Lipno je české moře

Téma týdne
Z túry po kopcích, lukách a hájích Národního parku Českého Švýcarska se vydejte k českému moři. Řada tuzemských rodin totiž vlivem pandemie koronaviru covid-19 přehodnotila své letošní dovolenkové plány a kde jinde trávit volno než u vody. Vodní nádrž Lipno tak letos nahradí chorvatské pláže. Místní ubytovatelé již hlásí zvýšenou poptávku. Proč byste tam měli vyrazit i vy?
Lipno je české moře. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Koupačka a slunění, ale i sportovní vyžití. Turistické choutky v okolí lipenské přehrady ukojí řada zajímavých míst. Mezi ně určitě patří Godošova poustevna. Místo, které si pro zbytek svého života, po smrti své milované ženy Mandy, vybral Godoš, loupežník a syn německého uprchlíka z Porýní.

Nedaleko odtud se nachází Čertovo kopyto, což je vysoký skalní útvar, který dokonale připomíná kopyto. Za návštěvu ale stojí také rašelinové jezírko v přírodní rezervaci Kapličky s názvem U Překopané hráze. Dříve sloužilo k chovu ryb, nyní je oblíbeným a poetickým cílem šumavských turistů.

Po stezce až do oblak

Mezi tradiční turistické cíle patří i Stezka korunami stromu Lipno. „O celkem šest maket ptačích hnízd se letos rozšířila velmi oblíbená ptačí stezka, která je součástí Stezky korunami stromů Lipno. Ptačí říši na lipenské Stezce tvoří kromě nyní nainstalovaných hnízd ještě dřevěné skulptury šumavských ptáků, informační cedule, budky a ptačí hodiny,“ uvádí Olga Kneiflová, event managerka společnosti Lipno Servis.

PSALI JSME:
Český ráj nejsou jen Prachovské skály

Detailně a zblízka si tak je možné prohlédnout hnízda například drozda zpěvného, konipase horského nebo jiřičky obecné, ptáků, kteří se kolem stezky, a nejen tam, běžně vyskytují. S ptačími hodinami, budkami i informačními tabulemi poskytuje tak kompletní poznatky o ptačí říši.

Vlastnoruční výrobky na památku

Novinky má i Království lesa, zábavní park v Lipně nad Vltavou. K současným prolézačkám, houpačkám, skluzavkám a megatrampolínám přibyly dvě další zajímavé atrakce. Malá lesní zoo doplní svět zvířat a tvořivé dílny Modřínek přilákají malé i velké řemeslníky. Na památku si tak návštěvníci odnesou nejen skvělé zážitky, ale také vlastnoruční výrobky.

Z přírodních materiálů, které se běžně nacházejí v lese, si vyrobí zvířátko, postavičku nebo dekoraci. „Zvířecí svět Království pak ke stávajícím kozičkám doplnila kočka divoká, puštík obecný, sojka a veverka. Velcí i malí návštěvníci si je budou moci prohlédnout a něco málo se o nich dozvědět z informačních a edukačních tabulí,“ dodává Kneiflová.

Zítra se podíváme na vodní dílo Nové Mlýny.

PSALI JSME:
Kouzlo zřícenin a vyhlídek. Češi objevují, jak krásnou zem mají

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Cestovní ruch je v hluboké krizi

Hoteliéři si musí začít více vážit domácí klientely, která ve třetím čtvrtletí zvýšila meziroční počet přenocování o 17,2 procenta. Ukazuje se, že Češi projevili výrazně vyšší zájem o pětihvězdičkové hotely, které …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru