Plivanec plukovníka Prymuly: Káže roušky, pije kávu

Názor
Arogance moci, absolutní nedostatek sebereflexe a chybějící pokora. To všechno čiší z první odpovědi plukovníka Prymuly, pardon, ministra zdravotnictví, na první otázku reportéra časopisu Respekt, zda by neměl rezignovat poté, co jej fotografové deníku Blesk přistihli, jak tento týden v pozdních nočních hodinách vychází bez roušky z jedné pražské restaurace a nasedá – stále bez roušky – do přistavené vládní limuzíny.
Premiér Andrej Babiš dnes dopoledne v přímém přenosu vyzval ministra zdravotnictví k rezignaci. Roman Prymula později na tiskovém briefingu oznámil, že dobrovolně neodejde: „Prohlašuji, že jsem nic neporušil a z tohoto důvodu já sám rezignovat nehodlám.“ Zdroj: ČT

„Já jsem toho tolik neprovedl,“ odpovídá Prymula. Člověk, který před pár týdny vyměnil na postu šéfa zdravotnického rezortu Adama Vojtěcha a jenž se v posledních dnech stal symbolem dalších vládních restrikcí souvisejících s protipandemickými opatřeními v boji proti novému koronaviru. Muž, jenž nám s šéfy největších tuzemských nemocnic za zády před nedávnem v televizi vysvětloval, jak vážná je situace a proč jsou nutná zpřísněná opatření.

Tak přesně tenhle chlapík celému těžce zkoušenému národu – a zejména zdravotníkům, kteří jsou v boji s pandemií v první linii – plivl do obličeje, když vyšlo najevo, že on sám přísná pravidla v době nouzového stavu nedodržuje.

Byl na schůzce v restauraci, která už měla být dávno zavřená, popíjel kávu a další nápoje, takže po většinu doby schůzky se zkušeným vyjednavačem z hnutí ANO, Jaroslavem Faltýnkem (a dalšími lidmi – pozn. red.), neměl na obličeji roušku. To Prymula přiznal reportérovi Respektu. A roušku neměl, ani když z restaurace odcházel a podle fotografií ji prokazatelně neměl, ani když nastupoval do auta.

 

Za pár dnů si měl plukovník Prymula převzít na hradě nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva, za své zásluhy během první vlny epidemie koronaviru. Myslím si, že plukovníkově plivanci nám všem do obličeje by něco takového mělo být pro většinu národa nepředstavitelné.

Obávám se však, že pro prezidenta Zemana to problém nebude. O tom, že hlava státu má jiný názor, než většina jeho obyvatel, jsme se v minulosti ostatně už opakovaně přesvědčili. Ale vzhledem k tomu, že letošní oslavy 28. října – a s nimi související předávání metálů – byly odloženy až na příští rok, může být všechno jinak.

Přestože by se epidemiolog v době boje s covidem na ministerstvo hodil, neměl už by to být Prymula. Připomeňme, že Prymula letos odešel z ministerstva zdravotnictví, protože mu chyběla bezpečnostní prověrka. Tuzemským paradoxem přitom je, že jako ministr ji mít nemusel. A připomeňme také, proč byl Prymula v roce 2016 odvolán z pozice ředitele Fakultní nemocnice Hradce Králové: Pro střet zájmů.

PSALI JSME:
Česko opanoval strach, hlavně o živobytí. A vrchní velitel chce rozdávat metály…

A pro dokreslení toho, jakou váhu Prymula přikládá zákazům, na závěr připojuji citaci z měsíc starého článku na webu Nadačního fondu proti korupci, nazvaného Roman Prymula a jeho přátelé: Rusko, Čína, Zeman, Rittig, Podola: „Před několika lety se Roman Prymula vydal do Ruska na služební cestu, aby následně ve svém volném čase pomohl zprostředkovat obchod mezi Podolovou firmou Proton Therapy Development a strategicky významnou ruskou státní zbrojařskou společností Rostěch. Na Rostěch se přitom kvůli ruské anexi Krymu vztahovalo embargo Evropské unie. Stejně jako v případě Podolova čínského angažmá jsou i zde patrné vazby na tajné služby. Dlouholetý šéf Rostěchu byl bývalý agent KGB a dlouholetý známý Vladimíra Putina Sergej Čemezov. Čemezov je na sankčním seznamu USA a EU a nemůže do Česka přicestovat. To ovšem Podolovi s Prymulou nezabránilo, aby odjeli za ním.“

Roman Prymula se stává dalším důkazem toho, že „trvanlivost“ českých ministrů zdravotnictví není dlouhá. Jako devatenáctý v pořadí od vzniku samostatné České republiky by k dnešku vydržel ve své funkci nejkratší dobu – pouhý měsíc a dva dny.

Premiér Babiš dnes dopoledne vyzval Prymulu k rezignaci. „Pokud to neudělá sám, odvolám ho já. V pondělí už chci mít na vládě nového ministra,“ řekl premiér. Prymula o pár hodin později na tiskovém briefingu oznámil, že dobrovolně neodejde: „Prohlašuji, že jsem nic neporušil a z tohoto důvodu já sám rezignovat nehodlám.“

PSALI JSME:
Srazí Prymula kurs slábnoucí koruny ještě níž? Jeho kroky mohou českou ekonomiku připravit i o stovky miliard

Zavřít reklamu ×
 1. Už podle chování čelních představitelů tohoto státu je vidět že koronavirus je pouze slabá chřipečka a není se čeho bát. Teda,pokud nemáte 80 roků a sto nemocí….

 2. KONSPIRACE
  estébácký vůdce, kterému klesali preference a kterého nebylo měsíc vidět a slyšet v médiích jen samý PRYMULA PRYMULA PRYMULA pověřil šedou eminenci a ta zorganizovala politický komplot, který odstartovala nočním telefonátem a předem neplánovanou pozvánkou a návštěvou liduprázných ulic a liduprázdné restaurace u Vyšehradských hradeb. Součástí komplotu byl i neznámý anonym oznamující tuto návštěvu restaurace Blesku. A nastartovaný telefonát šedé eminence odstartovala popravu důvěřivého českého politika, který na jeho přátelský pokyn, že roušky jsou v tuto noční dobu na tajné schůzce zbytečností.
  A důvěřivý český nekonspirativní Prymula neošlehaný mafiánskými praktikami Juraje Jánošíka celé této blamáži uvěřil a skočil kočnerovským praktikám infikovaným z východu do Čech, skočil na ŠPEK.
  A vůdce vyčkávaje celé dopoledne na reakce národa a opozičních politiků využil jejich rozhořčenosti a v pravé poledne vykonal mediální popravu a vyhazov ministra.
  A tím může opět být a bude každý den vůdce opět médiích namísto Prymuly.
  A tím vyrazil Damoklův meč z rukou opozice, které vyhověl popravou Prymuly, opozici jenž od rána do médií řvala a dychtula po popravě Prymuly, no tak opozici milerád vyhověl a zabil dvě mouchy jednou ranou.
  A tím opět jeho preference jako bojovníka proti špíně, proti nepravostem zlodějským živnostnikům u blbých, ovlivnitelných českých ovcí opět stoupnou.
  Ihned po zveřejnění Prymula odmítá jakoukoliv vinu s tím, že tolik zas neudělal a naopak šedá eminence ihned při prvním kontaktu s novináři tvrfí, že bere a souhlasí s veškerou politickou odpovědností (téměř žádnou) a sankcemi
  Stát je důležité řídit jako firmu a nepohodlnou konkurenci zlikvidovat.

  Faltýnek neodchází, rezignoval symbolicky
  NOVINKY
  24.10. 2020 Dnes 8:44 – Praha
  ada, nig, Právo

  Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek po setkání s premiérem a lídrem ANO Andrejem Babišem oznámil, že skončí jako první místopředseda hnutí a že se zeptá poslanců ANO, jestli má dál vést klub.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB