Praha v plusu, ostatní evropské indexy v mínusu

Analýza
Podstatnější makrodata ve středu nebyla zveřejněna. Snad jen německý IFO index, který byl ve složce očekávání mírně lepší než odhady, což vedlo i ke zlepšení souhrnného indexu.
Akcie ČEZu jako by neznaly strop. Ve středu vyskočily o 3,67 procenta, (875,50 Kč). Ilustrační foto: ČEZ

V úterý po zavření trhu reportoval výsledky Microsoft. Tradiční byznys klesá, nahrazuje to však růst cloudu, ale výhled asi investory nepotěšil. Ve středu otevřel obchodování slabší o 4,5 procenta.  Ve středu se, mimo jiné, bude čekat na výsledky Tesly a IBM.

Index S&P 500 ve středu otevřel poklesem o 1,5 procenta.  Evropské akcie (Index STOXX Europe 600) ve středu na konci obchodování oslabovaly o 0,6 procenta.

Pražská burza byla ve středu „bílou“ vránou. S největší pravděpodobností jako jediná v Evropě rostla. Index PX ve středu vzrostl o 0,71 procenta (1 302,99 b.). To je zásluha především ČEZu. Jeho akcie jako by neznaly strop. Ve středu vyskočily o 3,67 procenta, (875,50 Kč) a pozitivní sentiment se rozprostřel na celém pražském parketu.

PSALI JSME:
Investiční výhled na rok 2023 (2.). Spojené státy: V čele „Big Tech“ titulů Meta, Apple či Microsoft

Ještě připomenu, že ČEZ je od začátku roku 2023 v plusu již 13,70 procenta. S největší pravděpodobností je to reakce na možnou restrukturalizaci. Investoři spekulují nad vysokou prémii k současné tržní ceně.

Netřeba dodávat, že ČEZ byl zároveň nejobchodovanějším titulem s téměř 60% podílem na celkovém objemu obchodů. Následovala Kofola (+0,79 %, 254 Kč), Philip Morris ČR (+0,60 %, 16 700 Kč) a Erste (+0,43 %, 802,40 Kč). Lehce se podařilo posílit ještě Monetě (+0,25 %, 78,70 Kč).

Většina titulů během středy posilovala. Oslabila pojišťovna VIG (-0,68 %, 581 Kč) a Komerční banka (-0,42 %, 710 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Investiční výhled na rok 2023 (1.). Pražská burza: Zájem o ČEZ a banky, v TOP10 i nové emise trhu START

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Trhy budou čelit odtoku likvidity

Brzy dojde k odtoku zhruba jednoho a půl bilionu amerických dolarů a v kombinaci s nepříznivou sezónností a zpomalující ekonomickou aktivitou může dojít k výraznějšímu přecenění na finančních trzích.

Akciové trhy: BCPP poprvé v týdnu rostla

Po třech dnech, kdy pražská burza jen ztrácela, přišel první růst. Index PX ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu posílil. Celý den se obchodoval v plusu ve velmi úzkém pásmu. V samotném závěru obchodování přišel další …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB