Pražské Vinohrady: Místo, kde se dobře žije

Elegantní podoba Vinohrad pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy se tady rodilo město. Již tehdy se budovalo s důrazem na pohodlí obyvatel. Dodnes Vinohrady neztratily nic ze svého lesku, naopak, vkusnými proměnami se znovu probouzí do života. Stejně jako kdysi lákaly k bydlení slavné osobnosti i v moderním světě jsou Vinohrady jednou z nejvyhledávanějších čtvrtí v Praze.
Vinohrady: Jedna z nejvíc cool čtvrtí světa. Ilustrační foto: PSN

Mimo trasy turistů

Městská centra obvykle přitahují davy turistů, pohled samotných obyvatel však bývá podstatně odlišný. Pokud jde o kvalitu městského života, ocenění sklízejí méně známé lokality. Ty se také dostaly do žebříčku nejvíc cool čtvrtí světa magazínu Time Out, jednoduše městských čtvrtí, kde se dobře žije.

Stejně jako v případě Vinohrad jde často o skryté klenoty, které se pyšní historickými památkami i moderní architekturou. Nenabízejí jenom potěšení pro oči, ale zabaví všechny smysly a naplní rozličné požadavky života třetího tisíciletí. Jsou natolik pestré, že nemohou zklamat.

První místo žebříčku je tak současně i prvním místem v pestrosti a náleží kodaňskému sousedství Nørrebro. Rozmanitost je vlastní i pražským Vinohradům, které v žebříčku Time Out obsadily 32. příčku.

Vila dům Na Vinici, moderní novostavba na Vinohradech. Ilustrační foto: PSN

Chcete žít na Vinohradech?

Na Vinohradech by chtěl žít téměř každý, příležitosti jsou proto vzácné, ale existují. Dokonce se tady najít i pozemky pro stavbu. Jeden takový našla společnost PSN. V sousedství oblíbených Havlíčkových sadů nyní připravuje novostavbu Vila dům Na Vinici, je zasazena v sousedství dalšího rezidenčního projektu PSN Depo Grébovka.

Komfortní novostavba Vila dům Na Vinici nabídne ve čtyřech patrech 27 bytů, které respektují tradiční hodnoty bydlení a současně dýchají mladistvou svěžestí stejně jako okolní zeleň. Vila dům Na Vinici nabízí možnost pořídit si bydlení na místě, kde se dobře žije. Využijete ji?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Čtvrtstoletí s Albertem oslavilo 115 zaměstnanců

Albert již čtvrtým rokem oceňuje dlouholeté zaměstnance, pro které vytvořil Klub 25. Na slavnostním ceremoniálu na pražském Žofíně do něj letos vstoupilo a převzalo křišťálové ocenění 115 zaměstnanců, kteří oslavili …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Můžete na místě pro invalidy parkovat alespoň tři minuty?

Poradna
Můžete svoje auto zaparkovat na místo, které je vyhrazeno jinému vozidlu, resp. jeho řidiči? A jak je to s místem pro invalidy? Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích může i jiné vozidlo, než pro jaké je parkovací místo vyhrazeno, na tomto místě zaparkovat na dobu nejvýše tři minuty. Nesmí však omezit řidiče vozidla, pro nějž je parkoviště vyhrazeno, a ohrozit ani omezit ostatní řidiče.