Řidiči lepí za skla aut jadrné vzkazy. Občanku ukážou jen přes sklo, od policejní hlídky vyžadují test

Češi jsou furianti. To ostatně ukazují i někteří řidiči. Za skla aut si vylepují nejrůznější vzkazy pro případnou hlídku, která je zastaví na hranici okresu. Vtipné, výstižné, odraz touhy po základní rovnosti mezi lidem a elitou, ale mohou si spíše zavařit. „Čestné prohlášení. JEDU DO PRÁCE na rozdíl od těch (vulgarismus) ve vládě musím pracovat,“ vylepil si na čelní sklo v prostoru stěrače jeden z nich.
Policie si vždy může najít oprávněný důvod, třeba podezření, že řidič požil návykové látky, a z auta si rebela vytáhne. Stojí to za to? Ilustrační foto: Depositphotos.com

Anebo: „Občanský průkaz a řidičský průkaz ukážu pouze přes sklo. Do vašich rukou ho půjčím poté, co si nasadíte nepoužité rukavice a předložíte potvrzení o vašem PCR testu s negativním výsledkem ne starším, než 48 hodin. Jinak se obávám rizika přenosu,“ vložil do průhledných desek a vylepil na boční sklo další šofér.

Opatření, jak je patrné z internetových diskusí velmi ostře rozdělují lidi. Někteří by zavřeli hned úplně všechno, předhazují „odpůrcům“ tvrdé uzávěrky statistiky mrtvých, ale mnozí další zase vidí, do jakého živoření to všechno zemi žene. Těm, kteří posílají vládu a zástupy odborníků někam, se ale ruku na srdce, nelze divit, když ti nahoře kážou vodu a pijí víno.

A tak další z řidičů měl za sklem nápis: Jedu na Slávii – povolení k průjezdu součástí VIP vstupenky. Po zápase večeříme v Riu. Pisatel tak naráží na výlety epidemiologa Prymuly, dnes, poté se se jej zbavil premiér Babiš, prezidentova poradce a podnikatele, který lidem řekl, ať jsou doma, ale sám si trajdal po restauraci či na fotbale v klubu „vyvolených“.

Cedulky jsou to výstižné, vtipné, ukazují obrovskou propast mezi lidem a vládnoucí elitou. Ale na ulici, když takové auto zastaví policie, celník, voják, tak řidiči nic moc nepomůže. Můžete si třeba stěžovat na lampárně, nebo až u ústavního soudu, který při pružnosti naší justice rozhodne tak nějak s nadhledem někdy po vyšumění covidu-19.

Naopak lze spíše čekat, že na sebe takový furiant ještě upozorní a hlídka si ho o to více vychutná, pokud bude složena z horlivých snaživců. Například cedule v prostoru u stěrače, ale i na bočním okénku zakrývá výhled řidiče a na to pamatuje silniční zákon.

A že řidič odmítne vystoupit, protože tvrdí, že se bojí nákazy? Policie si vždy může najít oprávněný důvod, třeba podezření, že řidič požil návykové látky, a z auta si rebela vytáhne. Stojí to za to?

Je ovšem fakt, že něco může být na tom, na co poukazují lidé v internetových polemikách, a to, zda tedy někdo kontroluje ozbrojené složky, zda si vyměňují respirátory po dvou hodinách, a zda a jak jsou povinně testování ve své „firmě“, jak policisté říkají mezi sebou slangově policii.

Tak to prostě je, i na drába by měl dohlížet dráb. Což ovšem v době, kdy všichni natáčejí všechny, není zase tak velký problém.

Lidskost, pochopení, pokora, ta by teď více než kdy jindy měla být na obou stranách nejen kontrolních stanovišť. Snažme se pochopit jeden druhého, že jeden se k smrti bojí covidu, že na něj nebude místo v nemocnici, a třeba až tak neřeší příjem, protože bere penzi či má úspory, jiný ale zase, že neuživí rodinu, že mu shoří vše, co celý život ve své živnosti budoval… Když je člověk v tísni, hledá viníky, ale v tomto případě je to asi už zbytečné.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 239
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
 1. Stanislav

  Vlade neveri vetsina lidi proto ze dela nektera opatreni ktera nemaji smysl a jsou tudis zbytecna a jen tim stezuji zivot lidi a pritom sama vlada a nekteri poslanci se tema opatrenima neridi a porusuji je a za dalsi vlada dela nepruhledne obchody a take prideluji si navzajem lukrativni obchody se statem a na te pendemii slusne profituji a nikdo je netresta lide se ptaji proc policie nejde po tech zlodejinach ktere vlada provadi a jdou po lidech ktere se snazi zivit sve ridiny.

  • lacuc

   Vrať se do školy chytráku než tady začneš psát ty tvoje blbé slátaniny.

    • Petr z Liberce

     O pravdě to vůbec není!
     . Jen o srozumitelnosti psaného textu. Skladba vět je nesmyslná, navíc bez teček, které by ukončovaly věty, takže se myšlenky autora slévají do nesmyslného výkřiku.
     . Je mi ho líto.

  • dan

   Ma jedno zastavené auto projede 30 dalších a 98% zastavených řidičů stejně pustí , tak k čemu tohle je….Na Sokolovsku po 14 denní uzávěře stouply nakažení a to zastavovali skoro všechna auta…….

  • Rebel

   Proc?Protoze se po 89′ nic nezmenilo,jen kabat.Kdo si tady mysli,ze je zde demokracie,at hodi kamenem.A pokud nekdo rekne ze je,tak jen pro vyvolene a nefachcenka,zdar!!!

   • Vít

    Kdyby tu nebyla demokracie tak na nejvyšších postech nemůžou být ruský kolaboranti.

   • Jan

    Prosil bych neplést si demokracii se svobodou, demokracie znamená vláda lidu a ta tady není, prý je tu tzv. zastupitelská demokracie, ale to je stejná pitomost jako poloviční jistota nebo omezená suverenita. Prostě taková opoziční smlouva, mimo jiné, české unikum platné v celém známém vesmíru.

  • J.Barrnek

   Vláda dělá opatření, která jsou běžná v Evropě. Dělá chybu, že je poté populisticky upravuje podle zájmu lobbistů různých skupin. Proti buranskemu cechackovstvi, neboli české kotlině dutých hlav, však žádná vláda bez represi nic nezmůže.

  • Jaroslav

   Ano, jsem z té „většiny“. 12.3.2020 to vyhlásili jako blesk z čistého nebe, aby se prý zabránilo přeplnění nemocnic. OK! A co se od té doby změnilo? Šíří se to nekontrolovaně. Domácí vězení nepomůže, spíš lidi oslabí na zdraví a imunitě. Zajímavé je, že to chytili v mém okolí hlavně testovaní a rouškaří. Je to byznys, prý větší jak privatizace. Ale ne pro všechny! Aspoň, že nám nikdo nezemřel na rakovinu, cukrovku, atd., že?

  • Jarda

   Měl byste si to po sobě přečíst. Jinak hloupost na hloupost.

  • Pavel

   Takhle budou psát generace dětí, které nyní nechává Babiš doma.

  • Karel

   Tak ja obcanku nikdy nenosimtak memam co ukazovat jen ridicak. Nejawm.povinnen ji nosit jaem povinnen ji pouze platnou vlastnit tak zni zakon

   • myshoid

    Boha jeho naučte se psát a nezapomínejte na háčky a čárky to co předvádíte je hrůza!

   • FUKI

    Karle a máš vůbec občanku
    Vzhledem k odpovědi – tak 2 třída
    – jo a doklad totožnosti mít musíš –

   • FUKI

    Karle a máš vůbec občanku ?
    Vzhledem k Tvému komentáři – tak 2 třída
    – jo a doklad totožnosti mít musíš –

   • Pavel

    Že se nestydíte takhle psát.Vy snad ani nesmíte mít občanku.

  • Petr

   Asi tak.Nikdy nepochopím občany,kteří jsou k policii a akorát šikanují ostatní občany jako teď při těch nesmyslných úzávěrách okresů nebo bez roušky.Já např. roušku nenosím téměř vůbec neboť se v ní po pár minutách dusím.Raději budu bezdomovec než policajt!Vydělávat si tak trapným zaměstnáním bych fakt nemohl.Kdyby raději policie řešila Janouška,Berku,Babiše a Bečvu.Na takové nemají koule a tak se vozí po těch bezbranných.Ti co mají za sebou armádu právníků se policie skutečně bát nemusí.Klaus veřejně chodil bez roušky a nic se mu nestalo.Nikdo na něj nezaklekl jak na toho mladíka tři policisté.Snad se hodně policistů po této komedii vzpamatuje a dá výpověd a půjde dělat konečně něco smysluplného než buzerovat občana,který jede do práce nebo do nemocnice.Z policie je mi na blití!

   • Václav

    Jasně, na mladíka v Berouně zaklekli proto, že nemá peníze na armádu právníků, ne proto, že policisty urážel a útočil na ně, což je hodně hloupý a hodně protizákonný nápad. A každý má potřebu vykládat, jak se v roušce „dusí“, zatímco s rouškou pod bradou vesele kouří jednu cigaretu za druhou, což mu kupodivu problém nedělá. 😀 Neměl byste tam ještě nějakou perlu? 😀
    P.S.: pochlubíte se svým trapným zaměstnáním, ať víme, o kolik společenských tříd jste jinde? 😀

   • Pavel Pavel

    Pochybuji o Vás, že alespoň trochu přemýšlíte. Dovedete si představit, jak bychom bez kontrol policie a podobných orgánů dopadli? Podle mého anarchie. Nevím proč na ně nadáváte.

    • standa

     tady nejde o policie ale o to že vláda má právníky a jejich nařízeni je protizákonné .Na co má tady draze placené právníky ,neznalost zákona neomlouvá ani politiky a ono jestli lide chtějí aby policista měl novy rukavice a antigeni test tak má na to právo vy si asi taky nevezmete v obchode rukavice na pečivo po někom .A když podle vlády je to tak nakažliví tak by to mělo setřít ten průkaz dezinfekci, každý se chceme chránit ono by jste asi jinak mluvil kdyby jste se nakazil zrovna od policisty to by jste řval .Když se máme chránit tak na maximum .Když občanky i řidičáky mají kódy stačí to přes okýnko načíst a vyjede jim občanky vaše na jejich terminálech ,ale holt u nás technologie u úřadu je tak chatrná na co se dávají čipy na občanky aby se zjednodušilo a bylo bezpečnější pro obě strany už dnes kvůli nakáže

     • Václav

      Zákony nedávají občanovi právo stanovovat si vlastní podmínky, které podle něj musí policista splnit, aby občan vyhověl jeho výzvám. To, co říkáte, neplatí. Máte-li problém s možností přenosu nákazy přes doklady, udělejte proti tomu maximum a začněte u sebe – přestaňte tu švejkovat, dodržujte 3R a používejte respirátor, rukavice a dezinfekci. Buzerování policie Vám možná na chvilku uleví, ale před nákazou Vás to neochrání.

    • standa

     z auta vás zas nemůže jen tak vytáhnout zas tu máme platný zákony nepleťme si to z džungli a kord v době nákazy a když mu řeknu že mam covid bude na mě šahat .Ani v USA vás nebudou vytahovat s auta jak na divokém západě .

     • Václav

      Takže Vy si chcete probuzerovat cestu do jiného okresu přes policii, jejímž úkolem je zamezit přenosu nákazy přes hranice, tím, že jim budete vykládat, že jste nakažený? 😀

  • Antonín

   Pokud máte nějaké důkazy tak dejte trestní oznámení. Pokun ne zdržte se takových komentářů

 2. Jan

  Všechnu tu buzeraci vystihuje ta věta, „že si vždy ten pašák najde legální důvod, proč vás vytáhnout z auta“.
  A že dělají jen svoji práci ? To jsou jen blbý kecy, vždy je volba. Nikdo je nenutil dělat fízly nebo vojáčky. Byla to jejich volba. To znamená, že pokud plní nařízení nebo rozkazy, které jim poskytuje současná pološílená vláda, vedená zločincem, tak se jednoznačně a souhlasně podílí na všech těch svinstvech. A že nemají na výběr ? Ale mají, vždy je volba ! Ale když se nechce, tak je to horší, než když se nechce !

  • Corey

   Ty si mi ale pěkný kok… Bože, a s takovými jako ty, tady musíme žít

   • Rebel

    Proc?Protoze se po 89′ nic nezmenilo,jen kabat.Kdo si tady mysli,ze je zde demokracie,at hodi kamenem.A pokud nekdo rekne ze je,tak jen pro vyvolene a nefachcenka,zdar!!!

   • radek

    ale nemusíš tady žít, vždyt máš přece volbu …….. tak se odstehuj a máš klid 😉

  • Zdenda

   Někoho ta práce baví, ale bohužel vedení v práci nestojí za nic a obráceně. Super šéf a musí řešit podřízené blbečky – (vás) všechny chytráky.

  • Ivan

   Ono by stačilo pár dobře mířených ,,domluv“ pendrekem a po českém furianství by se slehla zem…

   • Ježek

    …ale to snad NE!! To už tady kdysi bylo. Jste-li vyplašenej z covidu, zalezte do sklepa! nepodporujte násilí a tato demagogická nic neřešící opatření!!!!

    • Karel

     Vy chytráku. Kritizujete něco, o čem nemáte páru. Pokud dostanete covid, nelezte k lékaři. Zalezte do sklepa a nebuďte vyplašenej. A jestli máte koule, tak tady sdělte, jaká opatření by měla vláda udělat. Nebo by měla zrušit všechna opatření? Kvůli takovým jako vy se tyto omezení dělají.

     • Lída

      Vláda měla především informovat, jak se s covidem léčit doma. Zbytečně nevyvolávat paniku. Zajistit léky, aby si jej každý při horším průběhu mohl vzít. Jenomže lidi jsou vyplašení, protože dostanou vysokou horečku. Nějak zapomněli na opravdovou chřipku, co dokáže.
      Vydat doporučení, aby se lidi chránili a čím.
      Tato vláda, ale žádné řešení nevydává a proč taky. Je to jenom pro peníze. Jsou to ale naše peníze. které tečou povolaným.
      Počkejte až budou zvyšovat daně, osekávat výdaje ve zdravotnictví, dávky, penze atd,. Už jste si dopláceli tisíce za operaci. Tohle všechno kvůli hysterii.

   • Jan

    Však jo – pán nařídil a ty holoto drž hubu a poslouchej. A že to nemá logiku a nic to neřeší. Nevadí. Pán nařídil. Béééé…

    • Cihlář

     Velmi zajímavé je že v Izraeli byli tvrdší opatření a teď jsou na tom lépe.

   • Kerim

    …a to samé v případě migrantů a nelegálního překročení hranic ČR

   • Rebel

    Proc?Protoze se po 89′ nic nezmenilo,jen kabat.Kdo si tady mysli,ze je zde demokracie,at hodi kamenem.A pokud nekdo rekne ze je,tak jen pro vyvolene a nefachcenka,zdar!!!

  • modroko

   Ono je totiž hrozný problém prostě dodržovat co se má a když tedy někam jedu mít u sebe potvrzení, které tomu policistovi ukážu a během několik desítek vteřin pokračuji dál…

   • Ježek

    …a mohl byste mi vysvětlit PROČ???Snad zde platí Ústav ( kterou už Babiš jednou porušil) a platí snad i zákony, nebo už ne??? Neznám zákon, v němž by bylo něco osilničních kontrolách tohoto typu!!!

    • Radegast

     🙂 Moc by mě zajímalo, jestli jste tu ústavu vůbec četl, když se ní tak oháníte. Jak psal pán, na kterého jste reagoval, situace je vážná, trocha vstřícnosti za za okamžik jedete dál. Ale to radši budete mávat ústavou a zažívat si v anonymitě internetu své hrdinské minuty slávy :-).

     • Rebel

      Proc?Protoze se po 89′ nic nezmenilo,jen kabat.Kdo si tady mysli,ze je zde demokracie,at hodi kamenem.A pokud nekdo rekne ze je,tak jen pro vyvolene a nefachcenka,zdar!!!

    • Dědek

     Ústav? No tam bys měl být ty…a nastuduj si zákony, demokrate.

    • Dědek

     Ústav? No tam by jste měl být vy! Nastudujte si zákony a přestaňte blbě mektat když o tom víte prd.

   • Jan

    A jaké potvrzení, když stačí čestné prohlášení? Vždyť je to jako v blázinci.

   • Rebel

    Proc?Protoze se po 89′ nic nezmenilo,jen kabat.Kdo si tady mysli,ze je zde demokracie,at hodi kamenem.A pokud nekdo rekne ze je,tak jen pro vyvolene a nefachcenka,zdar!!!

  • Václav

   Mám postřeh, že nejvíce na ozbrojené sbory nadávají lidé, kteří se k nim nedostali, protože neudělali např. psychologické testy. Což o něčem také svědčí, i když si nemyslím, že je to pouze o psychotestech.
   Problém občanů tohoto státu je, že se jim nezavděčí žádný úřad, žádná uniformovaná složka, žádná vláda, žádný prezident… i kdyby nás zahrnovali zlatem. Jen nadávat, nadávat, vše pošpinit a stále si stěžovat.
   Kdyby se některá hovada nechovala jak se chovala, mohl být covid dávno od kontrolou. Ze svého okolí bych mohl popsat více případů nezodpovědného chování nakažených jedinců, kteří neřešili karanténu doma a vesele si jezdili a chodili po světě. Znám případy svateb a pohřbů, kterých se účastnilo klidně přes 100 lidí. Znám lidi, kteří si klíďo-píďo jezdili na hory na chlast párty a byli ještě tak drzí, že se tím chlubili na FB a všem kolem. Když pak dotáhli covid do zaměstnání, tvářili se, že oni nic a co nám do nich.
   Samozřejmě, nemohu nevidět, že někteří vysocí úředníci vlády, ba i policie, nedodržují jimi stanovená omezení a funguje tzv. papalášství, ALE …. to my jsme dopustili, že jsou u koryt, to my přivíráme oči, protože se bojíme vlastního stínu, to my lezeme do zadele kdekomu s postem… třeba se taková známost bude jednou hodit, hlavně si to nerozházet. Pamatuji si, když se po revoluci křičelo o vládě odborníků, což bylo zapomenuto téměř ihned po r. 1990.

   • Pavel

    Dokonale vystiženo, Václave. V reakci na tento článek musím říct jen tolik, že neznám žádného zkrachovalého podnikatele v důsledku restrikcí, ale už bohužel znám spoustu známých i blízkých lidí včetně příbuzných, co na covid zemřeli, nebo měli štěstí, přežili, ale stále nejsou OK. Zabedněnost Čechů je do nebe volající, pletou si svobodu s anarchií a nejsou schopni se jen na blbých pád týdnů v něčem omezit. Proto to tu vypadá tak, jak to vypadá.

   • Vezir

    Pozor, je zapotřebí se podívat hodně nazpět. Těsně před pádem komunismu se k policii a vojsku hlásili takoví, kteří se nedostali ani na horníky ( omlouvám se horníkům ale taková byla doba). A dnes se z této věkové kategorie rekrutují velitelé na nejvyšších postech. Tak se zamysleme co od takových odborníků lze očekávat.

  • Tonda Zemnak

   A tebe nikdo nenutí abys byl tak hloupý a psal diskuze.

  • IVO

   Zajímalo by mě, jestli máte stejný názor na podnikatele a OSVČ? Nikdo je nenutil podnikat. Mohli být ve fabrikách a tudíž teď, když vláda podniky zavírá, je to vlastně chyba podnikatelů, kteří měli na výběr, ale rozhodli se podnikat. Kdyby chtěli tak své podníky zavřou a jdou makat někam, kde je otevřeno že? „A že nemají na výběr ? Ale mají, vždy je volba ! Ale když se nechce, tak je to horší, než když se nechce !“

  • Olda

   Dle Vaší logiky je tedy např. pekařova volba, že si tu práci vybral sám a nemusí ji dělat. Stejně tak třeba dojička krav, nebo zedník atd…
   Bydlet a jíst ale chcete, že? Stejně tak někdo musí řídit křižovatku…. budete to dělat Vy? Vámi použité slovo „Fízl” o Vás také mnohé vypovídá. I Vy jste si, jak vidno, vybral. Jste jen rádoby moudrý klávesnicový geroj.

  • nechci

   Přesně tak. Věta: „A že řidič odmítne vystoupit, protože tvrdí, že se bojí nákazy? Policie si vždy může najít oprávněný důvod, třeba podezření, že řidič požil návykové látky, a z auta si rebela vytáhne. Stojí to za to?“ je památná a přesně vystihuje situaci.

  • Karel

   a takový názor i ona šaškárna na silnicích je výsledek toho, že takové demonstranty nevzali poliši u huby hned od počátku. Demokracie není anarchie jak si mnozí myslí.

   • Roláda

    souhlas trochu protimluv, ne? 🙂 kdyz muze byt anarchie nahore, proc by nemohla byt dole…

   • Jan

    Jistě, jenže demokracie rozhodně není ani to, že si necháš od vládců všechno líbit a jen držíš hubu a krok.

   • Luděk

    Naprostý souhlas-demokracie končí tam,kde začíná lidská blbost.Dávno mělo být přitvrzeno žvanilům a odmítačům atd. Dnes mohli být zdraví,že Klausi.

    • Jiřina

     Pane Luďku,konečně někdo napsal rozumě,jinak se některé komentáře nedají číst.Děkuji

  • Václav

   A podnikatelé mají také na výběr. Pokud se jim nelíbí, že po nich stát teď chce, aby se v zájmu všech omezili, mohou kdykoliv své podnikání vyměnit třeba za doplňování regálů v obchodě. Nikdo je nenutí zůstat a nést následky vládních opatření, takže si nemají na co stěžovat. Alespoň podle Vaší ctěné logiky. Ale tipnu si, že mi teď někdo „slušně“ vysvětlí, že u podnikatelů to „vždy je volba“ neplatí.

   • Jarka

    Pane Václave, a co když se podnikatel, provozující ten obchod, rozhodne také své podnikání ukončit a jít do továrny k jinému podnikateli, který se též rozhodne podnikání ukončit… bude nás všechny zaměstnávat stát?

    • Václav

     Já s Vámi soulasím. Já jsem přece naopak chytrému panu Janovi vysvětloval, že málokdo je v situaci jasné a snadné volby.

   • Jan

    Předpokládám, že auto si pravíš sám, disponuješ platnou vyhláškou, takže elektroinstalaci si doma taky uděláš sám, tvoje stará (jestli nějakou máš) si vlasy dělá sama a hlavně, že v důchodu se uživíš úplně sám, protože doplňováním regálů se HDP, ze kterýho se bude odvíjet tvůj důchod, moc nezvedne. Navíc, pokud někdo rozjel podnikání, nabral si na to zpravidla úvěry, který musí splácet, má leasing na dodávce, splácí nájmy a energie. Pro tebe nepochopitelný, ale je to tak. Dokud mohl dělat svoji živnost, tak si na to vydělal. Ale z doplňování regálů to fakt nepokreje. Myslíš, že mu banka počká?

    • Václav

     Chudáci podnikatelé. Jenom oni mají úvěry, leasingy a jenom oni platí nájmy a energie, a jenom jim banky se splátkama nepočkají. 😀

     Ukazoval jsem, jak nesmyslné je tvrzení, že někdo „má vždy volbu“. Pokud si takto představujete svobodnou volbu – že nějaký (třeba státní) zaměstnanec v dnešní době opustí zaměstnání a bude riskovat, že přijde o nesplacený barák, protože má hypotéku, a tak dále, pak takto zcela jistě mohou volit i podnikatelé, obtěžkaní úvěry. Přemýšlejte.

    • Václav

     Každý má nějaké úvěry či složenky, které musí pravidelně platit, Lojzo, ne jen podnikatelé. Tvrzení, že zaměstnanci si mohou – na rozdíl od podnikatelů – svobodně měnit zaměstnání, je dětinský nesmysl. Co z tohoto tvrzení ze mně má dělat fízla či gumu, Vy střevo? 😀

  • Vlk

   Honzo, píšete sice pravdu, ale jen z části. Ti policajti jsou na tom posledním místě !!! Dělají svoji práci, kterou jim ukládá stát a věřte nebo ne, že plno z nich mají také svůj názor na tuto situaci. !!! Jen dodám, že kdyby se každý čech za volantem choval takto v Německu či Francii jako tady v republice, tak mají všichni klepeta na rukou. Tady v této republice je každý machr !

   • Nostradamus

    Máte naprostou pravdu. Češi jsou vždycky hrdinové, ale jakmile jde do tuhého, tak stáhnou ocas. Proto budeme vždycky jen děvky Evropy. Nechápu, že jsme se z minulosti nepoučili.

  • Adam

   Naprosta pravda. Fízli a jejich pomocníci zase dostali možnost buzerovat lidi a povyšovat se nad ně. A budou toho využívat, to je jisté.

  • Jan Snílek

   Policie si vždy může najít oprávněný důvod, třeba podezření, že řidič požil návykové látky, a z auta si rebela vytáhne. Stojí to za to?
   Pokud se ale podezření nepotvrdí, musí nést policie zodpovednost, za svoji chybu, zaplatit čas zdržování, sankce, které např. zaměstnanci vzniknou za pozdní příchod do zaměstnání, kvůli neopravněnému zásahu, … Tohle jsou opět jen komunistické manýry, ukázka policejního státu, bezprecedentní porušování práv a svobod člověka deklarované ústavou ,…. zrůdná zvůle státu

  • Petr Dokoupil

   Máte pravdu , vždy je volba .. pokud se vám to nelíbí zůstaňte doma a netrajdejte po venku.

  • Jan

   Jane tady se jasně projevila Vaše nízká inteligence. Nevím, čím se živíte Vy, ale podle toho co píšete jsou policajti stokrát chytřejší než Vy. A takové hrdiny jako jste Vy, bych zavřel někam do izolace. Umíte jenom kritizovat. Běžte raději pomáhat zdravotníkům.

  • petr

   Domnívam se že největší pakáž jsou naši zákonodárci , kteří takovéto paskvily – zákony – vydali .
   Ti by měli být potahováni a odpovědni – jenom doufám , že přijde doba a lidové soudy toto všechno zohlední , a tito budou pak utíkat po stadionech jako v Číně….

  • Jana

   Taky to tak říkám. Vím, je to jejich prace, mají svá nařízení, ale pokud je ten policajt rozumný a vidí ten bordel ve vládě a ty lži, tak dělá svou práci, kontrolují to co byla dříve moje prace a nebuzeruju lidi kvůli hadrům na tlamě apod nesmyslům. Jinak to pak už není policie ale zkur…ý estebák.

  • Michal

   Stejne jako nikdo nenutil podnikatele podnikat. Vzdy je volba, ovsem zakon je zakon. Policista musi ten zakon dodrzet. Muze dat jen napomenuti, ne pokutu, ale nechat nekoho jit jen proto, ze ma za sklem trapny papir to nemuze. Nedavejte si papiry na sklo, mejte rousky a prohlaseni ze jedete do prace a vse bude OK.

  • mrtvy lev Cecil

   Jasne..takze policista..ma rodinu..plati hypoteku..a protoze soucasna vlada poslala pomaha republice do hrobu..tak policista da vypoved. Aby tady Honzikova dusicka mela klid.

  • Bohuslav

   A ty seš kdo, abys posuzoval oprávněnost policie, či kompetentnost vládního nařízení?! Kdyby ses lépe učil, mohl si to dělat taky!

  • Jan Novák

   To rčení správně zní : Když se nechce, tak je to horší, než když se nemůže. Tak jak to píšete, to nedává smysl.

  • LaLo

   … magore, až tě nekdo okrade, přepadne či doj..e tak se obrátíš kam, jedině na ty (dle tebe) paka co dělají svou práci. Seš samolibej trotl

  • Lenka

   Stát se policistou byl manželovo sen od dětství svoji prací ma rad a je to hodný člověk a představte si že ho nebaví stát od 5 od rána venku a kontrolovat auta a co prostě někdy člověk musí dělat i to co ho nebaví 🤷‍♀️ Ale že by kvůli tomu měl končit jako vážně 😀

  • Pavel

   Fajn.Takže zdravotníci mají taky na výběr?Mají volbu?V tom případě každého kdo má takovéto blbé řeči pošleme domů bez ošetření.A hned se nám uleví

  • Zdeněk

   Ještě štěstí, že takových názorů je minimum. Docela by mne zajímalo,kam na takové kraviny chodíte??

   • Pepe

    Jesli mě zastaví napíšu si číslo kontrolora jestli do 5 dnů budu pozitivní pak je jednoduché podat trestání oznámení za šíření nebezpečné nákazi.Divim se picistům že jsou ochotni riskovat. I když jsou někteří super.

    • Václav

     To ti v situaci, kdy polovina národa nedržuje ani nejzákladnější opatření a neomezuje rizikové kontakty mezi svými příbuznými a známými, bude dost k ničemu. Časová shoda není důkaz. Ještě ten samý den se potkáš s dalšíma lidma, z nichž statisticky každý druhý nijak nechrání ani sebe ani okolí. Ale klidně si užij ten pocit, že se oficiálně zařadíš mezi bonzáky, co rádi otravujou druhým život.

  • milda

   Bych tě chtěl vidět až ti ukradnou auto, nebo tě vykradou co bys dělal nebýt policie.

  • Luděk

   Bože, ty jsi asi sečtělý, moudrý a všechápající tvor. Tyhle moudra musí být knižně a divadelně zpracovány, pro další generace. Bravo mistře 🙂

  • Vezir

   Plný souhlas. Po 89 před občanskými komisemi aktivní policajti tvrdili, že jim komunisté lhali a že tak byli pomýlení.

  • Jarda

   Tak si na ty fízly kteří mají přece volbu dělat jiné povolání vzpomeň až Ti někdo vykrade dům nebo přepadne manželku ty hrdino!

  • Petr

   Přesně tak!Nikdo nikoho nenutí dělat poldu a dělat ostudu své rodině!Já tyto lidi nikdy nepochopím.To heslo „Pomáhat a chránit“ je trapárna,když policie chrání akorát sama sebe.

   • Václav

    Oni si určitě také nepředstavovali, když k té policii nastupovali, že budou muset v zájmu bezpečí ostatních zastavovat frustrované blbečky, vylepující si svoje politická přesvědčení přes čelní sklo, a ještě se s nima handrkovat o blbostech. Vzhledem k Vašim výrokům je jen dobře, že Vy byste do jejich řad nenastoupil už z přesvědčení, protože tuhle práci byste očividně nezvládl.

    • Petr

     Nejsem nácek a proto dělám klidnější práci než šikanovat a mlátit občany obuchem!

     • Václav

      Ano, přesně takto jsem si Vás představoval – jako někoho, kdo potřebuje na práci klid a v žádném případě by neměl pracovat s lidmi.

  • Cihlář

   Doufám, že se Vám nikdy nestane nic, abyste ty flákače od fízlů nikdy nepotřebovala volat. Souhlasím s Vámi, všichni jsou zde hodní a tak policii nepotřebujeme. S pozdravem anarchii zdar se s Vámi loučím.
   PS
   Chtěl bych vidět ty co se chovají k policii jak k hovadům jak si toto dovolují v k policistům v úžasné demokracii USA

 3. Jozo

  At dou nekam. Ja se vsude musim prokazovat testem a policie ne duvod muzou si zato sami

 4. ivan vjaclovský

  Jane jste deb-il.Nemam rad policajty,Ale oni si to nevynysleli.Píšete totální kraviny.Je protě taková doba a musíme to respektovat.Děje se to v celém světě.

  • Václav

   Už za antiky se hlásalo: Nenaslouchejte těm, kdož tvrdí, že hlas lidu je hlasem Božím; vždyť zběsilost davu je vždy velmi blízká šílenství.
   Pravda se mezi mnoha tvrzeními nalézá vždy skryta. Bohužel, často se nám nechce líbit a neustále hledáme výmluvy, proč zrovna my jsme těmi vyvolenými a co ostatní nesmí, já mohu a naopak. Jak se to zrovna hodí. To platí jak pro vládnoucí nobilitu, tak pro kmány.
   Jak jsem psal výše v jiném příspěvku, kdyby se některá sebestředná individua nechovala egoisticky a ignorantsky, mohl být covid pod kontrolou. Vše je o OSOBNÍ zodpovědnosti selském rozumu, avšak musí převážit nad prostým JÁ a ZBYTEK SVĚTA. Nyní jsme zde MY a nebezpečí pod názvem covid-19 a jeho mutace.

  • Josef

   nějak jste „zapomněl“ sdělit, V ČEM “ mají lidi pravdu“…..

   • Jana

    Ze mají delat, to co je potřeba. Když jsi je jindy někde potřeboval, tak byli zalezlí na kaficku u benzínku. a nevyresiki nikdy nic. Krádež, přepadení, nepořádek v ulicích. To je vždy nedostatek důkazů. A teď budou lidi buzerovat?

 5. Moris

  No jo no, lidi nedodržují nic a policie buzeruje. Děkovat se muže všem dohromady. Dále potom Babisovi, Hamáčkovi, a jemu podobným neschopným. A … je na světě

 6. Milan

  Včera mě vyhledal v parku terénní auto. Bylo sedm ráno a byl jsem tam úplně sám. Dva poldove, zjevně příbuzní, protože neměli v autě roušku, mě dojeli po cesticce a vyzvali, abych si nasadil. Když jsem se zeptal proč, beze slova odjeli. Kafka?

 7. Vilda

  Tady chodí lidi po městě bez roušek a nevidíš policajta.

  • Jan

   Protože všichni kontrolujou, že nejedeš mimo okres :D. Předsejen potřebuješ od kámoše vytisknout papíry. Bydlí 5 km v jiném okrese, ale pracuje v tom „mém“ tak prostě se sejdeme v tom mém :D. Smysl? Není.

 8. Bohumila

  Ať se na mě nikdo nezlobí,ale pravdou je,že i tyto složky mají ve svých řadách nakažené…takže pokud chci,aby si vzali rukavice,tak by to snad neměl být problém…

 9. Johann Weissmiller

  Buzerace lidí . To už je vrchol co si ti darmožroti dovollují ,Ale jen do 21. 3 . pak budou mít utrum ! Nwní možné aby ta svoloč tady byla věčně !

  • Ježek

   V první části s vámi (bohužel) musím souhlasit, ale pokud se už sami nevzepřeme, tak to bude pokračovat dál. Vsadím se s vámi o flašku rumu a rád bych prohrál 🙂

 10. gogo

  naprostý souhlas s policií. Do prostoru stěračů nesmí nikdo nic umísťovat, protože je to v zorném poli řidiče. Ale čemu se divit. Každý den je na silnicích vidět jak řidiči zákon vůbec neznají, nebo ho přidrzle ignorují. Viz nerespektování povolené rychlosti jízdy, předjíždění skoro kdekoli apod. Mimochodem opakovaně jsem se setkal i s tím že auto přede mnou nemělo samostatné směrové světlo oranžové barvy. Blikalo přerušovaným rozsvěcením červených brzdových světel. Opět věc u nás nedovolená. Nejsme v USA

 11. Johann Weissmiller

  A ještě jedno . Lidi musíme se zbavit toho vyšinutého psychopata Bureše ! Takoví lidi jak je on , Hamty – hamty a další nemají ve vedení státu co dělat ! Všechny takové zavřít na uzamčené oddělení do některé z psychiatrických léčeben v Česku a už NIKDY NEPOUŠTĚT NA SVOBODU !

 12. Laura

  Čemu se divíte po roce zákazu vymyslite další nesmyslný zákaz. A čím déle nebudete řešit situaci a budete jen zakazovat tím víc lidí to pude mít někde.. Máte 3 týdny na to zajistit testy a očkování a vy na konci 3 týdne budete zas jen sama výmluva. Jako vždy.

 13. Mario

  Fízli a vojáci jsou spoluviníci téhle gestapácké buzerace a vlastizrady. Fízl se samozřejmě nemůže chovat normálně, protože tuto „práci“ nikdo normální vykonávat nemůže. Dejte státním zaměstnancům 60% platu a budou kašlat na nějaký buzerování

  • Václav

   Vy jste zažil jistě období Protektorátu, že máte možnost porovnávat. Lituji Vás, že na stará kolena jste se opět setkal s tím, co jste na vlastní kůži zažil v mládí. Tedy mučení na Gestapu, zákaz vycházení a střelbu po těch, kteří ji porušili, popravy, perzekuci rodin za Vaše názory, totální nasazení v Říši, donášení sousedů, všudypřítomné špiclování, napětí a strach, být občanem druhého řádu ve vlastní zemi.

   • Jan

    Tak zákaz vycházení tady je, to jste trochu neodhadl. A že je po vás policajt schopen vystřelit, nebo sejmout kvůli roušce, případně proto, že přecházíte, když vám ještě nenaskočila zelená, ale auta už mají červenou, to jsme tady zažili. O šikaně od úřadů tady snad nemusíme ani diskutovat, o tom je mnoho příběhů a důkazů. Čili to, že se tady veřejně nepopravuje vážně není důkaz toho, že tu není buzerace.

  • Leo

   Tuto práci mohou vykonávat lidé s minimálně středoškolským vzděláním, ale většina z nich má vystudovanou vysokou školu. Takže nic pro Vás. Hezký den

   • Jan

    Vysokou školu – policejní akademii. To je důležitý aspekt. O náročnosti studia na PA se jděte přesvědčit sám, pokud tedy nejste absolvent.

    • mrtvy lev Cecil

     nikoli PA, slouzi rady lidi, kteri vystudovali ruzne VS v ruznych oborech a nekteri ne jednu

    • Václav

     Jane, někdo by Vám už měl vysvětlit, že Policejní akademii a Major Maisner jsou komedie, nikoliv dokumenty.

   • Miroslav

    Jo mají vysokou školu SNB (pardon policie). Hlavní předměty – buzerace lidí, použití pendreku při rozhánění demonstrace – známka 1. Inteligence, použití rozumu a psychologická vyspělost – neklasifikován (na přednášce chyběl a na náhradní netrefil – byla v učebně 26 a hodnocený umí počítat jen do 20.

    • Václav

     Pan Miroslav vystudoval vysokou školu života, jak tak koukám… škoda jen, že zaspal předměty Smysl pro realitu a Nadání pro vtip.

  • Miloš

   Pane Mario, až Vám dám pořádně na budku, tak pomažete za tím jak říkáte gestapákem a budete brečet, jak jsem Vám naložil. Takže v klidu mistře.

 14. Libor

  Řidiči vyžadují ? To nejsou řidiči, ale zakomplexovaní ubožáci ! Rád bych viděl, jestli když tito chudáci dostanou v práci nějaký úkol (zadání), jestli ho nedělají nebo dělají jinak než chce majitel !! To by asi letěli co ! Je mi z těchto omezenců na blití !

  • nechci

   Mě je zase na blití, když si představím, že ten policajt vezme do ruky poprskané papíry od každého řidiče a nákazu přenáší mezi auty.

  • Dušan

   Konečně jeden normální názor. Rád bych ty osttní „hrdiny“ viděl to samé udělat v A,D ,F . Do dvaceti vteřin by leželi hubou v trávě nebo v asfaltu a potom by mohli protestovat.

  • Jan

   Chápete vůbec, kvůli čemu tahle celá opičárna je? A pak ten policajt vezme za den do rukou doklady od x lidí, kdy někteří z nich mohou být nakažení a šíří to dál. Na tom, že řidiči požadují dodržování základních hygienických pravidel opravdu nevidím nic špatného. Ale možná to bude tím, že nejsem ovce.

   • mrtvy lev Cecil

    Tak si proste prevezmes doklad, vydezinfikujes si ruce, pripadne doklad a jedes, ne? Slozity na tebe? :))

 15. Hana

  Nedivme se lidem, že jsou frustrovaní, když po cestě do práce všude vidí hrozny policajtů, jak cvičí s pracujícími lidmi, kteří by byli milerádi doma, ale nemohou, a pak přijede do Prahy, celé odpoledne, až do pozdního večera, například řídí tramvaj (já), je tedy v terénu a vidí, jak to vypadá – hordy teanegary na prázdninách, aby se náhodou ve škole nenakazily, courající vesele křížem krážem městem ještě v deset, v jedenáct večer, užívajících si volna, popíjející z jedné láhve, … hrozny lidí kolem hospodských okének, přičemž mezi nimi stojí často i policisté, co si jdou pro jídlo, a ty nerozestupy a roušky „na půl žerdi“ přímo vidí, aniž by je to nějak vzrušovalo, turisty s mapami, v klidu se kochající v ulicích, zjevně mimo katastr své obce, a ještě ve skupinkách, a různé jiné existence, povalující se kde se dá. A nic se neděje, policajti jsou vidět jen u těch okýnek ve frontě. To musí potom každý vnímat zastavování a vyžadování nějaké bumážky jako šikanu, když věci neplatí pro všechny, když cvičit s bezúhonnými občany, co na ně, notabene, jedou vydělávat, to ano, ale ohlídat smrady, opilce a turisty, to ne. … A další věc – policisté nejsou lidí ? Jsou roboti, které stačí po použití opláchnout, a jsou zase bezpeční ? Teoreticky bych se nesměla družit se dvěma kamarádkami dál, než na dva metry, a raději ještě víc, i když máme respirátory, protože bychom se mohly nakazit, ale policista mi strkat palici do auta může ? Může se dotýkat mých věcí v rukavicích, ve kterých se dotýkal už věcí třeba dvaceti lidí ? …. Jestli je někdo furiant, potom ty hlavy, co vymýšlí nesmyslné postupy kontrol. Chápu, že takhle šaškárna vznikla hlavně kvůli těm pitomům, co MUSÍ za každou cenu „do přírody“, tak jedou na hory, šlapat si po hlavách s tisíci dalších, sobě podobných, ale, jako všechno, organizačně je to zase ušité horkou jehlou a bez rozmyslu, jako všechna opatření. A to je to, co lidi nejvíc šve – nelogická, nepromyšlená, ale zároveň fanaticky vyžadovaná opatření, ale jen od někoho – u koho se předpokládá, že se nebude moc cukat. Jít řešit hordu spitých mládežníků, to není tak pohodlné, chápu.

  • mrtvy lev Cecil

   Pri spravnem postupu policista hlavu do auta vubec nestrka. To, ze to rada z nich dela je bud nedostatecny vycvik nebo neodpovednost kazdeho takoveho jednotlivce.

 16. Václav

  To je ale hrdinů, být ve válce tak ji určitě vyhrajeme.

  • Václav

   Má slova! Zkušenost mi napovídá, že největší nespokojenci si stěžují za zády, nebo za situace, když se na ně nemůže, případně píší anonymy. Jakmile má možnost vstát tak, aby na něj všichni viděli a promluvit, náhle člověk vidí jen sklopené hlavy, nepřítomně čumící do stolu dalších nespokojenců… jako by tam nebyli. Jak napsal Dr. Koukolík – udržet si pocit niterné jistoty. Mám málo, ale i to mi mohou vzít, proto budu jen žbrblat v hospodě, anonymně, skryt za jinými, ale ve skutečnosti neudělám NIC! Když je po všem, náhle se odněkud vynoří stovky, ba i tisíce tzv. hůrkových partyzánů, kteří prý rovněž pomáhali odboji, jen to nešlo tolik vidět a o to nebezpečnější přece byli.
   Zdravím Václava. Václav

 17. Martin Dahl

  v každé skupině lidí jsou slušní i blbci, je pravda, že za posledních 20 let jsme s policajty vždy mluvil slušně a nidky jsem neměl problém. to máte jako když někdo v Lidlu bude nadávat pokladní, že je tam pro něj draho, může za to pokladní?

 18. jana

  Drahá polovička včera ukázal doklady,formulář a v polepeném služebním autě na dotaz kam jede prohlásil že jede lyžovat a když ho tam nepustí že oni budou potmě.Zase nám pod rouškou covidu přitáhli šrouby,je to jak ve válečném stavu.Chudáci starouškové kteří mají rodinu daleko,taky jsem syna viděla naposledy v lednu.

 19. Fik

  No ty si chytrák frajere , az te takovy policista nakazi a kvuli tomu nekoho nevedomky nakazis a zabijes , vzdy je nejaka procentualni ze ten policajt je nakazen , tak si pujdes stezovat kam ??? Vykaslou se na tebe a nas … za tri tydny tohle nikomu nepomuze jen se zjisti ze se vir z 90% procent siri v montovnach a ze vse tyhle omezeni a likvidace jsou zbytecne a stacilo by dodrzet 3R a rozestupy.

 20. nechci

  Ten policajt si vezme papíry od každého řidiče a rozhodně si pokaždé rukavice nemění – přenáší případnou nákazu mezi auty. Já bych mu dal papíry do ruky jen v případě, že si přede mnou vymění ochranné pomůcky – jinak přes sklo. Proč by měl na moje doklady šahat když přes sklo je odkontroluje úplně stejně?

  • mrtvy lev Cecil

   A kolik si myslis, ze ti policajti dostanou tech rukavic do sluzby prideleno? Jses jen kverulant, nic vic.

 21. Fitš

  S tím, že by kontrolující měl mít při kontaktní kontrole rukavice buď nové nebo „teď“ dezinfikované, nelze než souhlasit. To, že policie argumentuje svými postupy mě celkem nezajímá. Tyto postupy neplatí pro současnou hygienickou situaci. Ale není to věc těch kluků na silnici, spíše těch, kteří to vyhlašují a zadávají parametry provádění kontrol. Tam ovšem platí „je to marný, je to marný…..“. Jak jinak si vysvětlit fakt, že jeden den vyhlásí zákaz stravování a druhý den ho zruší. S „omluvou“, že to bylo špatně. Krásný důkaz toho, jak funguje naše vláda. Pokud platí fakt, rozhodnutí jsou kolektivní, tak konstatuji, že tam sedí jeden pitomec vedle druhého. Spíše se přikláním k tomu, že to rozhodla, toho času, olepaná hlava a všichni to poslušně odkývali beztoho, že by o tom přemýšleli. A kdo nepřemýšlí, tak je taky….

  • Václav

   Zákaz stravování a jeho prakticky okamžité zrušení není ani tak ukázka práce vlády, jako spíš zásahu podnikatelského lobby, které krásně ukazuje, jak v krizi, kdy podnikatelé vykřikují, že s nimi všichni musí být solidární a nechat je podnikat, jedou sami za sebe bez ohledu na druhé ani na vlastní zaměstnance. S tím vláda nic nenadělá, stejně, jako s tím, jestli si policisté budou nebo nebudou dezinfikovat ruce.

 22. Jindra

  Mám za sousedky dvě zdravotní sestry , ( matka a dcera). Dcera dělá v nemocnici a matka jezdí se záchrankou. ALE : ještě jsem ani jednu neviděl s rouškou na hubě !!! Tak co si mám o tom všem myslet ?? …. :-/

 23. Jiří

  Moc by mě zajímalo, ve které realitě všichni naši vrcholní představitelé včetně opozice žijí? Příklad: Potřebuji jet z Přerova do Prostějova k lékaři. Mám od něj kartičku s datumem a časem ošetření. Otázka: k čemu asi tak potřebuji nějaký další papír? Připadám si tady jako u blbečků na kopečku. G

 24. Robert Wöhl

  Je to jen nic neřešící komedie.Na nádraží kontrolují vojáci občany co jedou do práce :o)),nemohu vidět syna bydlícího v jiném okresu atd….neuvěřitelná šaškárna

 25. Adam

  Soudruhu Libore, možná jste si nevšiml a abych byl objektivní, mnohdy to není vidět, ale stalinismus už by měl být dávno pasé. Já jako občan musím dodržovat spoustu nesmyslných a protichůdných nařízení: nosit náhubek, dodržovat rozestupy, nechat si ruce polévat smradlavou vodou o kdovijakém složení (myslím tim dezinfekci) a nechat se buzerovat od policajtů…atd.
  Proto chci aby ti, kteří se rozhodli tyto vládnoucí gaunery podporovat tím, že budou od lidí vyžadovat tato opatření, je sami dodržovali.
  Jestli sahají na doklady v každém autě, tak chci, aby si po každé takové věci vydensifikovali ruce a nepřenášeli tyto bacily a víry, kterýma nás straší, ke mně.
  Toto mi nepřipadá, jako omezenectví a ubohost.

  • Václav

   Jestli Vás zlobí, že neznáte složení dezinfekce, tak se obtěžujte si je přečíst na obalu a neobtěžujte tím zde. A zmíněné 3R si neprotiřečí, takže o co Vám SKUTEČNĚ jde? Vylévat si tu frustrace na policistech, kteří dodržováním služebních postupů podporují vládu asi tak, jako ji podporujete i VY sám vytvářením hodnot, ze kterých státu a vládě platíte daně?

 26. Nostradamus

  Pokud při tom svým rebelování porušují silniční zákon a odmítnou vystoupit, tak ať si je klidně vytáhnout. Pak se aspoň ukáže, jaký to jsou hrdinové. A pokud má police „podezření“, že veze drogy, rozmontovat mu auto. Ti policajti taky nejsou nadšený, že nějací ubožáci urážejí, ale dělají svou práci.

  • Jan

   Na kontrolu dokladů nepotřebujou, abys vystoupil z auta. Dokonce ani abys jim ty papíry dal do ruky. Chápu, že jsou lidé, kteří ke svému životu tu buzeraci a velení potřebují, ale nechtěj, aby všichni byli ovce jako ty.

   • Václav

    Na to, abyste byl chráněný před přenosem nákazy, nepotřebujete mít vytažené okénko ani aby si policista vyměnil či vydezinfikoval rukavice. Chápu, že jsou lidé, kteří ke svému životu potřebují pocit, že mohou všechno a všechny přečůrat kdykoliv se jim zachce, ale nechtějte, aby všichni byli stejní jako Vy.

    • Meli

     Koukám že měříš každému jiným metrem , nevidím důvod proč chlupatý nemají mít test a ukázat ho řidičům že jsou v pohodě . Oni to po nás taky chtěj a buzerujou mlátí ženy i v přítomnosti dětí . Policie dokáže hrát tvrdě pokud má převahu , ale jeden chlupatej si nikdy nic nedovolí . Jsou to prostě nástroje politiků estébáci nic víc to není .

     • Václav

      Neměřím každému jiným metrem. Já svým chováním chráním krom sebe i všechny ve svém okolí, a ode všech ostatních nečekám nic menšího, a to platí i na policisty. Jen mi přijde vtipné, že se tu tolik lidí rozčiluje kvůli preventivním opatřením na policisty, když polovina národa nedodržuje ani 3R. To je od Vás všech vážně trapné – statisticky každý druhý z vás, zdejších křiklounů, nedodržuje ani nejzákladnější opatření, ale o to víc tu vykřikujete.

 27. Robert Wöhl

  komedie…vojáci kontrolují občany co jedou ráno do práce na nádražích a v autech :o))….neuvěřitelná doba

 28. Michael

  Policistů mi líto není – ti si tu práci vybrali. Je mi líto vojáků, ti nemohli tušit, že je nasadí proti vlastním lidem.

  • Václav

   Poněkud drzé řečmi o sounáležitosti hájit jednání sebestřených individuí. Kdyby lidé v první řadě dodržovali pravidla, tak by vojáci ani policisté v této situaci nemuseli hnout prstem. Žádné nasazení kohokoliv proti komukoliv by se nekonalo.

 29. Josef

  každý takovýhle „protestant“ – chytrolín si koleduje o pořádnou kontrolu a jako že policajty nemusím, být mezi nimi, onoho protestanta bych si vychutnal…….

    • Václav

     Pokud víš? Takže jsi tam taky. V tom případě jsi jasný důkaz pravdivosti svých slov. Jestli tam projde i mezek, co každému hned nadává do soudruhů a přežitků sovětského svazu, tak to, cos teď řekl nemůže být nepravda.

 30. Leo

  Zato Vy jste se projevil jak naprostý inteligent. Všichni policisté mají středoškolské vzdělání a převážná většina i vysokoškolské. Ale to se Vás, dle příspěvku, netýká. Hezký den.

 31. Sedit

  Cedulka – necedulka o tech to neni,ale kdyz PČR jakozto silovy nastroj vladniho „nejschopnejsiho manazera“ by mel jit prikladem hdyz to chce od nas a ne byt potencionalnim prenasecem v radech tisicu pi cele ČR.( a to nemluvim o tom ze xa penize danovrho poplatnika).

 32. Rix Mond

  Každý takový „chytrolín“ jen zdržuje další řidiče za sebou. A pak bude ještě nadávat, že kontroly dlouho trvají.

 33. Jaryn

  Dokud tady budou takoví pitomci jako ty, pořádek nebude nikdy, a to je nemusím..

 34. Petr

  Tento stát je absolutně v (_!_) Tyto hloupá nařízení to jen dokazují! Jak kontrola na hranici okresu zabrání šíření viru,když se pak všichni potkají na jednom velkém prostoru např. fabrika Barum Continental má 5000 zaměstnanců! Problém jsou velké fabriky,školy,domovy seniorů a taky nemocnice.Já pokud pojedu autem ze Zlína a vystoupím v Opavě kde převezmu zboží a jedu zpátky do Zlína tak nechápu jak nakazím ty všechny okresy které projíždím a ani nikde nezastavuji?

  • Jan

   No přece to musí vypadat, že něco dělají. Pojďmě to vydržet ještě 14 dní, 3 neděle, měsíc, rok… spolu to zvládneme. A ovce souhlasně bečí a nechápou, že tyhle kecy slyšíme už rok, že jejich dětem ty roky, zkušenosti, zážitky nikdy nikdo nevrátí. Že budou jednou vzpomínat na to, jak rok, dva, tři nemohly ven.

   • Václav

    Které ovce souhlasně bečí? Povídejte, Ječmínku. Současná opatření se pomalu ale jistě zajídají všem, včetně těch, kteří pro ně ještě donedávna měli pochopení. Lidé se už nedělí na souhlasně bečící ovce a samozvaně-uvědomnělé občany, pokud se tak někdy dali dělit. Teď už se dělí na ty, co dokážou k situaci přistupovat konstruktivně, a ty, co už více jako rok marní svůj čas zbytečným, ale o to více frustrovaným, nadáváním na internetu nebo v oknech svého auta.

 35. Radek

  Jelikoz to maji na oknech tak bych je ihned pokutovat za to ze nemaji dobry vyhled z auta. Policie nemuze za to co se deje ve vlade. Daval bych vam tak velke pokuty ze by jste se z toho posrali. Kvuli takovim lidem co delaji problemy a uz od zacatku nedodrzuji vladni narizeni se to tu siri vic a vic.

 36. Pavel

  Jsme banda idiotů, neumíme se chovat, proto ostatním evropským národům budeme čuchat maximálně k zadku. A nejen Evropským , bohužel i Asiatům a Rusům. Proto tady budou max. montovny… Byli jsme národ co uměl udělat jaderný reaktor, rafinerii, lokomotivy, léky, teď jsme jen vazaly Evropy a vidíme proč. Tak to prostě je, banda bezohledných Švejků.

 37. Adam

  Jestliže policie chce, abychom dodržovali nařízení, tak jsou povinní je dodržovat také. To že se jim nelíbí, že mám potvrzení v mobilu? Fajn, ale nařízení vlády to umožňuji a tudiž to mají respektovat a né buzerovat lidi. Chtějí mi šáhnout na doklady, fajn, ale ať si vydenzifikují ruce.
  A né postupovat totalitním systémem typu: Nelíbí se ti to? Tak my ti ukážeme.

  • Václav

   V právním státě je policie povinna se řídit zákony, ne přáními frustrovaných jednotlivců nebo nařízeními vlády, které nejsou nad zákon a bez opory v zákoně nemusí mít takové dopady, jaké by si frustrovaní občané přáli. Tyto zákony mimojiné říkají, v jakých případech má policista povinnost vyhovět občanovi a v jakých má občan povinnost poslechnout bez keců výzvu policisty a právo si případě posléze stěžovat. Možná mě někdo opraví, ale mám za to, že v žádném z nich se nepíše, že občan má právo podmiňovat si uposlechnutí výzvy policisty nějakými zákonem nepodloženými nároky.

 38. Šárka

  Mě by zajímalo, jak by se chovali tihle všichni chytrolíni, protestanti, „hrdinové“
  kdyby se jim stalo neštěstí, nehoda na silnici a potřebovali by od té hlídky pomoc. Třeba zastavit krvácení, vyprostit z auta, poskytnout první pomoc…
  Stále by řvali odstupte dva metry, vemte si čisté rukavice, já okénko nestáhnu? nebo najednou by řvali prosím pomoc ?

 39. Karl

  Nerozumím, proč se pořád dokola všude omílá předložení OP. Podle přísl. zákona jej u sebe mít NEMUSÍM, není to zákonem uložená povinnost. To platilo za komoušů, dnes ne. Z toho logicky plyne, že jej ani nemusím ukazovat, prostě jej nemám U SEBE ! Tady máte ŘP a nazdar (max. ještě registraci – malý TP a zelenou kartu).

  • Václav

   Zaprvé – povinnost nosit u sebe OP byla zrušena v roce 2000, ne s pádem komunistického režimu. Zadruhé – pořád máte povinnost na výzvu prokázat svou totožnost. Možností, jak to udělat, je víc. Nikdo neříká, že to může být pouze přes OP.

 40. Milos Sedlák

  Já myslel, že armáda je trochu určena k něčemu jinému, než si myslí Prasáček. Městská policie je k čemu? Vojnu jsem odsloužil v hodnosti npor. , ale takové blbce, co jsou dnes jsem nezažil a vidím, že tam jako tehdy byl nějaký čobol Bureš (Dzúr, Husák a pod.)

 41. Franta

  Může mi někdo vysvětlit, proč fízl začne kontrolu na omezení pohybu slovy „předložte mi technický průkaz vozidla?“

 42. fero

  Fascinuje mne začátek kontroly na omezení pohybu – předložte technický průkaz vozidla.

  • Václav

   Efektivita státu, ne? Udělají všechno naráz – podívají se, jestli už jste dost daleko od domova, a pak Vám nerušeně provedou PTD. 😀

 43. Samuel

  Jééé to jsem zase nasmál při čtení téhle věty …. Lidskost, pochopení, pokora, ta by teď více než kdy jindy měla být na obou stranách nejen kontrolních stanovišť. Snažme se pochopit jeden druhého …… Co to je … to neznám. Dnes se řeší vše silou brutalitou a z pozice silnějšího. Nikdo mi nebude říkat že i ten polikista je člověk … kdyby byl tak takové budzerace nebude provozovat, ale když nenese odpovědnost za své činy tak proč by to nedělal. Mimo jiné mám pocit že i on měl na výběr, jen je frustruvaný a má bolístka z mládí tak si je potřebuje vyléčit a kde jinde mu to bude umožněno …. Nadarmo se neříká dej mi moc a já ti ukážu co jsem zač …. To dokáže i živočich bez rozumu který jde jen po penězích a jiným ubližovat ….. Taky by mě zajímalo kde je a co dělá ta tzv. sekta co si nechává říkat městská polikie … kde jsou ti intelektuálové co vše umý vyřešit a všichni jiní jsou jen hlupáci….

  • Václav

   Je vtipné číst, jak zastánce frustrovaných řidičů nadává policistům do frustrovaných bolestínků. Trochu si nevidíte do pusy, že? 😀

 44. jan

  Policie za to nemůže a vylévat si vztek a flustraci na nich je ubohost!!

 45. L.P.

  Poté, co jezdím na kole kolem hlídky, mám pro ně akorát přátelský dotaz : „Už jste si dnes vyměnili pemprsky ?“

  Tihle přátelé zákona mi několikráte zkomplikovali situaci a vytáhli mne vlastně z bryndy. Děsil jsem se totiž představy, že budu zase 18 hodin denně jezdit a převážet infekční pacoše, jako když přišel AIDS za socíku. Bez rukavic, roušek, a zadara. No, nevím, zda se i tak důchodu doklepu.

  Děkuji všem, co berou demokracii jako anarchii a navzájem to pletou. Vir není politik, jedná přímo.

 46. Jan Novák

  Kdyby kontrola probíhala stylem – Dobrý den, jedete do(z) práce, že? Nashledanou – tak jsou v pohodě obě strany. Jenomže fízlové si musí prostě léčit ego. A jak už bylo psáno několikrát, když nesouhlasím s pracovní náplní, najdu si jinou práci. Kdyby ty prasata měly trochu svědomí, tak řeknou ne a jdou do civilu. Jakej pán, takovej krám, když to vede fašista Hamáček, není se čemu divit. Chce to hromadnou občanskou neposlušnost. Několik milionů lidí už může něco zvládnout…

 47. Fráňa

  Jooo, policie za to nemůže, oni jen dělají svou práci. To je ten nejubožejší a nejzbabělejší argument. Vzorný úředník Adolf Eichmann taky dělal jen svou práci. Stálo to život 5 milionů lidí.

  • Václav

   Mýlíte se. Nejubožejší a nejzbabělejší argument je srovnávat pokutování řidičů s holokaustem.

 48. Tomáš

  Řidiči lepí za skla aut jadrné vzkazy, čímž se dopouští přestupku, a tudíž je může policista vyzvat k jeho řešení. Holt blbec je blbec, když nezná zákon o provozu na pozemních komunikacích a ještě na sebe upozorňuje.

 49. Rolb

  S tou občankou a řidičákem je ale pravda. Nejde o to ,že policista nemá či má test na covid,ale pokud těch občanek vezme do ruky více,je možné,že covid se přenese od pozitivního člověka na zdravého. Pokud bude mít policista rukavice,stane se pasivním šiřitelem nákazy ,pokud narazí na pozitivního bezpříznakového člověka.

  • Václav

   Buď dezinfekci použije policista, nebo Vy. Nebo ideálně oba. A je po problému. Co pořád dokola řešíte s tím přenosem nákazy, jako nějací kolovrátci?

 50. Jan

  Na takový kre….ny je jednoduchý způsob,nechal bych ho tam stát do tý doby než-li otevře.Třeba do rána. Ať se v autě třeba po……re.

 51. Lidumil

  Každého, kdo poruší nařízení proti covidu na místě zastřelit a do měsíce máme po pandemii.

 52. Jaro

  Takové pokutovat, oni neví, že řidič OP nepředkládá! Zákon to nepožaduje.

  • Václav

   V článku se o pokutách v žádné souvislosti s OP nepíše ani slovo, takže je tu asi jedno, co o OP říká zákon, ne? Na druhou stranu za vylepování čehokoliv do výhledu řidiče bych nedával pokuty, ale rovnou bral řidičáky i s autama.

    • Václav

     Jistě. Ten, kdo si zalepuje výhled, jen aby tím nestupidnějším způsobem prezentoval své politické frustrace, a jen tak mimochodem tím riskuje možnost vážné dpravní nehody, při které mohou umírat lidé, je hrdina. Zatímco já, protože takové lidi považuju za nebezpečné psychopaty, co nepatří na silnici, jsem soudruh. Máte to v hlavě dost solidně pomotané, příteli.

 53. Meli

  Policie může všechno , estébáci nikam jinam se Policie zařadit nemůže Pomáhat a chránit ? koho ? Politickou smetánku a jejich bohaté kumpány co si jezdí na dovolenou ? Šmejdi táhněte už do háje jeden jako druhý .

  • Václav

   A Vy táhněte zpátky do základní školy a naučte se srozumitelně vyjadřovat svoje hluboké myšlenky. Luštit, co jste vlastně chtěl říct, je místy složitější, než luštit egyptské hieroglyfy.

 54. Tomáš

  Četl jsem to všechno , tedy , bez těch komentářů … Jedině co mě zaujalo … STOJÍ TO ZA TO?

 55. Petr

  Krásná ukázka kolik máme zbytečný nadstav policie,když můžou hlídat všechny okresy. To nechci ani domýšlet kolik je zbytečných úředníků na státních úřadech. Už dávno to měli propustit a snížit stav státních zaměstnanců na 30% současných. To však nikdy nebude a raději se budou zvedat daně pro všechny občany v ČR. Raději jít do Rakouska a sem chodit jen přespat.Cinkači s klíči v roce 1989 se můžou jít proplesknout nebo si dát rovnou pořádný flákanec!

  • Václav

   Jestli se nemýlím, máme 76 okresů plus Prahu. Otázka pro Vás – kolik si myslíte, že je tu bodů, kde nějaká silnice protíná hranice dvou sousedících okresů, a kolik je podle Vás policistů, nasazených na stanovišti v každém takovém bodě? Vyjadřujete se totiž, jako kdyby na takovou věc bylo potřeba víc lidí, než kolik jich má Čína s Indií dohromady. Jestli hledáte nadstavy mezi státními zaměstnanci, jistě stačí ukázat prstem na téměř libovolnou státem vlastněnou budovu a někdo zbytečný se tam najde. Ovšem zrovna nasazení policie na hranice okresů se za měřítko považovat nedá, to jste vedle jak ta jedle.

 56. Tomáš

  Samozřejmě. Policie po vás něco chce a sama vás obsluhuje i když v rukavicích, ale jsou v nich určitě hodinu, za kterou vezmou do ruky kdyby 10 občanských průkazů. Kdyby byl jeden s virem, tak je probléma a má to možnost chytit další!! To bylo už vloni na hraničních přechodech.

 57. michal

  Bože,tolik vyjevených komoušů a Tatarů tady snad nikdy nebylo !!!! Vy se snad množíte bezpohlavně !

  • Václav

   Mně by ze zkušenosti daleko více vadila srážka s blbcem. Vůči komunistovi se můžete snadno vymezit, byť už dneska nejsou jen rudí, ale také oranžoví, modří a zelení. Blbec Vás ale nenechá se od něj distancovat. Jen pro Vaše rozdílné názory, které ani nemají s komunismem nic společného, o Vás bude mluvit jako o komunistovi, protože si ve své nebetyčné hlouposti, občas maskované nějakým tím pokusem o vtipnou repliku, očividně přeje pořád žít v pokřiveném světě Studené války a vůbec nechápe, že bipolární vidění světa mělo – pokud vůbec kdy – smysl naposledy před pádem Železné opony.

 58. Petr

  Policie dělá tajtrlíky na hranicích okresů a v televizi dnes a denně jsou pouštěny záznaky kdy frustrát obvykle v Octavii nebo Superbu jede jako prase.Stane se mu něco?Ne,policie nemá čas a raději hlídkuje na konci okresu.Hamáček je tejtrlík ze všech tajtrlíků největší.Spíš měl vyhlásit akci Kryštov a ta měla trvat dva roky v kuse 2020 a 2021.Státní pokladna mohla být plná peněz a řidiči-prasata bez řidičáků.Bohužel,to je tady nedosažitelná věc.Policejní mluvčí pak jen kňourá jak potrestají řidiče co byl na záznamu.Nepotrestají nikoho,protože na záznamu není nikdy vidět řidič za volantem ale pouze zadek auta.Majitel vozu řekně že to půjčil známému,ten dalšímu známému a ten zas dalšímu známému….Nelze dohledat viník.Tak jak ten blázen ve firemní Fabii v Brně kličkoval na semaforech a málem porazil chodce.Firma odmítla sdělit konkrétního řidiče(zde to byl syn majitele firmy) a firmu nejde potrestat odebráním řidičáku.Je to tady kocourkov a policie je prakticky k ničemu.Během pár dní vyjedou motorkáři a zas bude na silnicích půl roku peklo.Motorkáře policie totiž nevidí a nechce vidět.Důvod?Většina rychlých motrokářů jsou policisté po službě(ve svém volnu).Nidko nebude pokutovat a brát řidičák někomu z policejního sboru.ČR začíná být jedna velká anarchie.Velkou měrou se na tomto podílí hlavně jednání nebo spíš nejednání policie.

  • Václav

   Myslím, že i policisty samotné štve, že místo chytání skutečných zločinců nemohou dělat nic jiného, než domlouvat různým frustrátům. To ale není chyba (jenom?) policie, ale především našich porevolučních zákonů, které jdou na ruku spíše těm neslušným. Nevím, kolik je mezi motorkáři policistů, ale dovedu si představit, že je nenahánějí prostě proto, že chytat ujíždějícího motorkáře aniž by se mu přitom něco stalo je pro policistu noční můra, zvlášť, když je zákony při takové situaci nijak nechrání.
   xxx
   Nicméně zdravý rozum říká jasně, že řidič má mít co nejlepší výhled z vozidla, a zákon tomu dává za pravdu. Pokud si někdo vylepí nějaký transparent do okna, které k bezpečné jízdě potřebuje volné, pak si trest zcela jistě zaslouží, tady se policie musím zastat.

 59. Petr

  Omlouvám se za chyby ale jsem rozčilen!!!Tak se to snažte pochopit.Naštěstí už za volant sedám jen vyjímečně.Nehodlám díky nějakému šílenci v Octávii nebo Superbu prosedět zbytek života na invalidním vozíku………

 60. Marek

  Policie se nechala propůjčit do prékérní situace kdy dělají ze sebe šašky. Tato opatření jsou naprosto k ničemu. Covid se šíří hlavně ve velkých fabrikách a kde se sejde moc lidí najednou.To na silnici určitě taková situace nevznikne.Jak se nakazím,když sednu do auta a jedu pro zboží 200 km tak rychle naložím a jedu zase 200 km zpátky?Díky vládo a hlavně Hamáčku,který jsi mě připravil o poslední výdělek.Boží mlýny melou a tak se těš!

  • Václav

   Policie nemá právo volby, takže se nemohla k ničemu propůjčit, i kdyby chtěla. Jejím posláním je dohlížet na dodržování všech zákonů a nařízení, ne jen těch, které se jim, nebo Vám, líbí. Od toho, aby vynucované zákony a nařízení byly „k něčemu“ je tu vláda a parlament, ne policie. Neměl byste si to plést.

   • František Balco

    Nelze, než souhlasit. Doporučoval bych vést otázky jiným směrem: – Vznikl virus spontánně a také se tak šířil? Nebo naopak? Od toho pak odvisí řešení všeho dalšího. Motivace. Omezení pohybu – odškodnění, ano či ne? Kým? Cíle – nešlo to jinak? Čí cíle?

 61. jiří

  však policista může být infikovaná osoba. Nic víc by mě moje rodina netolerovala, nakazit se od příslušníka PČR to by byl výsměch. Je potřeba se správně a dokonale proti nim chránit. Když oni dělají zákrok, nebo úkon, také mají postupy. Já v komunikaci s PČR mám přesně vypracované pravidla taky. Je nutno je dodržovat, a od PČR se neinfikovat.

 62. jenicek54

  jezdím denně policajta jsem na silnici neviděl 5 let. pokuty dostávám zásadně od městských radarů.

 63. Meli

  Policie vznikla jen z jediného důvodu k ochraně elit politiků , bohatých šmejdů pro které zákony neplatí .
  Policie je zde aby potlačovala a umlčela chudou a střední třídu a přitom sama policie je to samé .
  Policie sem tam ukáže nějaký zásah na feťáky ožralce a podobné , ale to jen na oko pro lidi , kteří nechápu smysl policie .
  Je toho opravdu hodně jak pracháči vyváznou vždy bez trestu tady jeden příklad , pokud by tohle udělal chudý člověk dostane 10 let minimálně.
  V luxusním autě neviděla dopředu, přejela holčičku na odrážedle. Nejvyšší soud se jí zastal .Senát NS v čele s Františkem Púrym pak dal námitkám za pravdu, verdikt krajského soudu zrušil a nařídil nové projednání případu. Projetí zákazové značky podle NS není důvodem k přísnějšímu trestání . ……. Vidíte ten výsměch ? Ta ženská si to auto nekoupila za svoje ona prostě heká u manžela který si jí koupil a ona je jeho majetek tak jí koupil auto na hraní na který nemá mozek . A pokud by ona srazila moje dítě a zabila je úplně jedno jaký trest by dostala já bych jí dal svůj trest bez slitování nikde by se neschovala a v ten okamžik ani peníze jí nepomůžou.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB