Škoda Auto představuje vítězný návrh soutěže Auto pro Zdravotního klauna 2023

Škoda Auto představuje vítězný návrh druhého ročníku výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autorem návrhu je osmiletý František Hanko a o jeho vítězství rozhodla veřejnost v hlasování, které probíhalo na internetových stránkách soutěže. Nyní bude návrh převeden do skutečné podoby na vůz Škoda Enyaq iV a jeho slavnostní předání proběhne v rámci Dne se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.
Nyní proběhne převedení návrhu na skutečný automobil Škoda Enyaq iV, který bude zajišťovat logistiku Zdravotních klaunů v České republice. Foto: Škoda Auto

Výtvarná soutěž Auto pro Zdravotního klauna má svého vítěze: V hlasování veřejnosti získal nejvíce hlasů pestrobarevný návrh od osmiletého Františka Hanka. Lidé mohli dát svůj hlas jednomu z deseti finálových návrhů, které předtím vybrala odborná porota. Soutěž se koná již druhý rok, vloni takto byly neziskové organizaci Zdravotní klaun předány dva elektromobily Škoda Enyaq iV v provedení, které rovněž navrhly samy děti.

Smyslem výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna je zviditelnit poslání zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 přinášejí radost, dobrou náladu, a především naději na místa, kde se jich příliš nedostává.

Klauni provázejí děti při předoperačních přípravách, ale hlavně zpříjemňují pobyt v nemocnicích a pomáhají jim procházet léčbou s úsměvem. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pravidelně navštěvují 63 nemocnic, deset domovů pro seniory a jeden hospic.

Nyní proběhne proměna návrhu ve skutečný automobil. Plně elektrický model Škoda Enyaq iV v unikátním designu bude slavnostně předán 2. června 2023 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu, největší mezinárodní přehlídce filmů pro děti a mládež na světě.

Škoda Auto tuto významnou akci podporuje letos již 21. rokem. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na bohatý program, během kterého bude možné navštívit stánek Zdravotního klauna, výtvarné dílničky či fotokoutek. Program začne ve 14 hodin na náměstí Míru, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?