Poprvé po lockdownu se za účasti vicepremiéra Karla Havlíčka sešla Řemeslná rada AMSP ČR

Poprvé po skončení covidového lockdownu se ve čtvrtek 19. srpna mohli osobně setkat představitelé nejvýznamnějších cechů sdružených v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) na jednání Řemeslné rady. Uskutečnilo se na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR za účasti vicepremiéra Karla Havlíčka a náměstka ministra průmyslu a obchodu Eduarda Muřického.
Jednání Řemeslné rady se zúčastnil vicepremiér Karel Havlíček (vlevo). Účastníky přivítala členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová (vpravo), moderoval je dosavadní garant projektu Fandíme řemeslu Josef Jaroš, člen dozorčí rady AMSP ČR (uprostřed). Foto: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Protože jednání bylo poslední před nadcházejícími parlamentními volbami, z nichž vzejde nová sněmovna i vláda, připomněl vicepremiér Havlíček, čeho se podařilo dosáhnout současnému kabinetu ve spolupráci s AMSP ČR a řemeslnými cechy.

Je to především návrh legislativní úpravy dlouho diskutované mistrovské zkoušky. Ta by měla do budoucna umožnit jasně identifikovat skutečné „fachmany“. Vláda návrh projedná ještě do voleb, ujistil Havlíček.

Jednání Řemeslné rady se stalo také příležitostí k oficiálnímu předání funkce garanta projektu Fandíme řemeslu, který AMSP ČR zaštiťuje. Josef Jaroš, který se této práci věnoval uplynulé dva roky, popřál mnoho úspěchů svému nástupci Romanu Kučerovi.

Více podrobností najdete zde.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Skupina KROUŽKY spouští vzdělávací projekt PAIDOS

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo v základních a mateřských školách po celé ČR, a která je součástí české investiční …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB