PSN patří mezi nejlepší firmy Česka. Již podruhé se pyšní oceněním Best Managed Companies

Rok 2020 se do historie navždy zapsal jako rok pandemie koronaviru, přesto nepřinesl jenom ztráty. Některé firmy dokázaly krizové období ustát s přehledem a nezdolným optimismem. Jejich schopnosti řízení v časech dobrých i zlých potvrdilo ocenění Czech Best Managed Companies. Mezi šestnáctku nejlepších se probojovala také společnost PSN jako jediný zástupce z oblasti nemovitostí.
Czech Best Managed Companies 2021. Foto: Deloitte

Firmy mají za sebou náročný rok

„Letošní ročník byl vzhledem k pandemii jiný než předchozí. Firmy mají za sebou náročný rok a je důležitější než kdy jindy ocenit jejich úspěchy, strategické vedení a inovativní myšlení. To, s jakou odhodlaností a vytrvalostí přestály pandemický rok, je inspirativní,“ uvedla Monika Zahálková, předsedkyně poroty Czech Best Managed Companies, členka Řídícího výboru Czech Institute of Directors a výkonná ředitelka České bankovní asociace.

Protože společnost PSN byla u obou ročníků české verze programu s globální historií čítající více než 28 let, nabízí Michal Kozdera, CFO společnosti PSN srovnání: „Oba ročníky pro nás byly přínosné především jako sebereflexe a detailní pohled do zrcadla z různých úhlů. Zatímco v prvním ročníku jsme si s pomocí kladených otázek ujasňovali či upravovali naši strategii a interní chod firmy, v druhém ročníku jsme již mohli diskutovat reálné kroky, které jsme v jednotlivých oblastech od minulého hodnocení podnikli, modifikovat je a probrat jejich optimální implementaci. Posunuli jsme se především v oblasti risk managementu a v projektovém řízení.“

Czech Best Managed Companies, ocenění pro PSN. Foto: PSN

Digitalizace a nové příležitosti

Zástupce PSN, která se již podruhé pyšní oceněním Czech Best Managed Companies, zmiňuje také významný skokový posun v oblasti digitalizace. Tím společnost loni prošla, ať už jde o elektronické schvalování faktur a platebních příkazů, bezproblémovou možnost práce z domova, či archivaci v e-formě.

Na rozdíl od nejvíce zasažených odvětví se realitám vyhnuly zásadní zvraty, to dokládají i výsledky PSN. „Určitý dočasný pokles jsme zaznamenali u výnosů z nájemného, ty však představují jen malou část celkových tržeb společnosti. Podstatná část našeho byznysu nebyla naštěstí pandemií příliš negativně ovlivněna, prodeje bytů i akvizice nových nemovitostí proběhly v plánovaných objemech, a navíc se zvýšil počet potenciálních akvizičních příležitostí,“ uvedl Michal Kozdera, CFO společnosti PSN.

I přes zajímavé akvizice, které PSN realizovala v poslední době, například nákup pozemku po bývalém komplexu Transgas, se po akvizičních příležitostech PSN poohlíží stále, PSN stále kupuje. Akviziční tým PSN je připravený vyjít vstříc potřebám majitelů nemovitostí, kteří chtějí prodat. Nezalekne se ani těch největších výzev, ale současně má ve svém hledáčku i klasické činžáky. Zaměření společnosti s dvojnásobným titulem Best Managed Companies je široké a portfolio PSN pestré, navíc stále otevřené.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru