněn jeden z obchodů na venkovní pasáži centra. Provoz personálně obstarávají dobrovolníci z řad zaměstnanců.

No Fluff Jobs, portál s nabídkami pozic v IT odvětví, chce pomoct uprchlíkům před válkou tím, že jim usnadní nalézt práci. Spustil proto speciální sekci s vytipovanými nabídkami prací, které je možné vykonávat odkudkoliv na dálku a k nimž není potřebné znát lokální jazyk, pouze angličtinu. Tyto nabídky jsou viditelné hned na úvodní stránce, jsou navíc označené ukrajinskou vlajkou nebo je možné je na stránce vyhledat heslem „help4ua“.

PSALI JSME:
Pomoc Ukrajině: Prodeje v e-shopech se zvýšily o stovky procent

Společnost Hecht Motors se připojila k pomoci těžce zkoušené Ukrajině a pomáhá prostředky, které jsou jí vlastní. Spolupracuje s organizacemi zajišťujícími pomoc a na potřebná místa posílá svou techniku a vybavení. Společnost zároveň ukončila veškerou obchodní spolupráci s Ruskou federací a Běloruskem. Jsme hrdý zaměstnavatel velkého počtu ukrajinských zaměstnanců, kteří se stali klíčovými kolegy a našimi dobrými přáteli, uvedla firma.

Vedení Uniqa Insurance Group ve Vídni rozhodlo rozšířit své úsilí a spojilo koncernové síly s rakouským Červeným křížem a Caritas Austria. Firma vyzvala zaměstnance, aby se zúčastnili sbírky na podporu strádajícího ukrajinského lidu. Vedle individuálních darů zaměstnanců navíc věnuje skupina částku jeden milion eur. Pomoc ve výši 250 000 korun vyčlenila pro organizaci Člověk v tísni, a další příspěvek 10 000 eur pro občanské sdružení Človek v ohrození tuzemská Uniqa.

PSALI JSME:
Murenbeeld: Šest možných scénářů pro Ukrajinu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB