Setkání cechů z projektu Fandíme řemeslu se uskutečnilo on-line

Setkání zástupců cechů zapojených do projektu Fandíme řemeslu zastřešeného Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), které bylo naplánováno na úterý 29. září, se uskutečnilo navzdory stále horší epidemiologické situaci. Umožnil to operativní přesun na on-line platformu.
Novela zákona by měla umožnit zavést do praxe dlouho očekávanou mistrovskou zkoušku, která by garantovala nejvyšší možnou kvalitu práce řemeslníků. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Účastníky diskuse uvítala generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová. Debatu o tématech, která jsou pro jednotlivé řemeslné cechy a společenstva palčivá, moderoval garant projektu Josef Jaroš, většinový vlastník poradenské skupiny Apogeo. S informacemi o aktuálním vývoji v oblastech, které považuje AMSP ČR dlouhodobě za své priority, vystoupili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Podle náměstka ministra Eduarda Muřického byl do Legislativní rady vlády odeslán návrh novely zákona o Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. „Měl by umožnit zavést do praxe dlouho očekávanou mistrovskou zkoušku, která by garantovala nejvyšší možnou kvalitu práce řemeslníků“, uvedl Muřický.

Podle Tomáše Hambergera, poradce ministra, se navzdory obtížím způsobeným epidemií nemoci Covid-19 úspěšně rozběhl i pilotní projekt, který má navázat na dříve běžný školní předmět „dílny“. Vyučování programu nazvaného Technika do škol probíhalo od loňského podzimu ve 40 školách.

„Zjistili jsme mimo jiné, že 74 procent škol nemá pro výuku nově zaváděného předmětu dostatečně vybavené prostory,“ konstatoval Hamberger. To je jedna z věcí, které bude třeba v nejbližší době změnit k lepšímu.

MPO připravilo na podporu škol projekt mobilní dílny umístěné v kamionu. Ten odstartuje svou cestu po jednotlivých regionech už 1. října.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální …

ČSÚ: Na co se ptáme při Sčítání 2021

V nadcházejícím sčítání lidu, které začíná 27. března, se zjišťuje o polovinu méně údajů než před deseti lety. Statistici maximálně využili existující data z registrů a ptají se pouze na to, co není možné zjistit …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru