Salim Ramji bude novým generálním ředitelem společnosti Vanguard

Společnost Vanguard, jeden z největších celosvětových správců aktiv s více než sedmi biliony dolarů spravovaných aktiv, minulý týden oznámila jmenování bývalého manažera společnosti Blackrock Salima Ramjiho svým novým generálním ředitelem s účinností od 8. července letošního roku.
Salim Ramji se stane novým generálním ředitelem jednoho z největších celosvětových správců aktiv. Foto: Vanguard

Ramji, který je „bitcoin-friendly“, vystřídá Tima Buckleyho, který v lednu prohlásil, že Vanguard nebude svým makléřským zákazníkům nabízet spotové bitcoinové ETF (burzovně obchodované fondy, pozn. red.), neboť odchází do důchodu a odstupuje z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele.

Kryptokomunita to považuje za zajímavé obsazení, protože Ramji během svého působení ve společnosti Blackrock vedl globální divizi iShares a dohlížel na spuštění spotového bitcoinového ETF fondu IBIT.

Ačkoli Ramji rychle nechal vychladnout myšlenku, že hodlá zvrátit své dřívější rozhodnutí a pro Vanguard nabídnout svým zákazníkům bitcoinové spotové ETF nebo spustit vlastní bitcoinové ETF.

Ale kdo ví, co by se mohlo v budoucnu stát vzhledem k jeho dosavadním zkušenostem, a zda se poptávka po expozici vůči kryptoměnám prostřednictvím tradičních investičních nástrojů, jako jsou bitcoinové spotové ETF, ze strany klientů společnosti Vanguard zvýší.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB