Pro které firmy v Česku se nejvíc vyplatí pracovat?

Nejlepší zaměstnavatel v České republice vyrábí cigarety, je jím společnost JTI, Japan Tobacco International. Ukázala to právě tento týden zveřejněná česká část celosvětového žebříčku Top Employer 2024, kterou má redakce FAEI.cz k dispozici. Ocenění letos získalo pouze 23 firem podnikajících v České republice.
Nejlepší zaměstnavatel v České republice vyrábí cigarety, je jím společnost JTI, Japan Tobacco International. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Všechny oceněné společnosti musí získat vysoký počet bodů v šesti různých oblastech péče o zaměstnance, které se dál dělí do dvaceti různých podtémat, jako jsou odměňování a benefity, strategie pro rozvoj zaměstnanců, kvalita pracovního prostředí, rovnost a férovou nebo digitální služby pro zaměstnance a well-being.

Top Employer Institute, autor hodnocení, kromě prvního místa nezveřejňuje další přesné pořadí.

„Bouřlivý vývoj posledních několika let znamenal pro mnoho organizací, včetně té naší, nutnost přehodnotit svoje postoje k proměňující se podobě toho, jak lidé pracují,“ informoval redakci David Plink, ředitel Top Employer Institute.

O všech společnostech certifikovaných jako Nejlepší zaměstnavatelé podle něj platí, že každý rok překračují dřívější očekávání a udržují si excelentní praxi v péči o své zaměstnance. Letos se mezi nejlepší zaměstnavatele v ČR počítá devět výrobních společností, čtyři logistické, čtyři zdravotnické, tři zaměřené na maloobchod, dvě na bankovnictví a pojišťovnictví a jeden tabákový podnik.

„Hodnocení Top Employer Institute je rok od roku náročnější. Konkurence se zlepšuje, takže co stačilo vloni na nejlepší praxi, může být letos už normální. Jsme tabáková firma a uvědomujeme si, že musíme našim zaměstnancům poskytovat ty nejlepší podmínky na pracovním trhu,“ uvedla Yelena Yugova, ředitelka People and Culture společnosti JTI, aktuálně nejlepšího zaměstnavatele v Česku.

Zdroj: Top Employer Institute

„Už několik let proto u nás například platí pravidla 50 procent času home office, 50 procent času v kanceláři, vloni jsme podobný režim otevřeli i pro obchodní zástupce, u nichž počítáme s tím, že se jeden v týdnu budou svým klientům a taky papírování věnovat na home office. A ono to funguje – JTI je jedinou tabákovou firmou v Česku, jejíž podíl na trhu setrvale roste,“ dodala.

Letošního ročníku hodnocení nejlepších zaměstnavatelů se zúčastnilo přes 2 300 organizací ve 122 zemích světa. Globální ocenění Top Employer získalo pouze 17 společností. Certifikační program Top Employer umožňuje zaměstnavatelům možnost nechat se ohodnotit, certifikovat a případně získat ocenění pro zaměstnavatele, u kterého je dobré pracovat.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Tady nemá smysl pracovat pro nikoho! Raději rychle zmizet za hranice a to západní…..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB