Securitas ČR v druhém pandemickém roce opět v zisku

Securitas ČR, největší bezpečnostní agentura v České republice, člen skupiny Securitas AB, uzavřela rok 2021 s celkovými tržbami ve výši 1,483 miliardy korun, což je jen nepatrný pokles (o 0,18 %) proti roku 2020. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Pro další růst skupiny Securitas AB je klíčový růst v oblasti „electronic security“, která nyní tvoří 22 procent tržeb. Ilustrační foto: Securitas ČR

Výraznější pokles tržeb je ale podle zjištění redakce FAEI.cz patrný při srovnání loňských výsledků s rokem 2019 – kdy tržby společnosti byly o více než 60 milionů vyšší (1,543 mld. Kč). Zisk po zdanění za rok 2021 činil 44,78 milionu korun; za rok 2020 firma skončila ve ztrátě ve výši 1,7 mil. Kč, zatímco předpandemický rok 2019 jí přinesl zisk po zdanění ve výši téměř 121,5 milionu korun. To byl nejlepší výsledek od roku 2012.

Securitas ČR, jak uvádí tisková zpráva, vloni vykázala největší zisky ve stále dominantní oblasti fyzické ostrahy a zabezpečení, rostly ale také tržby v segmentu mobilních bezpečnostních služeb a technologických produktů (tzv. electronic security).

PSALI JSME:
V nákupních centrech se zvyšuje agresivita zlodějů

Společnost loni urychlila proces digitalizace interních procesů, pokračovala v redukci zakázek s nízkou profitabilitou, implementovala nový korporátní CRM systém a zaměřila se na zvýšení interní procesní a organizační efektivity. K prosinci roku 2021 měla celkem 1385 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr, ve srovnání s rokem 2019 o 80 méně.

Mateřská švédská společnost Securitas AB, která je se svými více než s1 300 pobočkami ve 47 zemích světa a 345 000 zaměstnanci jedním z největších světových zaměstnavatelů, ve své nedávno vydané výroční zprávě za rok 2021 oznámila tržby ve výši 107,7 miliard švédských korun a čistý zisk 3,134 miliardy švédských korun (cca 6,5 mld. Kč).

PSALI JSME:
Zloději i zaměstnanci kradou stejnou měrou, obchodům to působí daňové problémy

Pro další růst skupiny je klíčový růst v oblasti „electronic security“, která nyní tvoří 22 procent tržeb. Letos se má tento podíl dále zvyšovat i díky chystané důležité akvizici výrobce bezpečnostních technologií Stanley Security.

„Připravujeme akvizici Stanley Security a chystáme se transformovat Securitas v pokročilou společnost s výrazně vylepšenými technologickými schopnostmi… Vybudujeme tak pro naše klienty zcela novou Securitas – moderního, digitalizovaného a inovativního partnera při tvorbě bezpečnostních řešení,“ uvedl Magnus Ahlqvist, CEO společnosti Securitas AB.

PSALI JSME:
Nákupní centra před Vánoci? Ochranka vše nevyřeší, říká streetworker

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Moore Czech Republic skokově roste

Poradenská, auditorská a technologická skupina Moore Czech Republic, která je součástí jedné z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností s více než 30 000 pracovníky ve více než 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB