Rostou Babišovy šance, že bude prezidentem, hlásí sázkové kanceláře. Favoritem ale zůstává Pavel

Petr Pavel během neděle podle tuzemských sázkových kanceláří mírně oslabil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě. Ty však nadále zůstávají velmi vysoké a Pavel představuje jasného favorita. Jeho rival Andrej Babiš si po neděli mírně polepšil. Oba kandidáty čeká za necelých čtrnáct dní druhé kolo prezidentské volby.
Babišovy šance, že bude prezidentem, rostou, hlásí sázkové kanceláře. Favoritem ale podle nich zůstává Pavel. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Před prvním kolem se kurs bývalého vysokého představitele české armády a NATO Petra Pavla pohyboval u českých sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, Sazkabet a Betano v rozmezí od 1,42:1 do 1,45:1, v průměru činil 1,435:1. Pravděpodobnost jeho vítězství v prezidentském klání se tedy podle sázkových expertů blížila hodnotě 70 procent.

Po prvním kole prezidentské volby měl v neděli ráno Pavel u daných sázkových kanceláří vypsané kury v rozmezí od 1,1:1 do 1,13:1, v průměru 1:12. Pravděpodobnost jeho celkového vítezství tedy stoupla o přibližně 20 procentních bodů a blížila se úrovni 90 procent.

Podle kursů vypsaných danými kancelářemi v pondělí ráno se Pavlovy šance pohybují spíše kolem 84 procent. Kursy na jeho vítězství se pohybují v rozmezí od 1,14:1 po 1,17:1, průměrně činí 1,155:1. Například při sázce 1 000 korun tak v případě Pavlova úspěchu za dva týdny lze potenciálně počítat s výhrou 1 155 korun, v čistém tedy 155 korun. V neděli to ale bylo jen 120 korun.

Naopak šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si dle průměrného kursu čtyř zmíněných sázkových kanceláří v neděli ráno po volbách výrazně pohoršil, z 3,475:1 na 6,23:1. Jeho kursy v neděli sázkové kanceláře vypsaly v rozpětí od 6:1 do 6,5:1, průměrně 6,23:1.

PSALI JSME:
Podle sázkových kanceláří je rekordní pravděpodobnost, že se prezidentem stane generál Pavel

Babišovy šance na celkové vítězství tak mezi předvečerem prvního kola voleb a včerejším ránem výrazně klesly, z úrovně pravděpodobnosti přes 25 procent na ani ne polovinu – k úrovni jen lehce nad hodnotou deseti procent.

V pondělí se však z úrovně kolem deseti procent mírně zvyšují na hodnotu zhruba šestnácti procent. Kursy na Babišův triumf v pondělí uvedené sázkové kanceláře vypisují v rozmezí od 4,75:1 po 5,35:1, průměrně 5,075:1. Při vložení tisícikoruny tak sázkař v případě, že se Babiš stane prezidentem, získá potenciálně 5 075 korun, v čistém tedy 4 075 korun. Včera to ovšem bylo dokonce 5 230 korun.

Za nedělním růstem Babišových šancí, byť mírným, může být nedělní rychlé a masivní rozjetí billboardové kampaně pro druhé kolo voleb, jež se dočkala značného ohlasu třeba na sociálních sítích.

Naopak Pavel o sobě v neděli tolik vědět nedával. To zjevně některé sázkaře a bookmakery přesvědčilo, že Babišovy šance na vítězství jsou o něco vyšší, než se zdálo bezprostředně po prvním kole voleb, a Pavlovy šance naopak nepatrně nižší.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Sázkové kanceláře favorizují generála Pavla

Zavřít reklamu ×
  1. Kovanda kecá, vidí že Babiš bude poražen. Tak se honem přiblížil k sázkovým kancelářím. Tady je důležité, kdo ten článek píše a pro koho.

  2. Nemusím být voličem Babiše, ale ty urážky od rádoby demokratu jsou za hranou. Urážky a nadávky nepatří do demokratické společnosti. Tady prostě někdo uráží lidi z venkova a malých měst. Je to velmi nebezpečné pro celou společnost.

  3. Babiš skončí na krásném druhém místě, a Pavel bohužel bude předposlední. Tak čau zemanovci a přisluhovači .

  4. Petr Pavel i jeho manželka jsou typičtí kariéristi, převlékači kabátů jak se jim to hodilo a Petr Pavel bude poslouchat vládu a pro lidi neudělá nic. Poslouchat rozkazy byl zvyklý celý život. Kdo by dobrovolně vstoupil tak mladý do KSČ ? On i jeho manželka to udělali pro svoji kariéru, mohli studovat jinou vysokou školu.

  5. Přál bych si aby to byl prohraný boj všech nedemokratických sil v tomto státě. Je až odporné že tady dostávají prostor jen oponenti Babiše. Vlastně za celou dobu jeho politické dráhy nikdy nevznikl kladný článek o něm. Je to tak nefér.Že je to na zvracení. To je úplně doba temna. Proto už jenom z principu by ho slušní občané měli volit. Pak budu věřit že všichni nejsou špatní jako sdělovací prostředky.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

David Schenk povede novou divizi Sazky

Společnost Sazka založila novou divizi Zákaznické zkušenosti (Customer experience). Jejím cílem je zefektivnit práci se zákazníky, implementovat do procesů umělou inteligenci a díky digitalizaci procesů rychleji a …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?