Proměny Prahy v industriálním stylu. Projekty PSN, které ohromí

Pražské Modřany se po průmyslové éře zase vrací ke své podstatě. Pro příjemný klid, přírodní krásy i dopravní dostupnost se stávají zajímavou rezidenční lokalitou. Industriální modřanská zástavba se postupně proměňuje, mění se i nepřehlédnutelná dominanta pražských Modřan. Z Microny je Vanguard Prague. Naddimenzovaná železobetonová konstrukce nyní konečně naplňuje svůj obrovský potenciál, když tady se společností PSN vznikají luxusní lofty.
Luxusní loftové bydlení Vanguard Prague v Modřanech. Ilustrační foto: PSN

Vanguard Prague v Modřanech

S respektem k historii původní továrny na letecké přístroje, která je spjata se samými počátky letectví v Československu, společnost PSN v projektu Vanguard Prague nabízí neotřelé bydlení v industriálním stylu.

Se stropy vysokými až 4,3 metru ohromí mimořádnou prostorností a vzdušností. Vezme dech impozantními výhledy, které vedle luxusní střešní terasy skýtají i soukromé terasy náležející k většině ze 150 loftů.

Luxus reprezentuje i Cinema Room, fitness nebo spa & wellness zóna s dvacetimetrovým proskleným bazénem na místě původního protiatomového krytu. Obyvatelé loftů mají k dispozici také lobby se službou concierge, ale skutečným unikátem je autovýtah uprostřed budovy. Umožňuje zaparkovat vozidlo přímo u dveří loftu. V celé střední Evropě jiný takový autovýtah neexistuje.

Autovýtah ve Vanguard Prague je naprostým unikátem. Ilustrační foto: PSN

„Lofty mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, např. kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio,“ uvádí k projektu ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka.

Vršovický industriální skvost Koh-i-noor

Zatímco realizace projektu Vanguard Prague běží na plné obrátky a blíží se do finále, v pražských Vršovicích by se společností PSN stavební práce na velkolepé konverzi mohly začít příští rok. Industriální areál Koh-i-noor jako moderní obytná zóna po revitalizaci nabídne asi 580 nových bytů a čtyři tisíce metrů čtverečních komerčních ploch pro obchody a služby. Architektonická studie, kterou zpracoval ateliér Jakub Cigler architekti, je hotová. Nyní se připravuje dokumentace pro územní rozhodnutí.

Architektonická studie Koh-i-noor Vršovice. Ilustrační foto: PSN, Jakub Cigler architekti

„Počítáme, že na jaře příštího roku bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ přibližuje Štěpán Smrčka a doplňuje, že stoletý závod na patentky a další kovovou galanterii nenahradí jenom novostavby.

Památkově chráněné objekty zůstanou zachovány. Hlavním je budova budova Waldes směrem do Vršovické ulice a dále jedna historicky cenná budova směřující do ulice Kavkazská. Obě urbanisticky a architektonicky dokládají průmyslový rozvoj z počátku 20. století, kdy ve Vršovicích podnik Jindřicha Waldese začal fungovat.

Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředna na Žižkově

Ve Vršovicích se vyráběly patentky, ve třicátých letech minulého století na Žižkově zase začala fungovat jedna z nejmodernějších telefonních ústředen tehdejšího světa. Po padesáti letech provozu Mezinárodní telefonní a telegrafní ústřednu nahradila nová Ústřední telekomunikační budova v Olšanské ulici. S tou také byla žižkovská ústředna propojena dvoukilometrovým podzemním kolektorem. Kolektor je na rozdíl od ústředny stále v provozu.

Impozantní budova Bohumíra Kozáka ve stylu českého art deca dodnes zdobí roh ulic Fibichova, Kubelíkova a Křižkovského. V souladu s aktuálními trendy tady nyní společnost PSN připravuje jeden ze svých projektů nájemního bydlení. Další nájemní byty vzniknou s PSN na Seifertově, Polské nebo Muchově ulici.

Projekt nájemního bydlení Seifertova. Ilustrační foto: PSN

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje developerské aktivity Helena Hyánková z PSN.

Uvažujete o prodeji nemovitosti v Praze, nebo za hranicemi metropole? Ať jde o klasický měšťanský dům, pozoruhodnou historickou stavbu, industriální areál, průmyslový objekt, sklad, kancelářskou budovu, hotel, obchodní centrum, nebo jenom pozemek – PSN kupuje!

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nový byt na hypotéku s úrokem 2,99 %

Nová bankovní rada měla již dvakrát možnost pohnout s úrokovými sazbami, ale nestalo se. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, banky aktuálně nabízejí hypotéky se sazbou v rozmezí 6 až 7 % včetně …

Sítě 5.5G mohou přijít už v roce 2024

Vzhledem k tempu standardizace 3GPP bude 5.5G komerčně využíváno v roce 2024, předpověděl během akce Global Mobile Broadband Forum 2022 Alex Sinclair, technický ředitel GSMA. Sítě 5.5G budou mít velký význam pro …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …