
Vanguard Prague v Modřanech
S respektem k historii původní továrny na letecké přístroje, která je spjata se samými počátky letectví v Československu, společnost PSN v projektu Vanguard Prague nabízí neotřelé bydlení v industriálním stylu.
Se stropy vysokými až 4,3 metru ohromí mimořádnou prostorností a vzdušností. Vezme dech impozantními výhledy, které vedle luxusní střešní terasy skýtají i soukromé terasy náležející k většině ze 150 loftů.
Luxus reprezentuje i Cinema Room, fitness nebo spa & wellness zóna s dvacetimetrovým proskleným bazénem na místě původního protiatomového krytu. Obyvatelé loftů mají k dispozici také lobby se službou concierge, ale skutečným unikátem je autovýtah uprostřed budovy. Umožňuje zaparkovat vozidlo přímo u dveří loftu. V celé střední Evropě jiný takový autovýtah neexistuje.

„Lofty mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, např. kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio,“ uvádí k projektu ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka.
Vršovický industriální skvost Koh-i-noor
Zatímco realizace projektu Vanguard Prague běží na plné obrátky a blíží se do finále, v pražských Vršovicích by se společností PSN stavební práce na velkolepé konverzi mohly začít příští rok. Industriální areál Koh-i-noor jako moderní obytná zóna po revitalizaci nabídne asi 580 nových bytů a čtyři tisíce metrů čtverečních komerčních ploch pro obchody a služby. Architektonická studie, kterou zpracoval ateliér Jakub Cigler architekti, je hotová. Nyní se připravuje dokumentace pro územní rozhodnutí.

„Počítáme, že na jaře příštího roku bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ přibližuje Štěpán Smrčka a doplňuje, že stoletý závod na patentky a další kovovou galanterii nenahradí jenom novostavby.
Památkově chráněné objekty zůstanou zachovány. Hlavním je budova budova Waldes směrem do Vršovické ulice a dále jedna historicky cenná budova směřující do ulice Kavkazská. Obě urbanisticky a architektonicky dokládají průmyslový rozvoj z počátku 20. století, kdy ve Vršovicích podnik Jindřicha Waldese začal fungovat.
Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředna na Žižkově
Ve Vršovicích se vyráběly patentky, ve třicátých letech minulého století na Žižkově zase začala fungovat jedna z nejmodernějších telefonních ústředen tehdejšího světa. Po padesáti letech provozu Mezinárodní telefonní a telegrafní ústřednu nahradila nová Ústřední telekomunikační budova v Olšanské ulici. S tou také byla žižkovská ústředna propojena dvoukilometrovým podzemním kolektorem. Kolektor je na rozdíl od ústředny stále v provozu.
Impozantní budova Bohumíra Kozáka ve stylu českého art deca dodnes zdobí roh ulic Fibichova, Kubelíkova a Křižkovského. V souladu s aktuálními trendy tady nyní společnost PSN připravuje jeden ze svých projektů nájemního bydlení. Další nájemní byty vzniknou s PSN na Seifertově, Polské nebo Muchově ulici.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje developerské aktivity Helena Hyánková z PSN.
Uvažujete o prodeji nemovitosti v Praze, nebo za hranicemi metropole? Ať jde o klasický měšťanský dům, pozoruhodnou historickou stavbu, industriální areál, průmyslový objekt, sklad, kancelářskou budovu, hotel, obchodní centrum, nebo jenom pozemek – PSN kupuje!