Skupina BTL dosáhla loni 2021 rekordního obratu téměř 12 miliard korun

Přední světový výrobce zdravotnické techniky, původem česká Skupina BTL, dosáhla navzdory pandemii v roce 2021 obratu ve výši 11,7 miliard korun. Meziroční nárůst tak činí 72 procent. Firma o tom informovala redakci v tiskové zprávě.
BTL loni uvedla na trh revoluční technologii pro spinální dekompresi, která výrazně pomáhá při léčbě vyhřezlých plotének. Foto: BTL

Srovná-li se loňský obrat s rokem 2019, který ještě neovlivňovaly dopady koronaviru, dosahuje v roce 2021 nárůst 48 procent. Skupina BTL minulý rok vyrobila téměř 26 000 zdravotnických přístrojů pro všechny tři obory, ve kterých působí.

Polovinu z celkového loňského obratu tvoří zdravotnické přístroje z oblasti estetické medicíny, další obory fyzioterapie a kardiologie se dělí o jeho druhou část. Všechny obory meziročně podle Skupiny BTL úspěšně rostou.

K nárůstu obratu výrazně přispěl přístroj pro estetickou medicínu zvaný Emsculpt Neo, který je považován za průlom v neinvazivním tvarování těla. „Naší konkurenční výhodou v mezinárodním měřítku je, že dokážeme dodat účinné a neinvazivní přístroje, které zákazníci chtějí,“ informoval Tomáš Drbal, ředitel BTL Medical Technologies.

PSALI JSME:
Ňadra se zárukou? I zde rozhoduje poměr cena a kvalita

Pro BTL pracuje v současnosti po celém světě přes 2400 zaměstnanců, což je meziročně o 550 více. Výdaje na vývoj a patenty dosáhly v roce 2021 téměř jedné miliardy korun. Na konci minulého roku k sobě BTL připojila další vývojový tým díky akvizici firmy schepp medtech GmbH z Rakouska, která se zabývá vývojem robotické rehabilitace.

V současné době firma zaměstnává 330 inženýrů, kteří působí ve čtyřech vývojových centrech a to v Praze, v bulharské Sofii, v indickém Bangalore a ruském Jekatěrinburgu. V klíčovém vývojovém centru v Praze pracuje 250 vývojářů.

Skupina BTL na většině trhů prodává napřímo a celosvětově si drží 65 vlastních poboček. Na již poměrně zaplněné mapě světa doplnila menší státy jako například Albánii, Gruzii, Irsko, a pak se zaměřila na několik afrických zemí, kde BTL jde zejména o zkvalitnění místní zdravotnické péče.

PSALI JSME:
Najít revmatologa a fyzioterapeuta je kumšt

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi dnes utratí za oběd v restauraci o 70 korun více než před pěti lety

Analýza
Zatímco před pěti lety utratili lidé v restauraci za obědové menu okolo 154 korun, nyní to je 224 korun, tedy o 44 procent více. Ještě výrazněji se zvedly ceny samotných hlavních jídel nabízených okolo poledne. Vyplývá to z analýzy, kterou Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) poskytla společnost Dotykačka, jejíž pokladní systém využívá nejvíce gastro podniků v republice.