Skupina BTL dosáhla loni 2021 rekordního obratu téměř 12 miliard korun

Přední světový výrobce zdravotnické techniky, původem česká Skupina BTL, dosáhla navzdory pandemii v roce 2021 obratu ve výši 11,7 miliard korun. Meziroční nárůst tak činí 72 procent. Firma o tom informovala redakci v tiskové zprávě.
BTL loni uvedla na trh revoluční technologii pro spinální dekompresi, která výrazně pomáhá při léčbě vyhřezlých plotének. Foto: BTL

Srovná-li se loňský obrat s rokem 2019, který ještě neovlivňovaly dopady koronaviru, dosahuje v roce 2021 nárůst 48 procent. Skupina BTL minulý rok vyrobila téměř 26 000 zdravotnických přístrojů pro všechny tři obory, ve kterých působí.

Polovinu z celkového loňského obratu tvoří zdravotnické přístroje z oblasti estetické medicíny, další obory fyzioterapie a kardiologie se dělí o jeho druhou část. Všechny obory meziročně podle Skupiny BTL úspěšně rostou.

K nárůstu obratu výrazně přispěl přístroj pro estetickou medicínu zvaný Emsculpt Neo, který je považován za průlom v neinvazivním tvarování těla. „Naší konkurenční výhodou v mezinárodním měřítku je, že dokážeme dodat účinné a neinvazivní přístroje, které zákazníci chtějí,“ informoval Tomáš Drbal, ředitel BTL Medical Technologies.

Pro BTL pracuje v současnosti po celém světě přes 2400 zaměstnanců, což je meziročně o 550 více. Výdaje na vývoj a patenty dosáhly v roce 2021 téměř jedné miliardy korun. Na konci minulého roku k sobě BTL připojila další vývojový tým díky akvizici firmy schepp medtech GmbH z Rakouska, která se zabývá vývojem robotické rehabilitace.

V současné době firma zaměstnává 330 inženýrů, kteří působí ve čtyřech vývojových centrech a to v Praze, v bulharské Sofii, v indickém Bangalore a ruském Jekatěrinburgu. V klíčovém vývojovém centru v Praze pracuje 250 vývojářů.

Skupina BTL na většině trhů prodává napřímo a celosvětově si drží 65 vlastních poboček. Na již poměrně zaplněné mapě světa doplnila menší státy jako například Albánii, Gruzii, Irsko, a pak se zaměřila na několik afrických zemí, kde BTL jde zejména o zkvalitnění místní zdravotnické péče.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB