Poznejte krásy Krkonoš: Pěšky i lanovkou

Téma týdne
Z poklidného relaxu u vody na jižní Moravě okořeněného cyklistikou po vinařských stezkách dnes vyrazíme na naše nejvyšší pohoří. Krkonoše s dominantní Sněžkou jsou rájem zejména vyznavačů pěší turistiky. Ale ani rodiny s dětmi nebo senioři si nemusejí zoufat. I na ně čekají túry, které je odmění nádhernými výhledy na vrcholky hor. Vlivem pandemie se navíc řada míst chystá na restart cestovního ruchu, takže se máme na co těšit.
Pančavský vodopád, Krkonoše. Foto: Depositphotos.com

Pokud se ve Vrchlabí nebo v jeho okolí zdržíte o něco déle, rozhodně si nenechte ujít komentované prohlídky města, během kterých navštívíte zámek, kapli, kostely s výstupem na věž ke zvonům.

V červenci a srpnu je to jedinečná možnost, jak navštívit místa přes rok jinak uzavřená. Na děti i dospělé čeká hned několik her, naučných stezek a tematických okruhů.

„V rámci města Vrchlabí a infocentra pracujeme na nové rodinné hře Skrytých příběhů přímo ve Vrchlabí. Dále jsme zapojeni do letní dětské soutěže s Déčkem, což je velmi oblíbená aktivita. Také jsme rozšířili nabídku suvenýrů s tématikou Vrchlabí,“ říká o přípravách na letní sezónu Karla Svatá, zástupkyně ředitele Regionálního turistického informační centra Krkonoše.

Harrachov, perla Krkonoš

Ani Harrachov neusnul na vavřínech a na léto místní chystají Dřevosochání a dvě letní kina. Na rodiny s dětmi čeká řada přírodních naučných stezek, jako jsou Včelí stezka (délka 3,5 km), S liškou k Mumlavskému vodopádu (délka 2,1 km), Naučná stezky Rybárna (délka 1 km) nebo Menhirová stezka (délka 4,4 km).

„Ani s kočárkem se u nás neztratíte. Doporučuji vycházku Harrachovka od Normy k Šindelce a zpět o celkové délce šesti kilometrů nebo se můžete projít Anenským údolím od lanové dráhy Delta v celkové délce 3,1 km. Obě trasy jsou bezbariérové,“ láká do Krkonoš Ivana Špalková z Turistického informačního centra Harrachov.

Pokud se během své dovolené chcete i trochu vzdělávat, zavítejte do jednoho z místních muzeí – Muzea skla, SKI muzea, Expozice Šindelka (muzeum Krkonošského národního parku) nebo Hornického muzea.

Na Sněžku

Na nejvyšší horu ČR se můžete vydat pěkně po svých, ale procházku růžovou zahradou nečekejte. „Nejlehčí“ trasa vede z Pomezní boudy, kam se dostanete autem či autobusem. Čeká vás zhruba čtyřkilometrová červená turistická trasa (česko-polského přátelství), která vás dovede k chatě Jelenka, odtud již budete stoupat další čtyři kilometry přes Obří hřeben až na Sněžku.

Je-li toho na vás příliš, využijte lanovku z Pece pod Sněžkou, která vás vyveze na vrchol přes mezistanici na Růžové hoře. Během půl hodiny překonáte převýšení přes 680 metrů a cestou se můžete kochat nádhernými horskými panoramaty.

Pec pod Sněžkou má co nabídnout – lanové centrum Monkey park, bobovou dráhu, řadu krásných turistických a cyklistických cest – a navštívit můžete i naše sousedy na polské straně (hranice se otevřou zítra – pozn. red.).

Sněžka, Krkonoše. Foto: Depositphotos.com

V dojezdové vzdálenosti zhruba 40 minut se nachází dřevěný kostel Wang v Karpaczi, který byl přestěhován z Norska, Park miniatur nebo se můžete vydat přes Sněžku k Malému Stawu, což je nádherné místo u ledovcového jezera.

„Pro hosty, kteří chtějí zůstat jen v Peci, je tu mnoho aktivit, které mohou využít. V našem hotelu jsme navíc zavedli hlídání dětí, aby si rodiče mohli odpočinout na dovolené, hlavně po náročném období, kdy děti nemohly do školy. Také jsme se zaměřili na tematické víkendy s programem. Hosté se u nás rozhodně nebudou nudit,“ uvádí Barbora Šilhánková z Aparthotelu Svatý Vavřinec.

Příště se vydáme do Beskyd!

PSALI JSME:
Lipno je české moře

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Cestovní ruch je v hluboké krizi

Hoteliéři si musí začít více vážit domácí klientely, která ve třetím čtvrtletí zvýšila meziroční počet přenocování o 17,2 procenta. Ukazuje se, že Češi projevili výrazně vyšší zájem o pětihvězdičkové hotely, které …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru